Żużel. Tak dla klubów satelickich. Włókniarz mógłby pomóc odbudować się Wandzie Kraków

Na razie to melodia przyszłości, ale wzorem klubów z Leszna i Rawicza, Eltrox Włókniarz Częstochowa mógłby nawiązać współpracę z Wandą Kraków i pomóc się jej odbudować. Na razie jednak biało-zielonym bliżej Wilkom Krosno.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
DMPJ Michał Gruchalski i Jakub Miśkowiak z Włókniarza w akcji WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / DMPJ. Michał Gruchalski i Jakub Miśkowiak z Włókniarza w akcji.
Temat stworzenia klubu satelickiego, tudzież nawiązania bardzo bliskiej współpracy przez Eltrox Włókniarz Częstochowa z ośrodkiem drugoligowym nie jest czymś nowym. Już przed dwoma sezonami wspominano o możliwej takiej relacji z OK Bedmet Kolejarzem Opole. W 2018 roku barw opolan broniło grono wychowanków Włókniarza, w tym Sebastian Ułamek, Oskar Polis czy Hubert Łęgowik.

Do zacieśnienia współpracy, a tym bardziej na zasadach takich, jakie są pomiędzy Lesznem a Rawiczem, nie doszło. Wyjaśnijmy, że właściwie Stainer Unia Kolejarz Rawicz to drugi zespół mistrzów Polski. Najpewniej gdyby nie Unia, żużel w Rawiczu by upadł. Teraz coraz mocniej zawiązują się relacje pomiędzy truly.work Stalą Gorzów a SpecHouse PSŻ-em Poznań.

Co z Włókniarzem? Jednym z pomysłów jest wsparcie klubu z Krakowa, który utonął w długach i nie wystartuje w nadchodzących rozgrywkach. Niewykluczone, że wzorem Leszna i Rawicza, Włókniarz wystawiłby swoją drugą drużynę. Wówczas automatycznie stałby się częścią odbudowy żużla w stolicy Małopolski. Pomysł klubów satelickich podoba się Marianowi Maślance, naszemu ekspertowi, w przeszłości prezesowi Włókniarza. Podpisałby się on pod współpracą Lwów z Wandą.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

- Byłoby to bardzo dobre rozwiązanie. Jestem do niego pozytywnie nastawiony - mówi Maślanka. - Kluby z Ekstraligi dojrzewają do tego, aby współpracować z tymi z drugiej ligi w zakresie bazy szkoleniowej dla wychowanków drużyny ekstraligowej. Współpraca Unii Leszno z Kolejarzem Rawicz rozwija się z korzyścią dla obu stron. Podobnym tropem idą Stal Gorzów i PSŻ Poznań. Sądzę, że każdy klub w Ekstralidze ma możliwości, aby znaleźć drugoligowy, satelicki klub i w oparciu o to prowadzić swoją politykę szkoleniową - dodaje.

My zasięgnęliśmy języka w częstochowskim klubie i na razie temat współpracy z krakowianami stoi w miejscu. Włókniarz czeka na wewnętrzne rozstrzygnięcia w tamtejszym ośrodku i ostateczne decyzje, komu powierzono by projekt pod tytułem "odbudowa Wandy".

W tej chwili częstochowianie nastawiają się na relacje z Wilkami Krosno. Najprawdopodobniej to ostatecznie tam na zasadzie "gościa" trafią Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. Pierwotnie mieli oni wesprzeć Kolejarz Opole, pojawiła się nawet taka oficjalna informacja, ale jednak tamtejsi działacze postawili na młodzież Falubazu Zielona Góra.

Czytaj więcej: Madsen chce złota dla Eltrox Włókniarza
Zobacz też: Zakłócone przygotowania liderów Włókniarza

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy twoim zdaniem Wanda Kraków jako klub satelicki Włókniarza byłoby dobrym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×