KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Nice Cup wraca do korzeni. Pierwsza runda w Toruniu

Już w przyszły czwartek (16 lipca) na torze w Toruniu odbędzie się inauguracja tegorocznej edycji cyklu Nice Cup 2020. Zgodnie z zapowiedziami, zawodnicy będą startowali na własnych silnikach.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Zawodnicy rywalizujący podczas turnieju z cyklu Nice Cup WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Zawodnicy rywalizujący podczas turnieju z cyklu Nice Cup

Opóźnienie sezonu związane z pandemią koronawirusa spowodowało wywrócenie do góry nogami całego kalendarza - także rozgrywek juniorskich. Dzięki staraniom firmy Nice, Głównej Komisji Sportu Żużlowego oraz trenera kadry juniorów, Rafała Dobruckiego, Nice Cup wraca do kalendarza.

- Sezon 2020 jest bardzo trudny dla wszystkich. Mimo że nie jesteśmy już sponsorem tytularnym rozgrywek pierwszej ligi, w dalszym ciągu chcemy kontynuować Nice Cup. Moim zdaniem, w obecnej sytuacji, bardzo ważne jest zapewnienie polityki startowej także tym juniorom, którzy nie są obecnie w stanie przebić się do składu ligowego - mówi Wojciech Jankowski z firmy Nice, organizator cyklu. - Wracamy do korzeni. Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku zawodnicy będą startowali na własnych silnikach - dodaje Jankowski.

W tym roku planowana jest organizacja pięciu rund. Inauguracyjne zawody odbędą się w przyszły czwartek (16 lipca) na Motoarenie w Toruniu. Kolejne rundy odbędą się w Bydgoszczy, Łodzi (zawody połączone z Memoriałem Władysława Pietrzaka), Grudziądzu oraz Krośnie. W zależności od zainteresowania wykorzystana może zostać tabela biegowa na 12-stu lub 16-stu zawodników.

ZOBACZ WIDEO To się Patryk Dudek zagotował: Swoje jaja mam, a tata będzie ze mną tak długo jak będzie chciał

Co więcej, w przypadku zgłoszenia się min. 4 zawodników w kategorii 250cc, istnieje możliwość przeprowadzania dodatkowego turnieju w tej klasie rozgrywkowej (przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego).

Trzech najlepszych zawodników w każdej rundzie otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe od sponsorów cyklu. Wśród sponsorów cyklu znajdują się firmy zrzeszone w grupie Nice: Fibaro, elero oraz V2. W związku z tym najlepsi zawodnicy otrzymają napędy do bram z rodziny NiceHome, zestawy inteligentnego domu Fibaro czy systemy alarmowe. Dla zwycięzcy całego cyklu, wzorem poprzednich lat, Nice ufunduje kevlar na sezon 2021. Być może zawodnicy otrzymają również do wykorzystania opony - obecnie trwają rozmowy z producentem.

Terminarz Nice Cup 2020:
16.07.2020 Nice Cup (runda 1) - Toruń
23.07.2020 Nice Cup (runda 2) - Bydgoszcz
27.08.2020 Nice Cup (runda 3) - Memoriał Władysława Pietrzaka - Łódź
10.09.2020 Nice Cup (runda 4) - Grudziądz
1.10.2020 Nice Cup (runda 5) - Krosno

Zobacz także:
- Południe zwyciężyło w Gdańsku. Cierniak z wielkim plusem, świetna końcówka torunian
Musiał czekać na swoje 18. urodziny. Wiktor Jasiński nie pęka przed startami z najlepszymi

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×