Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów oceniamy w skali 1 do 6.
Atrakcyjność zawodów - 2
Zawody rozgrywane na stadionie im. Floriana Kapały w Rawiczu atrakcyjnością z całą pewnością nie dorównują ubiegłorocznej rundzie Grand Prix we Wrocławiu. Krótki i wąski tor nie sprzyja walce, choć zdarzają się interesujące wyścigi. Szarż pod samą bandą nie można się jednak raczej spodziewać.
Pojemność stadionu - 2
Rawicki obiekt jest kameralny, pierwszy łuk zajmuje park maszyn, a na drugim znajdują się wały porośnięte trawą. Jakiś czas temu na stadionie pojawiły się dwie nowe trybuny na prostej startowej, a następnie dołożono dwa kolejne sektory. W 2018 roku spotkanie derbowe z Power Duck Iveston PSŻ Poznań oglądało około 3500 widzów, a wciąż było jeszcze sporo wolnych miejsc, zwłaszcza na drugim łuku.
ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a
Komfort oglądania - 2
Ze względu na bardzo szeroki pas bezpieczeństwa, trybuny na łuku i prostej przeciwległej znajdują się w sporej odległości od toru, co nie sprzyja komfortowemu oglądaniu rywalizacji. Sytuacja wygląda nieco lepiej w przypadku nowych sektorów, choć nieco przeszkadzać może wieżyczka sędziowska. Podczas upalnych dni we znaki daje się brak cienia. Pod względem infrastruktury stadion w Rawiczu odbiega od większości obiektów w Polsce, ale z całą pewnością ma swój niepowtarzalny klimat.
Obrazek w telewizji - 2
W internecie rzadko pojawiają się transmisje z zawodów rozgrywanych w Rawiczu. Kiedy już jednak są prowadzone - obrazek nie należy do najbardziej atrakcyjnych. Frekwencja w Rawiczu z reguły jest niska, wobec czego widzowie mogą - oprócz rywalizacji - obejrzeć także puste i starzejące się trybuny.
Dostępność toalet i gastronomii - 3
Na terenie stadionu znajduje się kilka przenośnych toalet, przed którymi rzadko ustawiają się kolejki. Jeżeli chodzi o gastronomię, oferta jest co najmniej przyzwoita - kibice mogą zaopatrzyć się nie tylko w przekąski, ale także napoje i piwo. Okazjonalnie na koronie pojawiają się dodatkowe punkty z piwem.
Dostępność parku maszyn - 5
Znajdujący się na pierwszym łuku park maszyn jest otwarty, dzięki czemu jak na dłoni widać pracę mechaników przy sprzęcie, a także przygotowania zawodników do nadchodzącego wyścigu.
Miejsca parkingowe plus dojazd - 3
Stadion znajduje się w centrum, miejsc parkingowych wokół obiektu jest wystarczająca ilość. Klub sprzedaje także wjazdówki na teren stadionu. Po zakończeniu zawodów rzadko tworzą się korki.
Średnia ocen: 2,71
Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców? Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.
Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych - liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 7 do 49 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.
Czytaj także:
- Największe skandale ostatniej dekady. Ucieczka z Zielonej Góry, Hancock pomagający Holderowi, pijany Ward
- Zdobywał medale nie tylko na torze. Lionel van Praag bohaterskim lotnikiem