Żużel. Niemiec najlepszy w 250 cc Masters w Gdańsku, Wiktor Rafalski najlepszy z Polaków

W czwartek na torze Stadionu im. Zbigniewa Podleckiego odbył się turniej 250 cc Masters. W Gdańsku dominowali zaproszeni obcokrajowcy, a najlepszy okazał się Niemiec Jonny Wynant.

Michał Gałęzewski
stadion żużlowy w Gdańsku WP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion żużlowy w Gdańsku
Ostatecznie nie wszyscy zaproszeni zawodnicy przyjechali do Gdańska. Trzech nie wystąpiło w turnieju, dwóch kolejnych wycofało się w trakcie jego trwania. Zdecydowanie najlepiej na torze spisywał się Jonny Wynant. Niemiec zwyciężył z kompletem, 15 punktów.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, aby zwyciężyć w zawodach, musiał wygrać bardzo silnie obsadzony 18. bieg. Zwyciężył w nim, przed Łotyszem Francisem Gustsem i Szwedem Casperem Hendrikssonem, który przez to ostatecznie zajął czwarte miejsce, gdyż został wyprzedzony jeszcze przez swojego rodaka, Noela Wahlqvista.

Frederik Jakobsen wypożyczony do truly.work Stali. Zobacz więcej!

W turnieju wystąpiło czterech Polaków, jednak nie odgrywali oni znaczących ról. Najlepszy okazał się grudziądzanin Wiktor Rafalski, który zdobył 8 punktów. Pozostali zajęli ostatnie pozycje.

Turniej odbywał się na motocyklach w klasie 250 cc, na których żużlowcy osiągają nieco mniejsze prędkości niż na tych w klasie 500 cc. Przykładowo najlepszy czas dnia wykręcił Francis Gusts, a wynosił on równe 70 sekund. To około 4-5 sekund mniej niż średnio osiągają juniorzy w Gdańsku w zawodach młodzieżowych.

Niestety niektóre biegi miały kadłubową obsadę. Na zawody nie stawili się awizowani wcześniej Jesper Knudsen i Noah Moos, a z problemami technicznymi zmagał się Jakub Staszewski, który nie wyjechał do żadnego biegu.

Mirosław Jabłoński nie porozumiał się z kolegą. Zobacz więcej!