Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. PGE IMME. Godne pożegnanie Gdańska. Gdzie kolejny finał najlepszych z najlepszych?

- To było godne pożegnanie Gdańska z PGE IMME. Rozmawiamy już o kolejnych lokalizacjach tej imprezy w przyszłości - mówi Maciej Polny szef Speedway Events. Na razie jeszcze nie wiadomo, gdzie odbędzie się kontynuacja tych zawodów.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Patryk Dudek przed Bartoszem Zmarzlikiem podczas PGE IMME 2018 WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Patryk Dudek przed Bartoszem Zmarzlikiem podczas PGE IMME 2018

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi były udaną imprezą. - Dopisała frekwencja, bo prawie 5 tysięcy widzów obejrzało zawody. Myślę, że to było godne pożegnanie Gdańska z tą imprezą, bo wszystko wskazuje na to, że w kolejnym roku będziemy mieli nową lokalizację - mówi Maciej Polny, lokalny organizator tych zawodów. - Trochę szkoda, żegnać się z Gdańskiem, bo temu miastu należy się impreza z najwyższej półki - dodał Polny.

- Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku ten projekt powędruje do innego miasta, a pomyślimy o tym, co nowego zorganizować w Gdańsku. O PGE IMME prowadzone są w tej chwili rozmowy w dwóch miastach. O szczegółach nie chcę jeszcze mówić. Myślę, że będzie to ośrodek godny udziału tych zawodników, którzy w tym roku startowali w Gdańsku - powiedział prezes Speedway Events. Negocjacje w kwestii nowej lokalizacji PGE IMME toczą się zarówno z ośrodkami ekstraligowymi, jak i miastami, które nie mają na co dzień najlepszej żużlowej ligi świata. - Rozmawiamy zarówno z ośrodkiem ekstraligowym i jednym ośrodkiem z niższych lig - zdradza jedynie Maciej Polny.

- W tym roku kończy się długoletnia umowa z Gdańskiem. Nie ukrywam, że rozważamy cztery, a nawet pięć propozycji rozegrania tych zawodów w przyszłym roku na innym torze. Naczelną zasadą tej imprezy od początku było to, by najlepsza szesnastka PGE Ekstraligi pokazywała się również w ośrodkach, gdzie kibice nie mają na co dzień dostępu do takich zawodników. Być może nadal będzie to miasto z klubem pierwszoligowym, ale może wrócą te zawody do ośrodka z PGE Ekstraligą. Wszystko jest jeszcze możliwe - tłumaczy Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

Zobacz także: Złota passa polskich juniorów trwa w najlepsze!

ZOBACZ WIDEO Kibice grożą właścicielowi klubu. Szantażują go

Czy organizacja PGE IMME w ośrodku pierwszoligowym to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (15):

Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×