KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Młodzieżowcy powalczą o awans - zapowiedź rybnickiego półfinału MIMP

W środowe popołudnie na torze w Rybniku przy ulicy Gliwickiej rozegrany zostanie jedna z półfinałów Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. W Rybniku rywalizacja toczyć się będzie o pierwszych sześć miejsc, które dadzą przepustkę do występu w turnieju finałowym. Do faworytów turnieju z pewnością zaliczyć trzeba Grzegorza Zengotę, Dawida Lamparta czy Sławomira Pysznego.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk

Głównym faworytem turnieju wydaje się być Grzegorz Zengota. To jeden z najlepszych juniorów w Polsce. Reprezentant Falubazu Zielona Góra w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze nie raz przechylał swoimi występami szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. Trudno zatem przewidywać, żeby ten zawodnik miał problemy z uzyskaniem awansu do batalii o najlepszego juniora w kraju.

Do grona faworytów turnieju należeć powinni również z pewnością przedstawiciele gospodarzy, czyli Sławomir Pyszny i Michał Mitko. Pyszny swoją wysoką dyspozycję potwierdził w niedzielnym meczu przeciwko KM Lazur Ostrów Wielkopolski, kiedy to na swoim koncie zapisał 4 punkty w dwóch startach. Mitko w tym pojedynku odpoczywał, zatem w środę z pewnością będzie chciał zaprezentować pełnię swoich możliwości. Gdzie, jak nie na swoim torze, będzie tym dwóm zawodnikom najłatwiej wywalczyć przepustkę do finału?

Do walki o najwyższe lokaty z pewnością włączą się też Dawid Lampart i Patryk Dudek. Lampart miał już w tym sezonie możliwość pokazania się na Śląsku, podczas meczu ligowego. Jego występ z pewnością mocno napawa go optymizmem. Dla Dudka występ przed rybnicką publicznością będzie jego debiutem, tak jak cały tegoroczny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdzie broni barw ekipy z Zielonej Góry. Młody Dudek pokazał już jednak niejednokrotnie, że nie straszne mu żadne zawody i żaden tor.

Ta piątka wydaje się być faworytem do pierwszych miejsc. Kto zatem może uzupełnić stawkę finalistów, gdy faworyci nie zawiodą? Trudno tutaj wskazać jednego konkretnego młodzieżowca. Chrapkę na awans z pewnością mają rzeszowianin Mateusz Szostek i częstochowianin Borys Miturski. Rybnicki tor może też być jakimś handicapem dla Marka Czerwińskiego, ale jak to w młodzieżowych zawodach bywa, ciężko jest przewidzieć, co się wydarzy na torze..

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:30.

Lista startowa el. MIMP w Rybniku:
1. Sławomir Pyszny (RKM Rybnik)
2. Jakub Jamróg (Unia Tarnów ŻSSA)
3. Michał Mitko (RKM Rybnik)
4. Tadeusz Kostro (Unia Tarnów ŻSSA)
5. Grzegorz Zengota (ZKŻ Zielona Góra)
6. Marek Czerwiński (KŻ Kolejarz Opole)
7. Patryk Dudek (ZKŻ Zielona Góra)
8. Mateusz Łukowiak (ZKŻ Zielona Góra)
9. Mateusz Szostek (Marma Stal Rzeszów SA)
10. Borys Miturski (CKM Włókniarz Częstochowa SA)
11. Dawid Lampart (Marma Stal Rzeszów SA)
12. Michał Łopaczewski (KS Speedway Polonia Piła)
13. Mateusz Kowalczyk (KSM Krosno)
14. Rafał Klimek (SKMŻ Lublin)
15. Maciej Michaluk (SKMŻ Lublin)
16. Piotr Machnik (KSM Krosno)
R1. Mariusz Konsek (KŻ Orzeł Łódź)
R2. Mateusz Chochliński (RKM Rybnik)
R3. Paweł Chudy (KŻ Kolejarz Opole)

Do finału awansuje 6 zawodników i 1 rezerwowy

Pozostałe dwie rundy kwalifikacyjne odbędą się w Gnieźnie i Ostrowie Wielkopolskim.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×