Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Transfery. Apator może mieć problem z pozyskaniem Curzytków. Braci wyceniono na 120 tysięcy

Właściciel Apatora Przemysław Termiński już zdążył się pochwalić, że rodzice braci Curzytków podpisali umowę z jego firmą. Problem w tym, że żużlowcy należą do ZKS Stali Rzeszów, która chce ich sprzedać za 120 tysięcy złotych.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Michał Curzytek (z lewej) WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Michał Curzytek (z lewej)

Michał Curzytek i Bartosz Curzytek jeździli w tym roku w Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Byli tam wypożyczeni z ZKS Stali Rzeszów. Okres wypożyczenia jednak minął, więc bracia wrócili do macierzystego klubu. W międzyczasie właściciel Apatora Toruń Przemysław Termiński pochwalił się tym, że rodzice zawodników podpisali umowę z jego firmą. To miało oczywiście oznaczać, że w 2020 roku obaj będą żużlowcami toruńskiego klubu. Problem w tym, że ten scenariusz wcale nie musi się ziścić.

Na czym polega kłopot? Ano na tym, że ZKS Stal chce ekwiwalentu za wyszkolenie zawodników. W przypadku Michała chodzi o 3 lata startów, a Bartosza o 2 lata. Łatwo policzyć, że żużlowa sekcja zajmująca się szkoleniem może żądać 360 tysięcy za pierwszego (120 tysięcy wynosi ekwiwalent za rok jazdy w klubie) i 240 tysięcy za drugiego. Razem daje to 600 tysięcy.

Czytaj także: Kuszenie senatorów w oknie transferowym

Od pewnego czasu trwają rozmowy na linii rodzice braci - rzeszowski klub. Państwo Curzytek chcą wykupić karty synów. Oferują za to 50 tysięcy. ZKS Stal odpowiada, że nie ma problemu, ale cena wynosi 60 tysięcy za Michała i 60 tysięcy za Bartosza, czyli łącznie 120 tysięcy. Na razie więc rozbieżność między tym, co dają rodzice, a tym, co chce klub, jest spora.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia, to Apator może oczywiście wkroczyć do akcji i wyłożyć te 120 tysięcy. To oczywiście nie jest mała kwota, ale ZKS Stal ma prawo jej żądać. Zresztą tu trudno będzie cokolwiek zbić, bo inni też są zainteresowani Curzytkami. W kolejce stoi przykładowo Orzeł Łódź. ZKS Stal jest też gotowa wypożyczyć braci za symboliczne pieniądze do RzTŻ-u Rzeszów.

Czytaj także: Kownacki o wpisaniu Kasprzaka na czarną listę

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy 120 tysięcy to uczciwa cena za wykup kart zawodniczych braci?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (30):
 • Adam Polański Zgłoś komentarz
  Nie rozumie. W Rzeszowie starego klubu nie ma co wyszkolił chłopaków. Na to miejsce powstał nowy klub bez długów. Jeśli w 2020 ma wystartować stary klub to powinni spłacić wszystkie
  Czytaj całość
  długi żeby dostac licencje
  • marcinex1100 Zgłoś komentarz
   nawet 1200 bym za ich nie dał :D
   • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Osobiście nie rozumiem tej ekscytacja nimi, szału w 2 lidze nie robili a już promocja ich osób jakby co najmniej o tytuł ims walczyli...
    • PIT1000 Zgłoś komentarz
     Kościecha trenuje juniorów w GKM klubie EL bo w Toruniu się nie nadawał w zamian mamy nowego trenera Karola Ząbika który nie potrafi wytrenować juniora na poziom 2 ligi . Przecież od
     Czytaj całość
     zera nie zaczynał tylko miał kogoś w szkółce . Bracia Curzytkowie nie radzili sobie w 2 lidze ,a w 1 lidze mają być wzmocnieniem na pozycji juniorów . W zeszłym roku też był ściągnięty kozak Bogdanowicz . Jaki jest sens prowadzić szkółkę nie mamy swoich juniorów ,a tych których klub ściąga są niskich lotów . Więc albo zamknąć szkółkę i ściągać dobrych juniorów albo wyposażyć szkółkę w odpowiedniej klasy sprzęt i zacząć szkolić . Obecnie to wygląda tak jak by się stało przed dylematem co lepiej założyć na mróz czapkę czy rękawice .
     • S.S. Zgłoś komentarz
      Jeśli rodzice chcą wyłożyć 100 k, Rzeszów chce 120, to Apator musi dorzucić 20, a nie 120.... jeśli dobrze liczę... ;-)
      • MartinezZz Zgłoś komentarz
       Wydaje mi się że ich talent jest wyolbrzymiony w mediach. W sezonie niczego nie pokazali. Fakt że mogą się poprawić, ale to każdy zawodnik ma taką możliwość. Może więc lepiej te
       Czytaj całość
       setki tysięcy zostawić w klubie i sięgnąć bo chłopaków z Torunia (byle nie IKS).
       • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
        Bracia są zdecydowanie przeceniani, zwłaszcza młodszy.
        • motogonki Zgłoś komentarz
         Dla tak młodych chłopaków jedynym miejscem do odpowiedniego rozwoju, jest miejsce zamieszkania. Szkoła, treningi i zawody zajmują tyle czasu, że nie sposób ogarnąć tego na odległość.
         Czytaj całość
         Panie Termiński weź się w końcu za szkolenie w toruńskim ośrodku a nie kupczysz jak na giełdzie.
         • t częstochowa-Darcy Ward 43 Zgłoś komentarz
          O tych braciach pisze się tak często, że to chyba talenty na miarę Bartka Smektały ?:). Swego czasu nic nie robiono, tylko pisano o Łukaszu Sówce... „Gdzie będzie jeździł Łukasz
          Czytaj całość
          ?”, „Sówka w Falubazie !” i tym podobne historie, a Łukasz to był totalny amator :). Teraz jest to samo, goście jeszcze nic nie wygrali, mało tego, nie zapunktowali solidnie w lidze oczywiście adekwatnie do pozycji juniora, a tu tyle zachodu :). Jestem przekonany, że to kolejny narybek który skończy solidną jazdę zanim jeszcze ją zacznie... :).
          • Mr Darek Zgłoś komentarz
           Nie rozumiem rodziców Curzytków. Zamiast dbac o rozwój młodych , chcą ich wepchać na ławę w Toruniu . Kto im tak namieszał w... EHHH szkoda chłopaków bo może rzeczywiście talent
           Czytaj całość
           mają ale trzeba wiedzieć jak to wszystko z głową poukładać.
           • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
            Jeden słabszy od drugiego. Starszy cofnął się w rozwoju o lata świetlne w porównaniu do 2018
            • toronto1 Zgłoś komentarz
             Płacić za Curzytków? Wolne żarty.....Kopeć przy nich to Iwan Mauger:).
             • Angrift Zgłoś komentarz
              Kupic Curzytkow to trzeba UMIC.Tak jak trzeba UMIC kupic napoj Get Well.Gramy dalej?Bo interesy trzeba UMIC robic.Ostatecznie.
              Zobacz więcej komentarzy (17)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×