Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Prezydent Leszna listy pisze, a inni robią i nie rozmawiają z Ekstraligą przez media. O co tutaj chodzi?

Łukasz Borowiak, prezydent Leszna, w medialnej ofensywie. Najpierw pytał na TT prezesa Ekstraligi, czy odwodnienie na stadionie musi być do 2021, bo koszt jest kosmiczny. Teraz pisze list. Władze ligi drapią się po głowie i pytają, co jest grane?
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Piotr Pawlicki, Łukasz Borowiak WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Piotr Pawlicki, Łukasz Borowiak.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Medialna ofensywa prezydenta Leszna trwa. Łukasz Borowiak najpierw zaczepił prezesa Ekstraligi Żużlowej o temat odwodnienia liniowego na stadionie Fogo Unii. Pytał na Twitterze, czy to musi być zrobione do 2021 roku, bo koszt jest ogromny (milion złotych), a za te pieniądze mógłby zbudować pełnowymiarowe boisko (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

Teraz prezydent pisze list do prezesa EŻ Wojciecha Stępniewskiego, który trafił do mediów, bo już sam zainteresowany dotąd go nie dostał. W liście mamy stwierdzenia o potrzebie dyskusji, bo samorządy, jak pisze pan Borowiak, nie są beneficjentami umów ze sponsorami i telewizją, a to one ponoszą koszty wszelkich inwestycji na stadionie. Prezydent Leszna chce zaprosić do siebie prezydentów innych żużlowych miast i usiąść z nimi do okrągłego stołu.

Czytaj także: Zmarzlik wygrywa PGE IMME 2019. Wielkie emocje w Gdańsku

Pytanie, dla kogo ten okrągły stół? W Lublinie zrobiono odwodnienie liniowe na stadionie kosztem 700 tysięcy złotych. W Grudziądzu, Zielonej Górze i Częstochowie mają ruszyć z pracami w tym roku. Wrocław odwodnienie ma. Rybnik, który może wejść do Ekstraligi, też je posiada. Jedynie w przypadku Gorzowa nie wiadomo, jak wygląda sytuacja.

ZOBACZ WIDEO Janusz Kołodziej: Rocznie żużel kosztuje mnie milion złotych

Fakty wskazują na to, że podczas, gdy prezydent Borowiak rozmawia z Ekstraligą przed media, inni wykonują niezbędne prace. Może w pozostałych miastach panuje przekonanie, że jednak są beneficjentami umów, bo przyjeżdża do nich telewizja, bo dzięki żużlowym klubom jest o nich głośno. Leszno też jest słynne dzięki żużlowej Unii i raczej trudno z tym dyskutować.

Swoją drogą, to nigdy nie było tak, żeby Ekstraliga rozmawiała z samorządami o regulaminowych rozporządzeniach wymuszających inwestycje na obiekcie. Panowie prezesi odwiedzali oczywiście prezydentów miast z pytaniami o inwestycje, ale było to robione wyłącznie po to, by móc stwierdzić, czy dany klub może otrzymać licencję.

Co do odwodnienia liniowego (wchodzi ono w skład projektu ochrony toru przed deszczem, tak by w razie deszczu można było rozłożyć plandekę, a woda miała, gdzie spłynąć), to sprawa jest znana klubom i samorządom od dwóch lat. Zanim wprowadzono zapisy, wykonano wycenę projektu i prac. Zrobiono to na stadionie w Gorzowie, bo tam jest wysoki poziom wód gruntowych, więc założono, że to, co zostanie obliczone tam, będzie cenowym maksem. Wyszło 400 tysięcy. To było 3 lata temu, ceny od tamtego czasu poszły w górę, ale z drugiej strony Ekstraliga dała klubom 4 lata na wykonanie inwestycji.

Czy okrągły stół ma sens, gdy inni zrobili bądź mają w planie na ten rok inwestycję odwodnienia liniowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8):
 • Piotr Biega Zgłoś komentarz
  Stary zarząd żużlowy do dymisji, ogłaszam pucz dla wszystkich Klubów ekstraligowych przeciwko darmozjadom z Głównego zarządu żużlowego którzy nie reprezentują interesów Polskiego
  Czytaj całość
  żużla na arenie międzynarodowej i nie słuchają głosów Polskich kibiców . K.S. UNIA LESZNO BARONOWIE
  • Tomasz Jacewicz Toruń Zgłoś komentarz
   Ma sens. Może udałoby się obniżyć koszty odwodnienia toru albo znaleźć znacznie tańsze rozwiązanie np. plandeki.
   • doc holliday Zgłoś komentarz
    Wyp...chłopców z ferajny z grubym gorzowskim szefem? Jakie te p...ma sukcesy? Kary,regulaminy itp....tylko za nasze talary!
    • GetWellFanUK Zgłoś komentarz
     Kabaret w tym rolnikowie.Wykopki jednak lepiej im wychodzą.
     • czterdziestek Zgłoś komentarz
      Na Leszno to nie pierwsza nagonka.Stępniewski już raz walnął o zadaszeniu.Jego tez boli,ze malutkie Leszno jest najlepszym klubem w Polsce.Koniecznie trzeba im robić pod górke ale damy
      Czytaj całość
      rade.Wrocek dostał plandeke w prezencie ale jak trzeba było to nawet jej nie wyjeli z magazynu.Może już ją myszy powygryzały?
      • KIBIC Z POZNANIA. Zgłoś komentarz
       Najwięcej do powiedzenia jak zawsze mają mochery ,nie wasz interes pierniki nie szumcie wierzby nam zalu co serce rwie nie płacz mocherowy pierniku bo w pierwszej lidze nie jest żle ,ten
       Czytaj całość
       spadek to radość wielu kibiców ,dlaczego to już jest wasz interes ,Narka i nie do zobaczenia ,jak tam młodzież piernikowa w natarciu.
       • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś komentarz
        Widać atak na Leszno się zaczął. Tylko redaktorze, trzeba było zadać prezesowi Stępniewskiemu pytanie, z jakimi wynikami zdała egzamin ta próba plandeki na torze wrocławskim. A miała
        Czytaj całość
        to być ta "gwiazdka przewodnia" dla innych klubów. Czy na tą bezużyteczną we Wrocławiu plandekę nie wydano zbyt dużo pieniędzy. Robić coś bezużytecznie to w naszym kraju wielu potrafi, oczywiście za czyjeś pieniądze.
        • UL fan Zgłoś komentarz
         Panie autorze: Porównał pan miasta z ekstraligi, które są jakże różne wielkością, ilością mieszkańców a co za tym idzie - wielkością wpływów do miejskiej kasy! Z tych miast
         Czytaj całość
         Leszno jest najmniejszym ośrodkiem i jak można porównywać do takiego Lublina? Tam z kasy miasta 1mln w tą czy w tą nie robi różnicy. A w Lesznie już robi. Stąd pewnie interpelacje prezydenta ŁB. Prosze wcześniej nieco szerzej temat traktować a nie z góry decydować kto co powinien. Łatwo się rozporządza nieswoimi środkami. Trochę pomyślunku.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×