Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Nie żyje Colin North. Zawodnicy pogrążeni w żałobie

Niedziela w żużlowych social mediach została zdominowana przez śmierć Colina Northa. Brytyjczyk przez wiele lat działał w środowisku i wspierał ich finansowo. Większość z nich oddała mu hołd.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
świeczka Materiały prasowe / Na zdjęciu: świeczka

Na rynku żużlowym nie mieliśmy już żadnych transferów. Bo chociaż okienko oficjalnie zamknęło się w czwartek, to kluby miały trzy dni, by zgłaszać jeszcze kontrakty do centrali. W niedzielę działacze odstąpili od tego i postanowili celebrować dzień wolny. Również od handlu.

W tej sytuacji niedziela w social mediach upłynęła pod znakiem śmierci Colina Northa, który szefował firmie Teng Tools na Wyspach. Brytyjczyk działał w środowisku od wielu lat i w tym okresie współpracował z ogromną liczbą żużlowców. Wystarczy poczytać ich wpisy.

Czytaj także: Po Zmarzlika ustawi się kolejka

"Odszedł od nas świetny człowiek, przyjaciel wielu zawodników i osoba, która wspierała nasz Team. Dzięki Colin!" - przekazał Maciej Janowski.

"Jestem zszokowany i zasmucony informacją o śmierci Colina. Był moim lojalnym sponsorem i przyjacielem przez 16 lat. Moje myśli są teraz z jego rodziną w tym trudnym czasie" - przekazał Hans Andersen.

"Teng Tools było ogromnym wsparciem dla wielu żużlowców, w tym również dla mnie. Spoczywaj w pokoju Colin, moje myśli są z jego rodziną" - przekazał Jason Crump, były mistrz świata.

"Jestem zszokowany i zasmucony na wieść o śmierci Colina. Prawdziwy dżentelmen, który okazał mi tak wiele wsparcia przez wszystkie lata" - napisał Troy Batchelor.

North pomagał też żużlowcom startującym w Coventry Bees, a w ostatnim okresie wspierał starania tamtejszych działaczy o powrót żużla na stadion Brandon. "Jego wsparcie było na najwyższym poziomie. Był też w pełni zaangażowany w naszą akcję, która ma na celu powrót żużla do Coventry" - przekazał klub.

"Moje myśli i modlitwy wędrują do rodziny Colina. To takie smutne. Był moim świetnym przyjacielem i sponsorem przez sześć ostatnich lat" - zdradził Adam Ellis.

"Tragiczna informacja. Colin wspierał mnie odkąd tylko zacząłem się ścigać. Był świetnym gościem, który zawsze był skory do pomocy. To bardzo smutny moment. Moje myśli i modlitwy kieruję do rodziny Colina" - napisał Daniel King.

Czytaj także: PGG ROW nie musi spaść z PGE Ekstraligi

"Jestem zszokowany śmiercią Colina Northa. Sponsorował mnie przez wiele lat. Nawet gdy zrezygnowałem z marki Teng Tools, to pozostawaliśmy w kontakcie, co wkurzało mojego nowego głównego sponsora. Świetny facet. Będzie go brakować w naszym środowisku - podsumował Rory Schlein.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×