Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. GKM nie będzie miał problemu z Pedersenem. Drużyna ważniejsza od własnego interesu

Najpierw dobro MRGARDEN GKM-u Grudziądz, potem dbanie o własne interesy. Nicki Pedersen zapewnia, że właśnie taka kolejność będzie obowiązywała w sezonie 2020, przynajmniej jeśli chodzi o numery startowe.
Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Skórnicki, Nicki Pedersen WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Adam Skórnicki, Nicki Pedersen.

Przenosiny Nickiego Pedersena do MRGARDEN GKM-u były jednym z ciekawszych ruchów minionego okna transferowego. Trzykrotny mistrz świata przeprowadził się do Grudziądza ze Stelmet Falubazu Zielona Góra, w barwach którego w minionym sezonie notował średnio 2,032 punktu na wyścig.

MRGARDEN GKM niewątpliwie zyskał mocne ogniwo, pytanie jednak, jak obecność Pedersena przełoży się na atmosferę w szatni. Nie jest przecież tajemnicą, że duński zawodnik słynie z wybuchowego charakteru, o czym zdołali już przekonać się żużlowi menedżerowie. Pytanie, jak to wszystko ogarnie Robert Kempiński.

Dla trenera grudziądzkiego zespołu nadzieją na owocną współpracę z Pedersenem mogą być słowa trzykrotnego mistrza świata, które padły w rozmowie z klubową telewizją GKM-u. Gdy został zapytany o zmiany w tabeli biegowej, z pełnym przekonaniem odpowiedział:

- Cokolwiek sztab szkoleniowy uzna za najlepsze dla mnie, może dać mi numer który chce, wykonam swoją pracę najlepiej jak potrafię. Mogę dostać numer "jeden", mogę dostać "piątkę", dla mnie to nie ma znaczenia. Jestem gotowy - stwierdził Pedersen.

Wniosek z jego wypowiedzi jest jeden: dla Nickiego Pedersena, przynajmniej jeśli chodzi o układ par, dobro GKM-u będzie nad jego własnym interesem. Kempińskiemu odchodzi zatem jeden problem, no chyba, że słowa duńskiego mistrza nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Zobacz też:
Żużel. Ważna informacja dla kibiców MRGARDEN GKM-u. Piotr Szymko podjął decyzję na temat swojej przyszłości!
Żużel. Szaleństwo z motocrossem wśród zawodników. W F1 i MotoGP byłoby nie do pomyślenia

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy Pedersen będzie liderem GKM-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (7):

 • drmortus Zgłoś komentarz
  Myślę, że problemem były relacje ze Skórnickim oraz stosunek pozostałych zawodników do Nikiego. On oczywiście świętoszkiem nie jest, ale np. w Szwecji jeżdżąc z Buczkiem w parze
  Czytaj całość
  szatni nie rozwalili nawet jak były jakieś nieporozumienia na torze. Niki to indywidualista. Na dodatek w Falubazie on nie miał chyba dobrego kontaktu z żadnym "kolegą" z drużyny. W wywiadach ciągłe utyskiwania na Pedersena. To przekładało się też na "współpracę" na torze i zapewne poza torem. Trochę też tam było zwalania winy na Nikiego za nie satysfakcjonującą postawę niektórych zawodników i na końcy to Niki został kozłem ofiernym nieudango sezonu (patrząc na przedsezonowe ambicje) - mimo że indywdualnie nie zawiódł.
  • rzeszuf Zgłoś komentarz
   Haha teraz film z cyklu "teraz rodzina":) W Falubazie było to samo przed sezonem "najważniejszy wynik drużyny",jak było każdy wie..
   • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
    Tak tak my wiemy. NP w każdym innym klubie to strzał w dziesiątkę itd itp ale w Falubazie to pisaliście że wielka pomyłka że kwasy itd. MV w Falubazie ponownie wielki hejt ze strony SF.
    Czytaj całość
    Widać że SF dostał kopa od Falubazu i się wyżywa. Żal mi was.
    • pawel88 Zgłoś komentarz
     • KACPER.U.L Zgłoś komentarz
      Niesamowite.Naprawdę.A,jeszcze nie tak dawno pisano,iż Dzik zamierza puścić z dymem szatnię Grudziądza.Teraz już zmienił plany.Pewnie to z okazji Świąt.Taki prezent:)
      • doc holliday Zgłoś komentarz
       Fajny tekst jest w PS, na temat wydumanego konfliktu między Bartkiem, a Piotrkiem! Może ta kreatura ostfiński, po kierunku nauki polityczne odniesie się do w/w artykułu.
       • LordVader Zgłoś komentarz
        Każdemu taki kit wciska. Naiwnych nie sieją
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×