Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Prezes Fogo Unii o startach Sajfutdinowa: Nic się nie zmieniło, na razie nie może jechać

Gabriel Waliszko z nSport+ napisał, że Emil Sajfutdinow porozumiał się z Fogo Unią. Prezes klubu Piotr Rusiecki mówi nam, że to stało się już 8 maja, ale na razie nie ma szans na starty zawodnika w Lesznie.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Piotr Pawlicki, Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Piotr Pawlicki, Emil Sajfutdinow.

Wraca temat Emila Sajfutdinowa. Gabriel Waliszko z nSport+ napisał na Twitterze, że zawodnik porozumiał się z Fogo Unią Leszno. - Nic się nie zmieniło od dwóch tygodni. Emil miał podpisany aneks już dawno - odpowiedział na tweeta dziennikarza prezes klubu Piotr Rusiecki.

Fogo Unia 9 maja na stronie internetowej faktycznie informowała o podpisanym aneksie Sajfutdinowa. Wiadomość zawierała komentarz prezesa, który przekonywał, że Emil przystał na warunki proponowane przez klub, ale nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu meczowego składu. Chyba że coś się zmieni.

Zadzwoniliśmy do prezesa Unii, żeby zapytać, czy coś przełomowego się wydarzyło. Odpowiedź? - Nie ma żadnych nowych wiadomości. Wciąż mamy tę samą sytuację, co dwa tygodnie temu - mówi nam Rusiecki. - Pamiętajmy, że Emil nie ma zgody rosyjskiej federacji na starty w Polsce. Jeśli ta blokada nie zostanie zdjęta, to nie będzie mógł u nas jeździć. Z tego, co wiem, na początku czerwca ma być jakieś spotkanie działaczy federacji, może wtedy zakaz zostanie cofnięty.

Prezes nie chciał komentować tematów finansowych, choć news z 9 maja jasno pokazuje, że wtedy chodziło o coś więcej niż blokadę. Emil długo zwlekał, w końcu zawarł aneks na 200 tysięcy za podpis i 2500 złotych za punkt (nowe i maksymalne stawki regulaminowe), by nie blokować sobie startu. Wtedy też mówiło się, że te pieniądze Sajfutdinow na pewno nie pojedzie, że jego dalsze występy będą uzależnione od tego, ile dostanie od klubu w ramach dodatkowych umów sponsorskich (finalnie miał chcieć kontraktu na blisko 500 tys. zł za podpis i 5 tys. za punkt).

Dziś mówi się jednak wyłącznie o braku zgody federacji. Być może, w międzyczasie, zawodnik zrozumiał, że w związku z koronawirusem musi jednak spuścić z tonu. W końcu większość zawodników mistrza Polski zgodziła się na 30-procentowe cięcia. Poza Piotrem Pawlickim, który podpisał umowę za symboliczną złotówkę i na razie nie ma mowy o jego startach. - Tu się nic nie zmieniło - mówi nam Rusiecki.

Czytaj także:
Czugunow: jestem Polakiem, ale Rosję kocham. Wierzę, że Putin uszanuje mój wybór
Rodzina Lindgrenów na kwarantannie planuje poród córeczki

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Czy uważasz, że brak zgody federacji jest już jedyną przeszkodą w startach Sajfiutdinowa w Unii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (26):
Zobacz więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×