Żużel. Wakacyjna przerwa tylko dla nielicznych. Hampel, Protasiewicz i Holta jadą do Niemiec

Trwa wakacyjna przerwa w polskich rozgrywkach ligowych. Tylko nieliczni pozwolili sobie jednak na odpoczynek. Spora grupa zawodników szuka startów, aby utrzymać formę i móc przetestować silniki.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jarosław Hampel (w kasku czerwonym) WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jarosław Hampel (w kasku czerwonym)
Zawodnicy startujący w polskiej lidze mają wolne od startów. Wielu z nich ściga się jednak w ligach zagranicznych, a młodzieżowcy w DMPJ. Ponadto niebawem ruszy Speedway European Championship, trwa także cykl Grand Prix. W weekend z kolei odbędą się finał DMŚJPGE IMME oraz finał IMP.

Nie wszyscy jednak biorą udział w tych zawodach. Pozostali szukają startów gdzie indziej, np. w Niemczech. W piątkowym meczu ligowym w Wittstocku wystąpią Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz oraz Norweg z polskim paszportem Rune Holta.

Czytaj także: PGE IMME. Słońce wyszło dla Gdańska. Zapowiada się świetne ściganie

Pierwszy z nich przepadł w półfinale IMP w Rawiczu, nie znalazł się także na liście startowej PGE IMME. Dzień przed startem w I finale SEC w Guestrow zamierza wykorzystać na start w lidze niemieckiej. W składzie Wolfe Wittstock Polak zastąpi Nickiego Pedersena.

ZOBACZ WIDEO: Kibice grożą właścicielowi klubu. Szantażują go

Z nr 12 wystąpi z kolei Piotr Protasiewicz znajdujący się ostatnio w niższej formie. Piątkowe spotkanie będzie dla doświadczonego zawodnika formą przygotowań do zbliżającego się finału IMP w Lesznie.

Czytaj także: SEC: Polacy nie będą faworytami w Gustrow. Madsen nakręcony na dublet (zapowiedź)

Regularnie w Niemczech jeździ za to Rune Holta. Który w polskiej lidze notuje fatalny sezon. W Speedway Bundeslidze radzi sobie znacznie lepiej. Legitymuje się tam bowiem czwartą średnią - wyższą mają jedynie Martin Smolinski, Kevin Woelbert oraz Nicki Pedersen.

Warto podkreślić, że cała trójka wystąpi w meczu na szczycie. Zwycięzca tego pojedynku zapewni sobie awans do finału rozgrywek. Przegrany z kolei będzie musiał czekać na potknięcie AC Landshut. Początek spotkania wyznaczono na godz. 20.00.

Jak widać, tylko nieliczne grono zawodników może pozwolić sobie na wakacyjną przerwę od ścigania. Pozostali robią wszystko, aby utrzymać formę i dojść do ładu ze sprzętem, aby być gotowym na powrót do ligowych bojów.

Składy awizowane:

Wolfe Wittstock:
11. Jarosław Hampel
12. Piotr Protasiewicz
13. Martin Smolinski (gość)
14. Erik Riss
15. Mirko Wolter
16. Steven Mauer
17. Lukas Baumann

MSC Brokstedt:
1. Rune Holta
2. Timo Lahti
3. Lukas Fienhage
4. Kai Huckenbeck
5. Fabian Wachs
6. Danny Maassen

Początek spotkania: 12 lipca (piątek), godz. 20.00

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy wakacyjna przerwa w polskiej lidze powinna zostać zlikwidowana?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×