Żużel wrócił do USA. Luke Becker najlepszy w zawodach COVID Classic

Po blisko czterech miesiącach przerwy żużel na dobre wrócił do Stanów Zjednoczonych. W sobotę (27 czerwca) na torze w Perris rozegrany został turniej COVID Classic. Po zwycięstwo sięgnął Luke Becker.

Mateusz Kozanecki
Luke Becker WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Luke Becker
Ostatnie zawody w USA odbyły się w dniach 28-29 lutego. Na torze w Shelbyville w stanie Tennessee najlepszy był Chaz Meiman, a trzecie miejsce w Dywizji III zajął Cezary Kozanecki. Dzień później w Perris rozegrano natomiast I rundę rozgrywek ligowych.

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano wszystkie zawody zaplanowane od 1 marca. Dopiero w czerwcu udało się wznowić treningi, a 27 czerwca przeprowadzono pierwszy turniej - COVID Classic w Perris.

Do rywalizacji w Dywizji I przystąpiło 12 zawodników i 2 rezerwowych. Na starcie nie zabrakło czołowych amerykańskich żużlowców. Najlepszy był Luke Becker.

Podium uzupełnili Broc Nicol i Max Ruml. Na 9. miejscu sklasyfikowana została jedyna kobieta w stawce Sara Cords. 20-latka zapisała na swoim koncie trzy punkty w trzech startach.

Ponadto w zmaganiach Dywizji 2 najlepszy był Kyle Cunningham, w D3 Rees Todd, a w kategorii 150cc Levi Leutz. Kolejne zawody na torze w Perris odbędą się 18 lipca.