Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Eksperci komentują angaż Lecha Kędziory. Czy PGG ROW zrobi z niego kozła ofiarnego?

Lech Kędziora został nowym trenerem PGG ROW-u. Teraz stanie przed szalenie trudnym zadaniem. W Rybniku ma utrzymać zespół skazany po pożarcie. - Niewiele ryzykuje. Utrzymanie byłoby cudem, a spadek nie będzie tragedią - komentuje Jacek Frątczak.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Lech Kędziora (w środku) w rozmowie z Januszem Stachyrą (odwrócony plecami) WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Lech Kędziora (w środku) w rozmowie z Januszem Stachyrą (odwrócony plecami)

Lech Kędziora ma za sobą słaby rok w Orle. Chciał walczyć o play-off,  niewiele brakło, żeby spadł do drugiej ligi. Mogłoby się wydawać, że po takim sezonie trener powinien poszukać klubu, w którym jest szansa na niezły wynik i zatarcie złego wrażenia. Doświadczony szkoleniowiec wybrał jednak zupełnie inną drogę. Podpisał umowę z PGG ROW Rybnik, który jest głównym kandydatem do spadku z PGE Ekstraligi.

- A ja widzę to inaczej. Dla mnie trener Kędziora nie ma zbyt wiele do stracenia - mówi nam Jacek Frątczak, były menedżer Get Well Toruń. - Moim zdaniem niewiele będzie się od niego wymagać pod kątem wyniku. Wszystko, co ugra, będzie uznane za sukces. Utrzymanie zostanie określone mianem mistrzostwa, a spadek nie będzie tragedią. Uważam, że Kędziora nie zostanie uznany winnym spadku PGG ROW-u, jeśli do tego dojdzie. Taka narracja ze strony klubu byłaby bardzo ryzykowna i nikt by jej raczej nie kupił. Wszyscy przecież widzą, jakim składem dysponuje beniaminek - komentuje Frątczak.

Sławomir Kryjom twierdzi nawet, że Kędziorze w Rybniku może się udać. - Ta koncepcja wcale nie jest taka zła. Mógłbym nawet powiedzieć, że mi się to podoba - tłumaczy były menedżer Unibaksu Toruń.

ZOBACZ WIDEO: Duda niemal wsiadł do bolidu F1. Zobacz jak Kubica prezentuje mu maszynę Alfy Romeo

- W Rybniku wybrali trenera, który ma jeden niezaprzeczalny atut. Potrafi dobrze przygotować tor. Pod tym względem jest jednym z najlepszych fachowców w kraju. A jeśli ROW ma się utrzymać, to musi wygrywać u siebie. Trzeba zatem stworzyć odpowiednie warunki. Z Kędziorą może się to udać. Zadanie jest trudne, a skoro trener się go podjął, to najwyraźniej nie pasował mu nowy układ w Łodzi - tłumaczy Kryjom.

- Poza tym oferta z Ekstraligi zawsze kusi i to naprawdę nie jest tak, że Kędziora kładzie na szali swoje nazwisko. Czasami zdarza się, że trener pracuje dobrze, ale niewiele może i drużyna i tak spada. Ostatecznie wszystko zależy od zawodników, a w Rybniku tej jakości naprawdę brakuje - podkreśla Kryjom.

Nasz ekspert nie zazdrości jednak Kędziorze sytuacji kadrowej, którą zastanie w PGG ROW-ie. Drużyna jest złożona w większości z żużlowców, którzy nie sprawdzali się w innych klubach lub mają niewielkie doświadczenie w PGE Ekstralidze. - Nie zazdroszczę mu także nadwyżki w kadrze. Tak było w Łodzi, a w Rybniku też będzie trzeba wybierać. To błąd. Wychodzę z założenia, że żużlowcy nie potrzebują dodatkowej presji. Sam udział w meczu generuje emocje na wystarczająco wysokim poziomie. Nie ma sensu ich potęgować - przekonuje Kryjom.

Z wyboru Kędziory nie jest zadowolony Orzeł Łódź, który chciał, żeby w sezonie 2020 drużynę prowadził duet trenerów. - Żużel to nie piłka nożna. W kadrze nie ma 30 zawodników i różnych formacji, z którym trzeba pracować inaczej. Poza tym nie do końca wiem, jak to miało wyglądać. Jeśli Orzeł chciał skopiować model leszczyński, czyli mieć trenera od pierwszej drużyny i młodzieży, to taki układ miał sens i potrafię zrozumieć, że łodzianie żałują. Gdybyśmy mieli jednak oglądać dwóch trenerów, którzy zaglądają sobie w parkingu w program, to lepiej, że Kędziora odszedł, bo nic dobrego by z tego nie było - podsumowuje Kryjom.

