KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Wychowanek strzałem w dziesiątkę, reszta żużlowców Wybrzeża zaciągnęła kredyt zaufania (noty)

Przedsezonowym celem Zdunek Wybrzeża Gdańsk był awans do play-offów. Tego się jednak osiągnąć nie udało, a żużlowcy którzy przychodzili do gdańskiego klubu często byli dalecy od wysokiej formy. Wśród nich mocno wyróżnił się Krystian Pieszczek.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Krystian Pieszczek WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Krystian Pieszczek
Krystian Pieszczek 5. Wychowanek Wybrzeża Gdańsk wrócił do składu po czterech latach jazdy w PGE Ekstralidze. Były spore oczekiwania wobec niego i generalnie je spełnił. Co prawda nie osiągnął najwyższej średniej biegowej - był zaledwie dziesiąty w zestawieniu - jednak był jedynym, który tak często potrafił zrobić różnicę. Teraz ma zostać nad morzem na kolejny sezon i oczekiwania wobec niego wzrosły, stać go jednak na bycie liderem. Zdecydowanie do tego dorósł.

Jacob Thorssell 4. Szwed ze średnią biegową 2,054 był najskuteczniejszym zawodnikiem Zdunek Wybrzeża, jednak trudno powiedzieć jak by sobie poradził gdyby nie złamał ręki w końcowej fazie przygotowań do sezonu. Stracił przez to pierwszą część rozgrywek, jednak gdy wrócił do składu, był ważną postacią drużyny, która nie schodziła poniżej pewnego poziomu.

Mikkel Bech 3+. Jedyny członek "duńskiej mafii", który pozostał po odejściu Andersa Thomsena i Mikkela Michelsena nie zrobił w 2019 roku kroku naprzód. Podczas gdy jego koledzy z powodzeniem zwojowali PGE Ekstraligę, on zakończył sezon ze średnią niższą niż przed rokiem. Duńczyk ma jednak duży kredyt zaufania ze strony działaczy i kibiców. Wciąż jest materiałem na ważną postać w Zdunek Wybrzeżu.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"

Cztery opcje dla Betardu Sparty. Zobacz więcej!

Kacper Gomólski 3. Gdy po bardzo dobrym sezonie 2017, gdy ze średnią meczową 9,24 wracał do PGE Ekstaligi i przeciętnym roku w najlepszej lidze świata Kacper Gomólski wracał do Gdańska, trudno było wprost wyrazić oczekiwania wobec niego. Fakty są takie, że spadł z 9. na 25 miejsce pod względem średniej biegowej. Gomólski miewał mecze, w których pokazywał że stać go na bycie liderem, jednak przeplatał je kompletnie nieudanymi występami. Odjechał jednak cały sezon i to jego największy kapitał.

Adrian Cyfer 2+. Nie był to z pewnością rok Adriana Cyfera, który miał duże nadzieja na to, że przechodząc do bardziej stabilnego klubu wróci na właściwą ścieżkę. W Zdunek Wybrzeżu dostawał szanse, których jednak nie wykorzystał i w końcówce sezonu został zmieniony. Jego występy nie wzbudziły uznania w gdańskim sztabie i najpewniej w 2020 roku będzie przywdziewał inne barwy.

Karol Żupiński 2+. Kibice Wybrzeża życzyli sobie, by największy talent gdańskiego żużla od czasów Krystiana Pieszczka potrafił robić różnicę. Siedemnastolatek na razie jednak jeszcze potrzebuje czasu na złapanie odpowiedniego rytmu. Teraz był siódmym juniorem ligi, stać go na więcej.

Ostrovia nie będzie się licytować. Zobacz więcej!

Denis Zieliński 2-. Początek sezonu był niezły w wykonaniu ligowego debiutanta, jednak druga część sezonu pozostawia wiele do życzenia. Zieliński został sklasyfikowany jako 47., przedostatni zawodnik ligi. W Gdańsku oczekiwano po nim więcej.

Bradley Wilson-Dean 3. Nowozelandczyka kibice nie traktowali poważnie, jednak zaimponował im podczas przedsezonowego sparingu, gdzie prezentował niezwykle ofensywny styl jazdy. W lidze pojechał raz i bez wahania pojechał busem z Wielkiej Brytanii na Łotwę. Zdobył 4 punkty i bonus, stracił jednak pół sezonu przez kontuzję. Teraz od niego zależy czy będzie w stanie na dobre wejść do polskiej ligi.

Kim Nilsson 2+. Szwed miał przyjść do Wybrzeża w trakcie sezonu jako wybawienie. Zawodnik, który doskonale spisywał się w tym sezonie Elitserien pokazywał spory potencjał, jednak nie zdołał go wykrzesać w Gdańsku. Średnia 1,308 to zdecydowanie za mało.
Joel Kling 1. Pojechał w dwóch pierwszych meczach i kompletnie zawiódł Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Szwecji z 2018 roku nie poradził sobie w polskiej lidze, ponadto stracił miejsce u siebie w kraju. Nie był to jego sezon.

Zawodnik Średnia not Mecze Biegi Punkty Bonusy Średnia biegowa
Krystian Pieszczek 4,29 12 64 130 4 2,031
Mikkel Bech 3,75 12 58 114 12 2,031
Kacper Gomólski 3,67 12 58 98 10 1,690
Jacob Thorssell 3,63 9 37 76 9 2,054
Adrian Cyfer 2,75 8 33 47 5 1,424
Karol Żupiński 2,54 12 42 43 3 1,024
Denis Zieliński 1,71 12 33 16 2 0,475
Niesklasyfikowani:
Bradley Wilson-Dean 3,00 1 4 4 1 1,250
Kim Nilsson 2,88 4 13 16 1 1,308
Joel Kling 1,25 2 6 4 1 0,667

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy Krystian Pieszczek będzie liderem Zdunek Wybrzeża w 2020 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×