Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Prezes PSŻ-u Poznań mówi o skandalu na inaugurację drugiej ligi i zdradza, czy jego klub ma problem z torem [WYWIAD]

- To nie tak, że mamy kolosalny problem z torem. Owszem, był nieregulaminowy, ale zapewniam, że nasz toromistrz do godziny rozpoczęcia meczu doprowadziłby go do odpowiedniego stanu - mówi prezes SpecHouse PSŻ-u Poznań Arkadiusz Ładziński.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Bartosz Zmarzlik, Arkadiusz Ładziński WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik, Arkadiusz Ładziński.

Jarosław Galewski, WP SportoweFakty: Jak skomentuje pan wydarzenia z zakończonego walkowerem meczu SpecHouse PSŻ Poznań - Wolfe Wittstock?

Arkadiusz Ładziński, prezes SpecHouse PSŻ-u Poznań: Drużyna z Wittstocku nie miała odpowiedniej liczby licencji i zgodnie z procedurami został ogłoszony walkower na naszą korzyść. To wszystko.

Nie wszystko, bo pojawiły się także zastrzeżenia do toru, który miał być nieregulaminowy.

Tor nieregulaminowy to taki, który należy poprawić. Komisarz zgłasza, jakie prace trzeba wykonać i gospodarz ma obowiązek to zrobić. Wszyscy byli na stadionie w dniu meczu od 7:00 i pracowaliśmy nad nawierzchnią. Zaangażowaliśmy w to cały dostępny sprzęt. Warto jednak pamiętać, że nasz tor jest po przebudowie i trochę się różni. Do tego dochodzi godzina rozgrywania meczu.

To znaczy?

Pewne rzeczy trzeba przestawić. Do tej pory zawsze pracowaliśmy od rana, żeby wszystko było gotowe na popołudnie. Teraz mamy mniej czasu i jest nieco trudniej. Zapewniam jednak, że nasz toromistrz to wysokiej klasy fachowiec i do godziny rozpoczęcia meczu doprowadziłby nawierzchnię do regulaminowego stanu.

ZOBACZ WIDEO Pojedynek Pawlickiego ze Zmarzlikiem, pogoń Woffindena i nie tylko. Kronika 8. kolejki PGE Ekstraligi

Czyli nie zgadza się pan z tezą, że gdyby goście mieli licencje, to walkower by był, ale w drugą stronę?

Nie ma sensu trzymać się domysłów. Warto wziąć pod uwagę wszystkie okoliczności. W zeszłym sezonie każdy klub miał osiem godzin na przygotowanie toru. Teraz czas został mocno skrócony przez nową porę rozgrywania spotkań. Jest nieco trudniej. To wszystko.

Godzina rozgrywania meczów to dla was jedyny problem?

W tym roku wszystko dzieje się bardzo szybko. Jeszcze niedawno czekaliśmy na treningi, bo najpierw trzeba było przeprowadzić testy na koronawirusa. Nie zdążyliśmy dużo pojeździć, a to ma wpływ na to, jak zachowuje się tor. Im dalej w las, tym będzie łatwiej zapanować nad nawierzchnią. Zaznaczam jednak, że nie mamy żadnego kolosalnego problemu. Na pewno z czasem łatwiej będzie także naszemu trenerowi, bo on też się uczy tego toru.

A obawia się pan kar za mecz z Wolfe Wittstock?

Nie chcę się wypowiadać na temat kar. Uważam, że GKSŻ spojrzy na ten temat szerzej i weźmie pod uwagę wszystkie kwestie, które omówiliśmy. Zapewniam, że nasz toromistrz słuchał wszystkich zaleceń komisarza. Robiliśmy, co się dało. Szkoda, że tak wypadła inauguracja ligi w Poznaniu, ale czasu już nie cofniemy. Oby w kolejnych rundach były już tylko świetne widowiska.

Zobacz także:
Prezes Motoru mówi o postojowym dla Jamroga
Sędzia Piotr Lis popełnił poważny błąd

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7):
 • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
  Gala,Ty o zuzlu masz pojecie jak Olkowicz,Ryczel,Slak,Feddek,Majewski,Hynek,Gasior,Czosnek,Cugowski,Paczpan i lamotte-"najwiekszy znawca speedwaya w Europie",ten ktory twierdzi ze
  Czytaj całość
  Piotr Swist ma tytul IMP seniorow. Laiki i pikniki.
  • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
   Bardzo eleganckie wytłumaczenie prezesa Łabudzkiego, ktòrym mnie rozbawił . Prace na torze trwały jeszcze po wyznaczonej godzinie startu , a tłumaczenie się kròtszym czasem na
   Czytaj całość
   przygotowanie jest słabe . Gdyby nie braki licencji zawodnikòw Wolf to Poznań dostał by walkowera . Wtedy by były groźby o wycofaniu z rozgrywek itd , bo za walkowera jest zdaje się 100 000 zł kary z czego połowa idzie dla drużyny na korzyść ktòrej przyznano tego walkowera a druga połowa na GKSŻ . Tak Poznań został nagrodzony za dziadostwo , przeciwnik ukarany za dziadostwo, a dla dobra wszystkich powinni odwołać ten mecz i wyznaczyć nowy termin , by punkty zdobyć w sportowej walce jak to uczyniły pozostałe 4 drużyny w 2 Lidze .
   • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
    Patrząc na to z perspektywy czasu to wypada wspomnieć, że prace na torze mogły się rozpocząć jeszcze przed rozwojem pandemii w Polsce tj. zakazaniem jakichkolwiek działań na stadionach
    Czytaj całość
    żużlowych przez PZM (z tego co pamiętam było to w okolicach połowy marca). Niektóre kluby zdołały już odjechać nawet treningi ... I tyle w temacie.
    • Stary Poznaniak Zgłoś komentarz
     Ten gość najlepiej wypada jak opowiada, a realia są zupełnie inne.
     • stary_kibic_polski Zgłoś komentarz
      toromistrz raczej nie doprowadziłby toru do stanu regulaminowego skoro o godzinie rozpoczęcia meczu cały czas trwały prace na torze.
      • Nίghtmare Zgłoś komentarz
       oki sendzia dał walkowera aleć to tego walka by miały niemieckie wilki za nieregulaminowy tor. czy nie prościej było ten mecz ze wzglendu na uhybienia z obu stron ... pszenieść?
       • WilkiDMP2025 Zgłoś komentarz
        hmmmm, jakoś mu nie wierze :(
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×