Zobacz także:
Mistrz z dużym kontraktem. Zmarzlik w jednym teamie z Kubicą
Kryjom typuje PGE Ekstraligę

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Lech Kędziora utrzyma się z PGG ROW-em Rybnik w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (21):

 • gustaw6666 START Zgłoś komentarz
  Za czasów tego trenera w Gnieźnie bezustannie był problem innego przygotowania toru na mecz, niż na treningi.
  • hmm Zgłoś komentarz
   Czy Lech Kędziora zapłaci karę? Czy będzie to problem jego nowego klubu? - To nie problem nowego klubu Lecha Kędziory, ale jego samego - podkreśla Skrzydlewski. - To szkoleniowiec nie
   Czytaj całość
   pomyślał o tym, co robi. W czasie trwającego kontraktu z Orłem był obecny na konferencji innego klubu i był ubrany w jego strój. To ewidentne złamanie prawa. Chyba nikt co do tego nie ma wątpliwości. Zgłosimy to do GKSŻ. Moim zdaniem może grozić mu nawet 50 tysięcy złotych kary. Będziemy się domagać najwyższej kary.
   • Goldi Zgłoś komentarz
    Tym składem niby wiele nie zdziała, ale to jednak eliga, więc presja i wymagania są zawsze.
    • AndrzejWyścigówka Zgłoś komentarz
     Kilka spotkań Orła w tv widziałem i jakoś ciężko było dostrzec ten fach Kędziory do przygotowania toru.
     • Dawid Skubisz Zgłoś komentarz
      Serio nie ma innych tematów? Tylko Rybnik spadnie... Rybnik too... Rybnik tamto... Mrozek to... Mrozek tamto?
      • RECON_1 Zgłoś komentarz
       Kędziora ma pełnić funkcję osoby leżącej na gilotynieni czekającej spokojnie na egzekucję. W pewnym momencie 007 puści ostrze i będzie szukać. Kolejnego na ten etat.
       • yes Zgłoś komentarz
        Wczoraj napisałem, że Kędziora w maju 2021 nabędzie prawo do emerytury. Musi się starać...
        • kasiax Zgłoś komentarz
         No cóż. Pamiętam ten przegrany mecz z Czewa 52: 38 na otwarcie pewnego sezonu. Pamiętam pewnego sędziego, który oglądał tor z papierosem w dłoni, a kiedy Rybnik 3 razy pod rząd
         Czytaj całość
         wygrał 5:1 przerwał bieg i powtórzył starty, w tym 2 razy nie przyznając nikomu żadnego ostrzezenia. Pamiętam Mirka Kornela na konferencji prasowej jak mówił do Kędziory, że tak się nie robi. W tych okolicznościach to teraz jest kuriozum, że to mamy u siebie.
         • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
          No to poważne zadanie , przed trenerem... - Z takim składem będzie bardzo , bardzo ciężko... Ale nie wolno nikogo , przedwcześnie skreślać...
          • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
           Sezon się nie zaczął .Nie powinno się Kędzoira utrącać .Każdy się zgodzi ostatni sezon do udanych zaliczyć nie może .Jak wypali w Rybniku.? Zobaczymy.
           • Rybnicki_Rekin Zgłoś komentarz
            Tak szczerze powiedziawszy to lepszego trenera niż Żyto nie mogliśmy mieć. Ma on swoje za uszami i myślę, że większość kibiców w Rybniku o tym wie. Co do Pana Kędziory... Mam do
            Czytaj całość
            niego szacunek, bo nie jest typem człowieka, który płacze na prawo i lewo. Jednak ostatnie sezony w Gdańsku i Łodzi nie wystawiają mu najlepszej laurki. Mam nadzieje, że u nas będzie inaczej, ale o dobry wynik będzie ciężko. Jeśli Pan Leszek będzie miał coś sensownego do przekazania dla naszych juniorów to już to będzie na spory plus dla mnie. Zgodzę się z tym co dziennikarze pisali ostatnio... Mrozek ciągle szuka drugiego Grabowskiego.
            • Silver Zgłoś komentarz
             Kędziora jest najlepszym fachowcem od przygotowania toru....pod przeciwnika. Co regularnie udowadniał w Łodzi.
             • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
              Spokojnie jak będzie miał być winny to tak się stanie.W końcu w Toruniu winnym nie był Ch.Holder , który nie był liderem , czy też nawet wyśmienity strateg Frątczak a najbardziej
              Czytaj całość
              bombardowano Kościucha , który wrocił po wielu latach do E-ligi i miał dowozić ważne punkciki a zrobiono z niego ofiarę.Więc jeśli agent 007 uzna , że Kędziora za mało zrobił to na pewno o tym powie po sezonie.
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×