Żużel. Daniel Jeleniewski szuka jazdy przed barażami. Chce utrzymać rytm startowy

Daniel Jeleniewski był bliski sprawienia sensacji podczas 67. Turnieju o Łańcuch Herbowy. Zawodnik Orła Łódź dotarł do finału, w którym zajął czwarte miejsce. 36-latek stara się szukać startów przed zbliżającym się dwumeczem barażowym.

Mateusz Kozanecki
Daniel Jeleniewski w kasku białym WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Daniel Jeleniewski w kasku białym
Orzeł Łódź swój ostatni mecz ligowy odjechał 4 sierpnia na torze w Ostrowie. Do barażu o utrzymanie w Nice 1. Lidze Żużlowej podopieczni Lecha Kędziory przystąpią dopiero 29 września, a ich rywalem będzie przegrany w starciu ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

Nie wszyscy zawodnicy Orła mogą liczyć na regularne starty w ligach zagranicznych. Jazdy w imprezach towarzyskich musi szukać Daniel Jeleniewski. 36-latek zajął ostatnio czwarte miejsce w 67. Turnieju o Łańcuch Herbowy.

Jeleniewski po raz kolejny pokazał, że pasuje mu ostrowski tor. Po trzech seriach startów prowadził z kompletem punktów, aby ostatecznie ukończyć rywalizację na czwartej pozycji.

- Fajne zawody, podobało mi się. W finale start mi nie wyszedł, później trudno było gonić. Gdybym mógł wybrać jako pierwszy, wziąłbym w finale drugie pole startowe, bo było lepsze. Zostało mi pierwsze lub trzecie. Niekoniecznie dobrze stanąłem w koleinie, ale teraz już za późno - skomentował Jeleniewski w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Zawodnik Orła Łódź stara się utrzymać w rytmie startowym. We wrześniu odjedzie jeszcze przynajmniej dwa turnieje przed rozpoczęciem dwumeczu barażowego. - Ostatnio miałem trochę przerwy, dwa czy trzy tygodnie. Później startuję 15 września w Łodzi i 21 w Gnieźnie. Dobrze się ułożyło, że przed barażami będę startował tydzień po tygodniu. Jak się coś pojawi, to będę wykorzystywał okazje, ale ciężko jest z zawodami, bo nie ma ich zbyt wiele - zakończył Jeleniewski.