KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

#MagazynBezHamulcow. Lekarz Sparty powinien na kolanach błagać Drabika o przebaczenie. Ile Ostrovii brakuje w kasie?

Marcin Najman zarzuca lekarzowi Betard Sparty Wrocław rażącą niekompetencję. - Wsadził go na minę. Na miejscu młodego Drabika poszedłbym z nim do sądu - mówi bez owijania w bawełnę i dodaje. - Ktoś chce temu chłopakowi złamać karierę.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Maksym Drabik WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maksym Drabik.

POLADA odrzuciła wniosek pełnomocnika Maksyma Drabika o przyznanie zawodnikowi wstecznego TUE w sprawie przyjęcia niedozwolonej ilości wlewów witaminowych do organizmu. Ciąg dalszy nastąpi, ponieważ mecenas zawodnika Łukasz Klimczyk już zapowiedział pójście do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl.

- Ktoś chce temu zdolnemu chłopakowi złamać karierę i robi mu wyraźnie pod górkę. Warto jednak na każdym kroku przypominać, że Maksym nie brał twardego dopingu, a złamał procedurę - mówi pięściarz i wielki pasjonat sportu żużlowego Marcin Najman.

Pochodzący z Częstochowy fighter największą winą obarcza lekarza Betard Sparty Wrocław. Zarzuca mu rażącą niekompetencję. - Wsadził go na minę. Na miejscu zawodnika po prostu bym go pozwał. A sam błagał zawodnika na kolanach, żeby mi przebaczył - dodaje. 

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Cugowski: Żużel jest sportem, który powinien najszybciej wrócić na stadiony

Najman razem z redaktorem Dariuszem Ostafińskim spróbują się zastanowić, czy warto brnąć dalej i pozwolić na kontynuację tego powoli już ciężkostrawnego serialu. A może zawodnik powinien poddać się karze i szybko zamknąć temat. Inaczej po dwunastym czerwca przy wyjeździe na tor będzie stawał pod taśmą z myślą, że w każdej chwili grozi mu zawieszenie i wyoutowanie.

- Do spięcia budżetu brakuje nam ok. siedmiuset tys. zł. - obwieszcza w dalszej części programu prezes Arged Malesa TŻ Ostrovii Radosław Strzelczyk. Czy klub z Ostrowa będzie się ratował kredytem aby załatać dziurę w kasie? 

Z szefem rewelacji poprzedniego sezonu eWinner 1. Ligi pogadamy o okrojonej wersji zaplecza najlepszej ligi świata i podłożu odrzucenia akcesu na zastąpienie Lokomotivu Daugavpils przez drugoligowe Wilki Krosno

- Zaprosiliśmy wszystkich do jednego stołu i wyłożyliśmy kawę na ławę. Przedstawiliśmy konkretne wyliczenia na co nas stać - to już głos Strzelczyka o rozmowach z zawodnikami w kwestii renegocjowania umów.

Niedawno na telekonferencji z przedstawicielami eWinner 1. LŻ padł pomysł, żeby klubom z tej klasy rozgrywkowej pozwolić na uzupełnienie składów nie tylko o  żużlowców z 2. Ligi Żużlowej, ale i... PGE Ekstraligi. Działacz przedstawi swój punkt widzenia.

Krystian Plech wprowadzi nas w tajniki owianych już legendą umów sponsorskich i dorzucaniu do kwot objętych regulaminem czegoś ekstra pod stołem. Menedżer wielu żużlowców, w tym m.in. Patryka Dudka wytłumaczy nam, czy żale i twarde targowanie się zawodników jest słuszne. - Wszystkie gałęzie tego sportu będą przetrącone - zaznacza. Niewykluczone, że zawodnicy będą mogli liczyć na odciążenie przez związek w drobnych kwestiach, jak np. kupno opon.

CZYTAJ TAKŻE: Holloway: Jestem otwarty na rozmowy o redukcji cen, choć moje obroty spadł o 97 proc.
CZYTAJ TAKŻE: Betard Sparta doszła do porozumienia z wszystkimi zawodnikami

Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 7.05 ok. godz. 18:00

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×