Żużel. Liga stadionów. Obiekt Kolejarza wymaga modernizacji. Zmagania żużlowców można obserwować nawet z pozycji leżącej

WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Stadion żużlowy w Opolu
WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Stadion żużlowy w Opolu

Kontynuujemy cykl Liga Stadionów. Oceniamy stadion im. Mariana Spychały w Opolu. Obiekt, który od kilku lat wymaga gruntownej modernizacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów oceniamy w skali 1 do 6.

Atrakcyjność zawodów - 4.

Tor w Opolu liczy 321 metrów, co czyni go jednym z najkrótszych w Polsce. Trenerzy wielokrotnie powtarzają, że jest to dobry obiekt do tego, aby podnosić umiejętności techniczne zawodników. Nie jest to łatwy tor do wyprzedzania, oprócz szybkiego sprzętu potrzeba także dobrej techniki, a przede wszystkim pomysłu na przeprowadzenie ataków. Kibice w Opolu nie mogą jednak narzekać na atrakcyjność widowisk.

Pojemność stadionu - 5.

Jak na warunki drugoligowe, pojemność stadionu jest wystarczająca. Średnio na spotkania ligowe w minionym sezonie przychodziło 3500 widzów. Problemów z dostępnością biletów zatem nie było. Małym minusem jest za to brak miejsc dla osób niepełnosprawnych. Ostatni raz na stadionie im. Mariana Spychały komplet widzów zasiadł przy okazji rozgrywania pierwszej edycji "Opolskiej Karolinki". Wtedy to jazdę Tomasza Golloba, Nickiego Pedersena, Martina Vaculika, Emila Sajfutdinowa czy Artioma Łaguty oklaskiwało ponad 6500 kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Komfort oglądania - 3.

Jeśli nie przyjdzie się odpowiednio wcześniej na stadion, niż na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania, to o znalezieniu wolnych krzesełek można zapomnieć. Pozostaje wówczas rozłożyć kocyk na wale trawiastym i zmagania żużlowców obserwować nawet z pozycji leżącej.

Obrazek w TV - 2.

Trawiaste wały na łukach w relacjach wideo nie wyglądają dobrze. Dlatego stadion Kolejarza jak najszybciej powinien przejść gruntowną modernizację.

Zobacz także: Żużel. Arged Malesa TŻ Ostrovia dostała piekielnie trudny terminarz. Pierwsza wersja miała być korzystniejsza

Dostępność do toalet i gastronomii - 3.

Dla osób zasiadających na trybunie VIP-owskiej dostępna jest toaleta w budynku wieżyczki. Pozostali kibice muszą korzystać z przenośnych toalet. Na stadionie dostępne są także przynajmniej dwa stoiska gastronomiczne, jednak i tak w kolejce trzeba odstać swoje.

Dostępność parku maszyn - 5.

Park maszyn na opolskim stadionie jest odkryty i znajduje się na wejściu w drugi łuk. Jest on usytuowany w dobrym miejscu, ponieważ w trakcie spotkania kibice siedzący na trybunach mogą podglądać, co aktualnie dzieje się w parkingu.

Miejsca parkingowe plus dojazd - 3.

Podobnie jak w przypadku miejsc na stadionie, aby nie mieć problemu z zaparkowaniem samochodu, trzeba zjawić się nie później, niż pół godziny przed spotkaniem. Plusem jest to, że wszystkie miejsca parkingowe w okolicy stadionu są bezpłatne.

Średnia ocen: 3,57

Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców? Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.

Zobacz także: Żużel. PGG ROW Rybnik wystartuje w PGE Ekstralidze. Krzysztof Mrozek: Nikt nam tego miejsca nie zabierze

Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych – liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 7 do 42 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów żużlowych w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.

Komentarze (19)
avatar
RECON_1
28.12.2019
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Przecież w jednej z aren gdzie jest gp też są rrawiaste wały... Przynajmniej jest klimat i bliskość toru, a chyba o to w tym chodzi. 
avatar
-K-
27.12.2019
Zgłoś do moderacji
3
2
Odpowiedz
Dlaczego moj komentarz zostal usuniety?! Powtarzam, ze brakuje nam tylko trybun by byc jednym z najlepszych stadinow zuzlowych w kraju, a jak usuniecie mi ten komentarz to sie z wami zegnam sf. 
avatar
Bondziorno
27.12.2019
Zgłoś do moderacji
8
1
Odpowiedz
Nie ma lepszego stadionu,można zawodnikom spojrzeć w oczy,czuć wspaniały zapach spalin,klimat jest nieziemski. 
avatar
Penhall
27.12.2019
Zgłoś do moderacji
1
3
Odpowiedz
Głosuję a co wyników nie widzę to nie widzę. 
avatar
Penhall
27.12.2019
Zgłoś do moderacji
5
3
Odpowiedz
To na tym stadionie swoje kroki stawiał pierwszy Polski IMŚ. Bardzo fajnie się tam ogląda mecze.