KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Koronawirus zmienił plany Rory'ego Schleina. Australijczyk zamierza się dalej ścigać

Rory Schlein po sezonie 2020 miał skończyć ze startami w Europie i przenieść się do ojczyzny. Koronawirus zmienił jednak plany Australijczyka. Doświadczony żużlowiec ma w przyszłym roku nadal ścigać się na brytyjskich torach.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Rory Schlein WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Rory Schlein

Zimą Rory Schlein ogłosił, że sezon 2020 będzie dla niego ostatnim w profesjonalnym speedwayu. Australijczyk, mający kontrakty w Wolverhampton Wolves i Somerset Rebels, planował powrót do ojczyzny w roku 2021. Tam miał okazjonalnie brać udział w turniejach żużlowych, ale byłaby to już bardziej rywalizacja hobbystyczna.

Koronawirus zmienił jednak plany Schleina. Wciąż nie wiadomo, czy sezon 2020 na Wyspach w ogóle będzie mieć miejsce, a nawet jeśli ostatecznie wystartuje, to będzie mocno skrócony do pierwotnej wersji.

W efekcie Schlein nie będzie w stanie zrealizować wszystkich planów, jakie miał na rok 2020. Nie zarobi też takich sum, jakie zakładał jeszcze kilka miesięcy temu. To wszystko skłania Australijczyka do tego, by pozostać na Wyspach w roku 2021.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

- Nawet jeśli do końca roku przywrócona zostanie swoboda przemieszczania się, to nie sądzę, abyśmy mogli wrócić do Australii. Chodzi mi chociażby o sprawy wizowe - przekazał Schlein za pośrednictwem strony Wolverhampton.

- Na ten moment będę startować przez kolejny sezon. Już poinformowałem działaczy Wolverhampton i Wolves, że planuję ścigać się w roku 2021. Nie będę jednak głośno krzyczeć na ten temat, bo nikt nie wie jak sprawy się potoczą - dodał Schlein.

Australijczyk planował też zorganizować turniej pożegnalny w związku ze swoim powrotem na Antypody. W obecnej sytuacji jego rozegranie najprawdopodobniej też zostanie przeniesione na rok 2021. - Nie rozmawiałem jeszcze z promotorem Wolverhampton na temat tej imprezy. Nawet jeśli wrócimy do normalnego funkcjonowania, to nie sądzę, że znajdziemy wolny termin na taki turniej w tym roku - podsumował Schlein.

Schlein w trakcie swojej kariery reprezentował też kilka klubów w Polsce - m.in. RKM Rybnik, Atlas Wrocław i Orzeł Łódź.

Czytaj także:
W Szwecji przegrywają z COVID-19
Gleb Czugunow powinien jechać jako junior

Czy jesteś zaskoczony decyzją Rory'ego Schleina?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×