Żużel. Znani wszyscy uczestnicy finału MIMP. Tylko dwóch zawodników spoza PGE Ekstraligi

W poniedziałek na torze w Gdańsku odbyły się zaległe eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Po tym turnieju znani są już wszyscy uczestnicy finału, który zaplanowano na 15 sierpnia.

Mateusz Kozanecki
Bartosz Smektała na pierwszym planie WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Bartosz Smektała na pierwszym planie
Podczas eliminacji MIMP zawodnicy walczyli o 11 miejsc premiowanych awansem do finału - po cztery w Gdańsku i Łodzi oraz trzy w Poznaniu.

Pozostałe miejsca zarezerwowane zostały dla uczestników IMŚJ - Bartosza Smektały, Maksyma Drabika, Dominika Kubery, Wiktora Lamparta oraz Rafała Karczmarza.
Finał MIMP zaplanowany został na 15 sierpnia. Gospodarzem zmagań będzie Tarnów.

Co ciekawe, w gronie uczestników znalazło się 16 zawodników z PGE Ekstraligi (w tym rezerwowi) i tylko dwóch przedstawicieli Nice 1. Ligi Żużlowej - Piotr Pióro (Orzeł Łódź), a także Mateusz Cierniak (Unia Tarnów).

Przed rokiem w Częstochowie najlepszy był Daniel Kaczmarek, który zdobył komplet punktów. W biegu dodatkowym o drugie miejsce Bartosz Smektała pokonał z kolei Maksyma Drabika.