Żużel. Stadion Wandy po weryfikacji GKSŻ. Jest szansa na zawody w Krakowie jeszcze w tym roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Ilona Jasica. / Mecz Wandy Kraków w sezonie 2019.
WP SportoweFakty / Ilona Jasica. / Mecz Wandy Kraków w sezonie 2019.
zdjęcie autora artykułu

Stadion żużlowy w Krakowie jest po wstępnej weryfikacji Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Miasto będzie potrzebowało czasu, pieniędzy i wielu prac związanych z infrastrukturą obiektu, aby żużel nie przepadł tam na dobre.

W tym artykule dowiesz się o:

Speedway Wanda Kraków nie przystąpiła do procesu licencyjnego w sezonie 2020 na starty w 2. Lidze Żużlowej. Klub wciąż tonie w długach, a prezes Paweł Sadzikowski nie przerywa milczenia. Przepadł jak kamień w wodę, nie regulując ogromnych zobowiązań wobec zawodników.

Pomimo tragicznej sytuacji ekonomicznej klubu nad żużlem w Krakowie wciąż czuwają dobre anioły. Włodarze miasta walczą o organizacje imprez rangi PZM i turniejów towarzyskich.  Czytaj także: Żużel. Trwa mobilizacja w gdańskim środowisku. Najwięksi sponsorzy Wybrzeża zostają w klubie

Na oficjalnym serwisie internetowym GKSŻ pojawiła się informacja o wizytacji Marka Wojaczka na stadionie Wandy. Jego zadaniem było dokonanie wstępnej weryfikacji infrastruktury obiektu. Działacz sprawdził również stan techniczny urządzeń.

ZOBACZ WIDEO Bartosz Zmarzlik typował Roberta Lewandowskiego na sportowca roku w Polsce

Z kontroli wynika, że po naprawie dmuchanej bandy oraz pracach porządkowych stadion będzie gotowy na dalszą weryfikację, która jest niezbędna do uzyskania licencji toru. Lista prac do wykonania ma trafić do krakowskiego ratusza oraz osób, które zajmują się obiektem. Jeśli stadion uzyska licencję toru, to możliwe, że jeszcze w tym roku kibice z Krakowa znów zasiądą na trybunach, aby obejrzeć na nim ścigających się zawodników.

To świetna informacja dla kibiców Wandy, którzy powoli tracili nadzieję na jakąkolwiek poprawę sytuacji. Przy klubie w Krakowie ma wkrótce powstać nowe stowarzyszenie. Grupa zapaleńców postara się na miarę swoich możliwości powoli stawiać na nogi czarny sport w mieście. Oby z pozytywnym skutkiem.

Ostatnie spotkanie ligowe na stadionie w Krakowie odbyło się 28 lipca 2019 roku. Wilki Krosno pokonały Speedway Wandę Kraków 64:26.

Czytaj także: Żużel. W PGE Ekstralidze miliony, a na zapleczu setki tysięcy. Czy nowa umowa z telewizją to sukces?

Źródło artykułu:
Czy Wanda Kraków w przeciągu pięciu lat wystawi drużynę ligową?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (6)
avatar
intro
2.02.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak z elipy nie pójdzie kasa z TV ba 2 ligę, to dziadki z centrali sami będą jeździć w 2 lidze... Czytaj całość
avatar
RECON_1
1.02.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tylko kto będzie organizatorem zawodów w tym roku w Krk? Podejrzewam że nie Wanda....  
avatar
stary_trener
1.02.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ostafinski do raportu wystap! Rok temu niszczyles Nawrockiego i Rzeszow za nieduze dlugi a teraz milczysz bo Krakow i Pila to moga oszukiwac choc te dlugi ciagna sie za nimi przez lata. Wylazi Czytaj całość
avatar
Tomek z Bamy
1.02.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Prezes Paweł Sadzikowski nie przerywa milczenia. Przepadł jak kamień w wodę". Pracuja z Bob Krakow w Amazon(Kolbaskowo).  
avatar
Songo ze Wsi i jego BYKI
31.01.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Brak odpowiedzi to nie odpowiedz!!!