Miniżużel: Dawid Piestrzyński znów najlepszy w Rybniku. Wygrał II rundę IMP (relacja)

Aż 20 zawodników pojechało w II rundzie IMP w miniżużlu na torze w Rybniku-Chwałowicach. Najlepsi byli zawodnicy Rybek - Dawid Piestrzyński i Szymon Ludwiczak, 3. miejsce zajął Mateusz Łopuski z Wybrzeża Gdańsk.

Michał Gałęzewski
podium zawodów w Rybniku WP SportoweFakty / Na zdjęciu: podium zawodów w Rybniku
Pierwszy weekend miniżużlowy, który był zaplanowany na torze w Bydgoszczy, został przełożony ze względu na warunki atmosferyczne. Do Indywidualnych Mistrzostw Polski, podobnie jak w ubiegłych sezonach, przystąpili zawodnicy z Rybnika, Wawrowa, Gdańska, Torunia, Bydgoszczy i Częstochowy. Nowym klubem jest UKS Rędziny, gdzie zajęcia prowadzi Józef Kafel. Samodzielnie młodzież prowadzi też Włókniarz, który zespół prowadzi pod nazwą Bocar Włókniarz Częstochowa.

Jak już informowaliśmy, z miniżużla na duży tor odeszło ośmiu z dziesięciu najlepszych zawodników ubiegłego sezonu. Licencję miniżużlową zdało jednak wielu początkujących zawodników i aż dwudziestu podeszło do pierwszych zawodów. Rozegrano aż 25 biegów w rundzie zasadniczej, po których odbyło się 5 finałów dla zawodników.

Motor bez marginesu błędu. Zobacz więcej!

Z kompletem punktów wygrał reprezentujący MKMŻ Rybki Rybnik Dawid Piestrzyński, który w finale wygrał przed kolegą z zespołu Szymonem Ludwiczakiem. Kolejne miejsca zajęli Mateusz Łopuski i Nikodem Czmut.

Kolejne zawody miniżużlowe odbędą się w Rybniku-Chwałowicach już w niedzielę o godzinie 11:00. Tym razem zawodnicy zainaugurują tegoroczne rozgrywki Pucharu Polski Par Klubowych.

Przerwa Macieja Janowskiego może potrwać trzy tygodnie. Zobacz więcej!

Wyniki II rundy IMP w miniżużlu:
1. Dawid Piestrzyński (MKMŻ Rybki Rybnik) - 12+3 (3,3,3,3)
2. Szymon Ludwiczak (MKMŻ Rybki Rybnik) - 11+2 (3,2,3,3)
3. Mateusz Łopuski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 11+1 (3,3,3,2)
4. Nikodem Czmut (SSSM Stal Toruń) - 9+0 (2,3,3,1)
5. Bartosz Lewandowski (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 9+3 (3,2,2,2)
6. Antoni Kawczyński (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 8+2 (1,3,3,1)
7. Emil Maroszek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 8+1 (3,1,1,3)
8. Mikołaj Duchiński (SSSM Stal Toruń) - 8+0 (2,2,1,3)
9. Denis Andrzejczak (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 8+3 (2,2,2,2)
10. Kacper Teska (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 6+2 (2,3,1,0)
11. Wiktor Andryszczak (UKS Rędziny) - 4+1 (2,0,2,d)
12. Kacper Halkiewicz (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 6+0 (w,2,2,2)
13. Mikołaj Krok (Just Fun GUKS Speedway Wawrów) - 3+3 (1,1,1,0)
14. Jakub Breński (KS Toruń SA) - 3+2 (1,1,0,1)
15. Ksawery Słomski (SSSM Stal Toruń) - 3+1 (0,0,0,3)
16. Szymon Tomaszewski (MKMŻ Rybki Rybnik) - 3+ns (w,1,2,w)
17. Igor Sawicki (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 2+3 (0,0,1,1)
18. Paweł Caban (Bocar Włókniarz Częstochowa) - 2+2 (0,0,d,2)
19. Maciej Kurzawski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 0+1 (d,0,0,0)
20. Bartosz Głogowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 1+ns (u,1,u,w)

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy większa liczba miniżużlowców w zawodach o Indywidualne Mistrzostwo Polski to dobry prognostyk na przyszłość?