Żużel. Wojciech Lisiecki nie musi płacić za żółtą kartkę. GKSŻ zawiesiła karę

Wojciech Lisiecki nie musi płacić za żółtą kartkę, którą otrzymał podczas meczu Wandy Kraków z PSŻ-em Poznań. - Zawodnik przysłał do nas pismo. Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu kary - mówi nam przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wojciech Lisiecki WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Wojciech Lisiecki.
O sprawie Wojciecha Lisieckiego informowaliśmy już wcześniej. Zawodnik żalił się, że jeździł w Wandzie Kraków za darmo, więc nie ma pieniędzy, żeby zapłacić za żółtą kartkę. A to oznaczałoby w praktyce, że żużlowiec nie zostanie potwierdzony do startów. Lisieckiemu próbowali pomóc kibice. W internecie została uruchomiona zbiórka. Zebrane środki miały pomóc zawodnikowi w kontynuowaniu kariery.

Rzecz w tym, że całego zamieszania mogło nie być, gdyby Lisiecki napisał do GKSŻ pismo i wyjaśnił swoją sytuację. Wcześniej w jego sprawie interweniował wprawdzie Krzysztof Cegielski, ale żużlowa centrala potrzebowała oficjalnego dokumentu, żeby podjąć temat. Lisiecki w końcu pismo stworzył. Wysłał je do GKSŻ, a centrala od razu pochyliła się nad jego prośbą.

- Kara została zawieszona. Wojciech Lisiecki nie musi płacić za żółtą kartkę - mówi nam Piotr Szymański. - Sytuacja zawodnika jest szczególna, bo wszyscy doskonale wiedzą, co stało się w Krakowie. Nie chcemy blokować w ten sposób zawodnika, który jest w trudnym położeniu. Uważamy, że powinien wyjechać na tor. Nie ma żadnych przeszkód, żeby tak się stało. Temat jest zamknięty - podsumowuje przewodniczący GKSŻ.

Zobacz także: Wstrząsające wyznania Maksymiliana Bogdanowicza. Mówi, że był wrakiem

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy GKSŻ podjęła dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×