Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Tomasz Gollob patronem gali Marcina Najmana. Zagrają żużlowe gwiazdy

Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Kacper Woryna czy Siergiej Łogaczow na moment zmienią dyscyplinę sportu. 14 września wezmą udział w meczu charytatywnym Żużlowcy vs. Bokserzy, który odbędzie się na zasadach halowej piłki nożnej.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Tomasz Gollob WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Tomasz Gollob

Niegdyś to wydarzenie było w Częstochowie organizowane cyklicznie. Charytatywny mecz Żużlowcy vs. Bokserzy przyciągał do Hali Polonia wielu kibiców, a dochód z imprezy trafiał na szczytne cele. W meczach drużynę Żużlowców reprezentowali np. Sławomir Drabik, Adam Skórnicki, śp. Tomasz Jędrzejak czy Grzegorz Zengota, zaś po stronie Bokserów pojawiały się takie postaci jak Mariusz Pudzianowski czy Rafał Jackiewicz.

Teraz, po kilku latach przerwy, Marcin Najman wrócił do tego projektu. Honorowym patronem dziesiątej, jubileuszowej edycji został Tomasz Gollob. - Będzie to wyjątkowe wydarzenie. Oprócz zmagań sportowych, mamy przewidziane występy artystyczne, wszystko odpowiednio okrasimy oświetleniem, do tego retransmisję z tej imprezy będzie można zobaczyć w Canal+ - wyliczał podczas konferencji prasowej organizator meczu.

Czytaj także: Człowiek, który sprzedaje numizmaty Tomasza Golloba, też był żużlowcem, a teraz jeździ na wózku

Beneficjentami imprezy będą przede wszystkim potrzebujące dzieci, ale część dochodu trafi też na rzecz rehabilitacji Tomasza Golloba. - Po raz kolejny pomagamy chorym dzieciakom. Mam trójkę stałych podopiecznych, których wspieram. To są bardzo dzielni chłopcy, którzy walczą ze swoimi chorobami. Beneficjentem będzie także stowarzyszenie "Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie", które zajmuje się dziećmi porzuconymi po porodach. Na dzisiaj dwadzieścia troje dzieci znajduje się w tym ośrodku. Byłem tam tylko dwa razy i za każdym razem ściska w gardle. To nie na moje nerwy, natomiast te panie, które opiekują się tymi dziećmi robią wspaniałą robotę. Dziękuję im w imieniu całego naszego społeczeństwa - mówił Marcin Najman.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob robi wszystko, by stanąć na nogi

- Nie wyobrażam też sobie, aby organizując taki mecz nie wspomóc rehabilitacji Tomasza Golloba. Wszyscy jesteśmy mu to winni za lata emocji i mistrzowskie tytuły - kontynuował Najman. Poinformował, że podczas tego wydarzenia przeprowadzone zostaną licytacje wyjątkowych pamiątek, żużlowych akcesoriów należących do Tomasza Golloba czy Sławomira Drabika, który na aukcję przekazał swój kevlar.

Kapitanami zespołów zostali: w drużynie Żużlowców właśnie Sławomir Drabik, z kolei w teamie Bokserów tę funkcję powierzono Januszowi Zarenkiewiczowi, brązowemu medaliście olimpijskiemu z Seulu. Imprezę w Hali Polonia poprowadzi znany dziennikarz i komentator telewizyjny, Edward Durda. Wstęp będzie możliwy po zakupieniu cegiełki w cenie 10 zł. Początek wydarzenia 14 września o 18. Mecz odbędzie się więc dzień przed finałami PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻ, ale Marcin Najman zapewnił, że zadba o to, aby żaden z zawodników nie doznał kontuzji.

Składy:

Żużlowcy: Sławomir Drabik, Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Oskar Polis, Artur Czaja, Hubert Łęgowik, Krzysztof Mrozek, Kacper Woryna, Siergiej Łogaczow.

Bokserzy: Janusz Zarenkiewicz, Mateusz Masternak, Rafał Jackiewicz, Ewa Piątkowska, Adam Koprowski, Tomasz Sarara, Marcin Rekowski, Marcin Najman, Tomasz Domżalski, Kacper Woźniak.

Zobacz również: Włókniarz tak łatwo Przedpełskiego nie puści

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×