Żużel. Ostrovia - Lokomotiv. Nawałnica w Ostrowie. Spotkanie przerwane po raz drugi (aktualizacja)

Do groźnej sytuacji doszło podczas 8. biegu meczu Arged Malesa TŻ Ostrovia - Lokomotiv Daugavpils. Rozpętała się nawałnica, a silny wiatr przesuwał znajdujące się na murawie reklamy. Spotkanie tymczasowo zostało przerwane.

Mateusz Kozanecki
Stan toru w Ostrowie Materiały prasowe / Cezary Kozanecki / Stan toru w Ostrowie
Ciemne chmury nad Ostrowem zaczęły zbierać się kilka minut wcześniej. W momencie, gdy zawodnicy ruszyli do wyścigu ósmego, rozpętała się nawałnica. Zaczął padać silny deszcz, a mocny wiatr przesuwał reklamy - jedna z nich znalazła się niebezpiecznie blisko toru.

Sędzia Tomasz Fiałkowski podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu zawodów.

Deszcz i silny wiatr sprawiły, że spora grupa kibiców uciekła do swoich samochodów. Po chwili opady ustały, a na torze pojawiły się traktory.

Aktualizacja (godz. 15:20)

Prowadzący to spotkanie arbiter udał się na obchód toru, po którym zadecydował, że spotkanie może być kontynuowane.

W momencie przerwania zawodów Arged Malesa TŻ Ostrovia niespodziewanie zaledwie remisowała z Lokomotivem Daugavpils 24:24. Odjechano 9. bieg, w którym ostrowianie wygrali podwójnie, po czym... znów zaczęło padać i ponownie przerwano zawody.

Aktualizacja (godz. 16:00):

Ponowne wznowienie zawodów ma nastąpić o godz. 16:30.

49:41 Bieg .