Żużel. Kolejarz nie wykorzystał w pełni potencjału Madsa Hansena. To koniec Kevina Woelberta w Opolu? (noty)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Mads Hansen
WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Mads Hansen
zdjęcie autora artykułu

OK Bedmet Kolejarz Opole zakończył drugoligowe rozgrywki na półfinale fazy play-off. Opolanom do awansu zabrakło przede wszystkim punktów kreowanego na lidera Kevina Woelberta, który na chwilę przed play-offami stracił formę z początku sezonu.

Noty dla zawodników OK Bedmet Kolejarza Opole: Kevin Woelbert 3+. Z oceną postawy tego zawodnika mieliśmy największy problem. O ile w pierwszej części sezonu był bardzo mocnym punktem zespołu, o czym świadczą choćby spotkania w Bydgoszczy (17 punktów w sześciu startach) czy w Krośnie (15 punktów w sześciu startach), to w późniejszej fazie dopadła go zniżka formy. Po przeciętnych występach przeciwko Polonii Piła, Polonii Bydgoszcz i PSŻ Poznań stracił miejsce w składzie i na mecze fazy play-off powołania już nie dostał. Co ciekawe, sympatycy opolskiej drużyny wybrali Niemca w plebiscycie kibiców na najlepszego zawodnika Kolejarza w sezonie 2019. Jego przyszłość w drużynie z Opola stoi jednak pod wielkim znakiem zapytania.

Bjarne Pedersen 4.  Nie ma co ukrywać, że początek sezonu w jego wykonaniu nie był udany. Zawiódł zwłaszcza w wyjazdowym starciu w Bydgoszczy, kiedy to spod numery 5. zainkasował raptem sześć "oczek". Z kolejnymi meczami było jednak coraz lepiej. O tym, że w drugiej fazie sezonu wskoczył na właściwe tory najlepiej świadczy fakt, że w ostatnich ośmiu spotkaniach 41-latek nie schodził poniżej dziesięciu punktów na mecz. W połowie października opolscy działacze przekazali informację, że doszli do porozumienia z Duńczykiem w kwestii jego startów w barwach Kolejarza Opole w sezonie 2020.

Oskar Polis 4-. Jak na zawodnika, który w większości spotkań startował z pozycji doparowego, średnia na poziomie 1,976 pkt/bieg jest wynikiem dobrym. Nie mamy jednak wątpliwości co do tego, że wychowanka Włókniarza Częstochowa stać na wykręcenie średniej biegowej powyżej dwóch punktów.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Hubert Łęgowik 4-. Gdybyśmy wzięli pod uwagę tylko spotkania rozgrywane na własnym torze, to 24-latek zakręciłby się wokół oceny "5". Pod uwagę bierzemy jednak mecze domowe i wyjazdowe, a na obcych torach wychowankowi Włókniarza tak dobrze już nie szło. Jego punktów zabrakło zwłaszcza w rewanżowym starciu półfinału fazy play-off, kiedy to na torze w Poznaniu zdobył tylko 3 punkty. Ogólnie sezon w jego wykonaniu na plus.

Michał Szczepaniak 3-. Co się stało z tym zawodnikiem w drugiej części sezonu? Spadek formy starszego z braci był bardzo widoczny. Po tym, jak z posadą trenera zespołu pożegnał się Mirosław Korbel, Michał Szczepaniak nie dostał już więcej okazji do startów. Po spotkaniu z ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz 36-latek pożegnał się z opaską kapitana zespołu.

Zobacz także: Żużel. Przed otwarciem okna transferowego. Betard Sparta postara się wycisnąć więcej z tego, co ma. Wyrwa po Drabiku

Denis Gizatullin 2+. Rosjanin miał w tym sezonie problemy z ustabilizowaniem formy na wysokim poziomie. Zupełnie nie przypominał zawodnika sprzed kilku sezonów. Średnia biegowa na poziomie 1,625 jest wynikiem zdecydowanie poniżej jego możliwości.

Mads Hansen 4. Opolscy kibice mogą żałować, że Duńczyk wystąpił w zaledwie pięciu spotkaniach. Potencjał w 19-latku dostrzegł Jarosław Dymek, który po tym, jak objął funkcję menadżera zespołu konsekwentnie stawiał na tego zawodnika. Teraz możemy gdybać, w którym miejscu byłby Kolejarz, gdyby Hansen dostawał więcej szans od samego początku sezonu. Działacze klubu niedawno pochwalili się, że młody Duńczyk będzie reprezentował barwy opolskiego klubu w przyszłym sezonie. Już teraz możemy stwierdzić, że jest to bardzo dobry ruch ze strony zarządu.

Patryk Wojdyło 4-. W barwach Kolejarza występował na zasadach "gościa". 20-latek może pochwalić się najwyższą średnią biegową spośród młodzieżowców w 2. Lidze Żużlowej. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku będzie podstawowym juniorem w szeregach Sparty Wrocław.

Damian Lotarski 2+. Dla 18-latka był to pierwszy pełny sezon przejechany na torach żużlowych. Co ciekawe, wychowanek GKM-u Grudziądz na koniec sezonu ma średnią biegową zbliżoną do Tomasza Orwata czy Larsa Skupienia, czyli zawodników znaczniej bardziej doświadczonych.

Zobacz także: Żużel. Przegląd tygodnia oczami kibiców: Burza związana ze zwolnieniami lekarskimi zawodników wciąż trwa

Erik Riss 3. Do opolskiej drużyny dołączył w trakcie trwania sezonu. Wystąpił w dwóch meczach półfinałowych (7+1 u siebie, 5+1 na wyjeździe). Nie można mieć do niego pretensji o to, że Kolejarz nie znalazł się w gronie finalistów.

Adrian Bialk 2-. Wystąpił w dwóch spotkaniach. Jedynym rywalem, którego zdołał pokonać był Patryk Zieliński z Wilków Krosno.

Przemysław Liszka 3. Barw Kolejarza reprezentował tylko w jednym meczu. Było to spotkanie na inaugurację ligi, kiedy to rywalem opolan była drużyna z Poznania. Wychowanek Sparty Wrocław zdobył wtedy 5 punktów, pokonując jedynie juniorów gości.

Zawodnik Średnia not Mecze Biegi Punkty Bonusy Średnia biegowa
Bjarne Pedersen4,29147014282,143
Oskar Polis4,0694168131,976
Kevin Woelbert4,05115311092,245
Hubert Łęgowik3,88125188111,941
Michał Szczepaniak3,8510488381,896
Denis Gizatullin3,297324661,625
Patryk Wojdyło3,2512436281,628
Damian Lotarski2,62134035101,125
niesklasyfikowani:
Mads Hansen4,305244431,958
Przemysław Liszka3,0013501,667
Erik Riss3,00291221,556
Adrian Bialk1,5026110,333

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - kompromitacja

Źródło artykułu: