Żużel. Wybrano nową GKSŻ. Piotr Szymański nadal przewodniczącym, odchudzono skład komisji

W sobotę wyłoniono skład nowej Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Jej przewodniczącym pozostał Piotr Szymański, a w jej gronie pozostali Łukasz Szmit, Leszek Demski oraz Zbigniew Fiałkowski.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Piotr Szymański WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Piotr Szymański
Nowa GKSŻ została odchudzona, bo dalszej pracy w komisji nie będą wykonywać Jan Ząbik, Ireneusz Igielski, Dariusz Cieślak oraz Marek Wojaczek. To konsekwencja krytyki ze strony niektórych środowisk i kibiców.

- Pojawiały się głosy, że po co tyle osób w GKSŻ, że jest zbyt liczna. Kibice nie wiedzieli kto i za co odpowiada. Teraz są cztery osoby i będzie jasność - tłumaczy nam Piotr Szymański, który nadal będzie pełnić funkcję przewodniczącego GKSŻ.

Czytaj także: Wielka kasa za braci Curzytków

Razem z Szymańskim w komisji pracować będą Łukasz Szmit, Leszek Demski oraz Zbigniew Fiałkowski.

W sobotę podjęto też decyzję, co do składu reprezentacji Polski na sezon 2020 (czytaj więcej o tym TUTAJ). W seniorskiej drużynie w przyszłym roku nie zobaczymy Macieja Janowskiego, Przemysława Pawlickiego, Piotra Pawlickiego i Maksyma Drabika. Wspomniana czwórka w październiku w niewyjaśnionych okolicznościach skorzystała ze zwolnień lekarskich, przez co opuściła mecz kadry w Rybniku i finał Złotego Kasku w Gdańsku.

Czytaj także: Krecia robota ws. Daniela Bewleya

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy podoba ci się skład nowej GKSŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×