Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Patryk Dudek czeka na pierwszy finał w Warszawie

Patryk Dudek trzy razy startował w Warszawie podczas rund Grand Prix i nigdy nie udało mu się awansować do finału. Zielonogórzanin czeka również na turniej, w którym zanotowałby więcej niż dwa zwycięstwa.

Wojciech Ogonowski
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Patryk Dudek
Może będzie to podczas Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland? Na PGE Narodowym Dudkowi najlepiej jeździło się przed rokiem. Wówczas zajął szóste miejsce i wygrał jeden z wyścigów. W 2017 roku dwukrotnie mijał linię mety jako pierwszy, a zawody ukończył na siódmej lokacie. W debiucie - w 2016 roku - zajął dziewiąte miejsce.

Przeczytaj także: Artiom Łaguta pojedzie o pełną pulę

Jest oazą spokoju, wyważone wypowiedzi w mediach przeplata głębokimi analizami swoich występów. Z pozoru flegmatyczny, na torze jest zupełnie innym człowiekiem. Imponuje sylwetką, a jego "wyłamanie" na motocyklu jest inspiracją wielu zdjęć. Bywa złośliwy, ale nie jest arogancki lub wybuchowy. Od lat w jego teamie role "kierownicze" pełni tata Sławomir oraz sztab mechaników i menedżer Krystian Plech.

FAKTY
- Zielono - Czarny: taki kolor teamu, a także kombinezonu jest niemal przypisany do zawodnika. Inspirują się nim również adepci sportu żużlowego. Na przykład Wiktor Przyjemski z BTŻ-u Polonia Bydgoszcz.
- Bydgoszcz: miejsce urodzenia, chociaż w jego rodzinie ważny jest też podtoruński Unisław, gdzie mieszka babcia.
- Rodzina i dziewczyna: mama Honorata, tata Sławomir i dziewczyna Katarzyna mocno kibicują zawodnikowi.
- Malilla - to tam, w meczu ligi szwedzkiej, rozegranym w sezonie 2018, złamał rękę

Przeczytaj także: Władysław Komarnicki wierzy w złoto dla Polaka

LICZBY
1 - wierny Falubazowi Zielona Góra od początku kariery
9 - miejsce na liście klasyfikacyjnej w PGE Ekstralidze 2018
20 - tego dnia czerwca przyszedł na świat (urodzony w sobotę), kilka dni wcześniej, 11 czerwca Sławomir Dudek w meczu ligowym w Rzeszowie na tor wyjechał dwukrotnie, ale punktów nie zdobył (0,w)
202 - rekord punktowy w jednym sezonie w PGE Ekstralidze, zanotował go w 2013 roku
692 - przed jednym z sezonów sponsor zawodnika SAVOIR Group wylicytował ten numer podczas podsumowania startów zawodnika i stało się to pomysłem na porozumienie oraz wybór numeru