Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nice 1.LŻ. Wybrzeże - Ostrovia: wychowankowie i kapitan poprowadzili gdańszczan do wygranej (noty)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w meczu z Agred Malesa TŻ Ostrovią miało w swoich szeregach liderów z prawdziwego zdarzenia. Bardzo dobrze spisał się też junior, który pokonał jednego z liderów rywali.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Karol Żupiński, Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Karol Żupiński, Mateusz Cierniak.

Noty dla zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovii:

Tomasz Gapiński 3+. Punktowo na koniec wyglądało to nieźle, jednak mimo wszystko po postawie Tomasza Gapińskiego ostrowscy kibice mogli spodziewać się więcej. Przez całe zawody pokonał tylko raz seniora klubu z Gdańska, mocno skorzystał też na upadku Kacpra Gomólskiego, który pewnie zmierzał do mety na pierwszej pozycji w 12. biegu.

Renat Gafurow 1. Ostrowscy działacze mogli więcej spodziewać się po zawodniku, który przez 10 lat ścigał się w gdańskich barwach. Renat Gafurow był najsłabszym z seniorów swojej drużyny i na trasie pokonał tylko jednego rywala, Denisa Zielińskiego. Biorąc pod uwagę występ Sama Mastersa, może go czekać przerwa w startach.

Nicolai Klindt 4-. Gdyby przed biegami nominowanymi spadł deszcz i sędzia zakończyłby zawody, z pewnością Duńczyk mógłby liczyć na lepsze noty. Dwukrotnie pokonał Gomólskiego, był też lepszy od Becha czy Thorssella. W 14. biegu został wykluczony po tym, jak drugi raz ewidentnie poruszał się na starcie, jednak po jego reakcjach było widać spore niezrozumienie do sędziego, gdyż chwilę później upadł na tor na wejściu w pierwszy łuk. Później nie nawiązał walki z rywalami z Gdańska.

ZOBACZ WIDEO Co z żużlem w Warszawie? Problemów nie brakuje

Mariusz Staszewski nie chce nikogo obarczać winą. Zobacz więcej!

Sam Masters 4. To z pewnością największy wygrany w ostrowskim zespole. Żużlowiec, który awaryjnie zastąpił Aleksandra Łoktajewa zdobył 10 punktów i dokonał też dużej sztuki, jaką tego dnia było pokonanie Krystiana Pieszczka na jego domowym torze. Z pewnością Mariusz Staszewski otrzymał od niego odpowiednie argumenty do tego, by stawiać na Australijczyka w kolejnych meczach.

Grzegorz Walasek 2. Bardzo słaby występ zawodnika, który miał być liderem swojej drużyny. Przegrał z Karolem Żupińskim w swoim pierwszym starcie. Trochę ratuje go pokonanie Pieszczka, jednak z pewnością Walasek chciałby zapomnieć jak najszybciej o tym spotkaniu. Sporo utrudniło mu też wykluczenie po tym, jak zdaniem sędziego zainicjował efekt domina, po którym na tor upadł Marcin Kościelski.

Kamil Nowacki 2-. Niedawno wystartował w Gdańsku w półfinale Brązowego Kasku i miał problemy z dojechaniem do mety. Tutaj to mu się udawało, jednak przez całe spotkanie pokonał tylko Denisa Zielińskiego. To zdecydowanie za mało, jak na takiego żużlowca.

Marcin Kościelski 2-. Podobnie jak Nowacki, wygrał tylko z Zielińskim, z którym przegrał jednak w wyścigu młodzieżowym.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Krystian Pieszczek 5-. Wychowanek Wybrzeża Gdańsk pojechał w niedzielę bardzo dobrze. Nie tylko zdobywał punkty, ale również robił miejsce kolegom z zespołu, na czym korzystała cała drużyna. Pieszczek staje się najbardziej pewnym zawodnikiem Zdunek Wybrzeża Gdańsk, na mały minus porażka z Grzegorzem Walaskiem, który tego dnia nie pokonał wielu rywali.

Jacob Thorssell 4+. Udany debiut Jacoba Thorssella w zespole z Gdańska. Widać doskonale, że to Szweda brakowało Zdunek Wybrzeżu w poprzednich przegranych spotkaniach. Gdyby nie przeszkodził w jednym z wyścigów koledze z drużyny, jego nota mogłaby być jeszcze wyższa.

Świetny debiut Jacoba Thorssella. Zobacz więcej!

Adrian Cyfer 3+. Punktowo wyglądało bardzo dobrze, przed sezonem takich zdobyczy od Adriana Cyfera z pewnością życzyliby sobie wszyscy kibice gdańskiego klubu. Byłoby jednak jeszcze lepiej, gdyby nie tracił punktów na dystansie. Aż trzy razy dał się objechać rywalom na torze, na którym bardzo trudno było wyprzedzać.

Mikkel Bech 5-. Na taki występ Becha czekano w Gdańsku. Pewny na torze, szybki, waleczny, agresywnie jadący. Gdy tylko będzie potrafił powtórzyć występy na tak wysokim poziomie, może być z pewnością liderem na miarę oczekiwań klubu, kibiców i własnych.

Kacper Gomólski 2-. Największy pechowiec niedzielnego spotkania. Kacper Gomólski notę 2- otrzymuje na zachętę, gdyż na pewno chciałby zapomnieć o tych zawodach. Najpierw taśma, później problemy z dopasowaniem, wreszcie upadek na prowadzeniu na 80 metrów przed końcem biegu. Trzeba być sporym pechowcem, by tyle nieszczęść zdarzyło się w jednym wyścigu.

Karol Żupiński 5-. Na taki występ Karola Żupińskiego czekano w Gdańsku. W niedzielę nie tylko wygrał w doskonałym stylu bieg młodzieżowy, ale również pokonał Grzegorza Walaska. Żupiński znacznie poprawił swoje starty i są tego efekty. Może to być jeden z najlepszych juniorów ligi.

Denis Zieliński 2-. Gdyby do startów dopasował pewność siebie na dystansie, mogłoby być dużo lepiej. Zieliński, któremu wystarcza już teraz umiejętności na zawody młodzieżowe, musi jeszcze popracować zanim będzie mógł solidnie punktować w lidze.

SKALA OCEN
6 - Fenomenalnie
5 - Bardzo dobrze
4 - Dobrze
3 - Przeciętnie
2 - Słabo
1 - Kompromitacja

Czy po powrocie Jacoba Thorssella, Zdunek Wybrzeże jest drużyną kompletną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Adrian Woźny Zgłoś komentarz
  Nowacki nie wie ze kończy młodzieżówkę. Z taką jazdą nie wezmą go nawet do 2ligi
  • Gigantu Zgłoś komentarz
   Co najmniej dwa błędy: - Kacper Gomólski nie przewrócił się w 12 biegu, tylko w 8... - "Trzeba być sporym pechowcem, by tyle nieszczęść zdarzyło się w jednym wyścigu." MECZU a nie
   Czytaj całość
   wyścigu... Pisane na kolanie, być może autor nie doszedł jeszcze do siebie po meczu...
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×