Żużel. Antoni Kawczyński złotym medalistą nieoficjalnych IMP w miniżużlu na lodzie

Po ubiegłotygodniowym turnieju w Opolu, w Częstochowie rozegrano II rundę nieoficjalnych IMP w miniżużlu na lodzie. Kolejny raz triumfował Antoni Kawczyński. Zawodnik Wybrzeża w świetnym stylu został nieoficjalnym Indywidualnym Mistrzem Polski.

Michał Gałęzewski
Antoni Kawczyński PAP/EPA / Krzysztof Urban / Na zdjęciu: Antoni Kawczyński
W Opolu reprezentujący GKŻ Wybrzeże Gdańsk Antoni Kawczyński triumfował z dorobkiem 12 punktów w 4 biegach. Tym razem gdańszczanin nie zaznał ani razu goryczy porażki. Popisowym wyścigiem był 11. bieg, w którym spotkali się trzej niepokonani dotąd zawodnicy. Kawczyński wygrał przed Szymonem Ludwiczakiem i Wiktorem Andryszczakiem.

Cała trójka właśnie w tej kolejności zakończyła rywalizację zarówno podczas turnieju w Częstochowie, jak i w całych nieoficjalnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Apator ma jeden cel. Zobacz więcej!

W zawodach ostatecznie wystartowało ośmiu zawodników, reprezentujących cztery kluby, którzy jeździli w trzyosobowej lub w dwuosobowej obsadzie. Kawczyński łącznie zdobył 23 punkty na 24 możliwe, potwierdzając że dobrze czuje się nie tylko na minitorze.

Stanowczy sprzeciw dla wielu sponsorów w nazwie. Zobacz więcej!