Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Wolfe Wittstock okazją na pojawienie się nowej nacji w lidze polskiej. Dwaj Holendrzy mają szansę na debiut

Występy niemieckiego Wolfe Wittstock w lidze polskiej, to również możliwość startów zawodników z różnych państw. Jedną z nowych nacji są Holendrzy. Aż dwaj zawodnicy z kraju tulipanów podpisali kontrakt z Wilkami.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Geert Bruinsma WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Geert Bruinsma

Umowami z Wolfe Wittstock związali się Romano Hummel i Geert Bruinsma. Ten pierwszy pokazał w ubiegłym sezonie, że stać go na dobre wyniki. Dla Bruinsmy będzie to drugie podejście do ligi polskiej. W 2016 roku związał się "umową warszawską" z Włókniarzem Częstochowa. Ówczesny junior nie otrzymał wówczas szans.

Jak dotąd żaden Holender nie jeździł w polskiej lidze. - W Holandii nie mamy wielu zawodników i żużel nie jest popularny. Kilka lat temu mieliśmy ligę, teraz są dwa turnieje w kraju w przeciągu roku. Nawet nie możemy trenować w Holandii - powiedział o trudnej sytuacji żużla w swoim kraju Bruinsma.

Żabiałowicz wierzy w błyskawiczny awans Apatora. Zobacz więcej!

Pomimo olbrzymich problemów, są w tym kraju żużlowi zapaleńcy. - Żużel u nas nie jest popularny. Mamy może 15 zawodników, którzy nie mają nawet gdzie trenować. Jedyne turnieje, to zawody w Veenoord, na które przychodzi około 1 000 widzów - dodał.

Żużel się nam zwija. Zobacz więcej!

Bardziej popularne od klasycznego żużla są żużel na trawie i na dużym torze. - Po prostu jest więcej czynnych torów, na których można uprawiać te dyscypliny. Ja sam jednak nigdy nie jeździłem na żużlu na trawie, tylko raz startowałem na długim torze. Skupiam się na żużlu - przekazał Geert Bruinsma.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Czy któryś z Holendrów zadebiutuje w 2020 roku w lidze polskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
 • Goldi Zgłoś komentarz
  Byleby trzymali poziom.
  • surge Zgłoś komentarz
   Żużel światowy nie istnieje, a europejski wygląda jak wygląda. To drogi sport i będzie się zwijał, a nie rozwijał. Dlatego udział zagranicznych zespołów w lidze polskiej, może
   Czytaj całość
   przedłużyć byt tej dyscypliny. Uważam że obce zespoły powinny mieć możliwość swobodnej jazdy w naszych ligach, z możliwością awansu do Eligi. Wiele polskich klubów ma problemy, ale kto im ma pomóc? Prezesi muszą sami szukać środków, budować zainteresowanie kibiców. To trudny proces, ale wykonalny. Tyle że u nas jest nacisk na natychmiastowy wynik. Kupuje się zawodników, zapominając o fundamentach czyli szkoleniu.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Co to 2 lidze polskiej to da że pojadą Niemcy .Jak dwa kluby się rozleciały .W kolejce czeka kolejny.Teraz nasuwa się pytanie gdzie Centrala niech sobie ex liga odpuści z tymi z tymi
    Czytaj całość
    stadionami .Należy ratować kluby jeżeli chcemy mieć ligę.,NIE kibicować jak to jeden pan z centrali się wypowiedział .
    • yes Zgłoś komentarz
     Skojarzenie dotyczące holenderskiego toru: 5 lat i trochę temu Grzegorz Knapp :(
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×