KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Będą pracować nad procedurą startową. Tomasz Gollob dołączył do zespołu

Tomasz Gollob wejdzie w skład grupy, która ma pracować nad procedurą startową. - Długo się nie zastanawiał i potwierdził, że będzie z nami - powiedział szef sędziów Leszek Demski.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Tomasz Gollob Materiały prasowe / Canal+ / Na zdjęciu: Tomasz Gollob
Przepisy dotyczące procedury startowej niejednokrotnie wywoływały kontrowersje. Aby temu przeciwdziałać, ma zostać powołana grupa robocza, która opracuje nowe zasady.

- Ponieważ obserwuję coraz większe kontrowersje w zakresie procedury startowej podczas zawodów ligowych, po rozmowie z prezesem PZM Michałem Sikorą i szefem sędziów Leszkiem Demskim, powołuję w imieniu GKSŻ zespół roboczy, który powinien opracować założenia procedury startowej, dzięki której zniwelujemy ilość kontrowersji w zakresie oceny decyzji sędziowskich - mówił przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

W skład zespołu wejdą Rafał Dobrucki, Krzysztof Cegielski, Ryszard Kowalski, a także dwaj sędziowie. Ponadto ogłoszono, że w prace włączy się również mistrz świata z 2010 roku Tomasz Gollob.

- Wiele razy rozmawiałem z Tomaszem Gollobem na tematy związane z procedurą startową - powiedział szef sędziów, Leszek Demski w rozmowie z polskizuzel.pl. - Uważam, że jego spostrzeżenia mogą okazać się bardzo cenne - dodał.

- Nie wahałem się i postanowiłem go zaprosić do udziału w naszych dyskusjach. Długo się nie zastanawiał i potwierdził, że będzie z nami - przekazał Demski.

Wprowadzenie nowych zasad ma sprawić, że będzie pojawiać się mniej dyskusji na temat tego, czy procedura startowa była prawidłowa. Ma to zwiększyć komfort oglądania zawodów żużlowych.

Czytaj także:
Falubaz pozyskał "gościa" z Apatora. Duże wzmocnienie
Marek Grzyb: Prezes Włókniarza sam zgotował sobie ten los. Mam apel do trenera Cieślaka [WYWIAD]

ZOBACZ WIDEO Żużel. Zmarzlik nie musi zmieniać klubu. Dobry kontrakt załatwi sprawę
Czy przepisy dotyczące procedury startowej powinny zostać zmienione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (27)
 • Mat.UL. Zgłoś komentarz
  Gollob? Niech lepiej leci do Chin na akupunkturę..
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Im bardziej sie gada o uproszczeniu,tym bardziej czuje ze w tym namieszaja inskomplikuja.
   • HR_Sparta Zgłoś komentarz
    Panowie eksperci, podaję przepis na procedurę startową najbardziej sprawiedliwą: Po zapaleniu się zielonego światła automat w sposób losowy zwalnia taśmę w zakresie od 1 do 3 sekund.
    Czytaj całość
    Jeżeli ktoś dotknie taśmy - jest wykluczony, jeżeli nie to może się czołgać, wstrzeliwać, co tylko chce. Tak jest w strzelaniu do rzutków. Po podaniu przez strzelca komendy głosowej "pull!" automat w sposób losowy zwalnia wyrzutnię w zakresie od 1 do 3 sekund. Nikt nie wie kiedy zostanie wyrzucony rzutek, ani pod jakim kątem (niski, średni, wysoki, lewy, centralny, prawy). Przy takim rozwiązaniu nie można podejrzewać sędziego o stronniczość, ponieważ sędzia będzie wyznaczał tylko moment zapalenia zielonego światła. Dalej to już proces całkowicie stochastyczny. Żeby było sprawiedliwie, to skrzynki z automatami do wyzwalania taśmy byłyby certyfikowane przez GKSŻ i plombowane. Nie jest to żaden wydatek, ponieważ takie urządzenie można wyprodukować za kilka tys złotych. PGE Ekstraliga potrzebowałaby 8 takich urządzeń, po dwa na każdy mecz (na wypadek gdyby jeden egzemplarz się zepsuł).
    • Danonek Zgłoś komentarz
     problem jest bardziej złożony, bo nie można zezwalać aby czołgiści czuli się bezkarnie, ale z drugiej strony nie można też analizować każdego mikro-ruchu.
     • xyz_pl Zgłoś komentarz
      Koniec ze startami na gumkę! Czas w końcu wprowadzić technologię do tego sportu, mamy 2020 rok
      • SpartyFan Zgłoś komentarz
       Oby coś z tego wyszło pozytywnego. Nie jestem za lotnymi startami, ale powtarzać bieg jak ktoś dobrze startuje jest bez sensu (np. Wrocław - Częstochowa). A, już wiem: tylne koło
       Czytaj całość
       delikatnie w powietrzu, sędzia naciska przycisk ,cztery koła spadają i start :)
       • Tęczowy Cacperek. Zgłoś komentarz
        szeW szfUf bedzie debatował buahahahahahah jebłem
        • speed01 Zgłoś komentarz
         Ale nad czym tu debatować? Nie dotknął taśmy - to jedziemy, proste jak budowa cepa i tak to przez wiele lat funkcjonowało.
         • CzenstochoviA Zgłoś komentarz
          Skład zespołu roboczego daje nadzieję na znaczne poprawy w kwestii procedur startowych. Ale znając życie przez swoje urzędnicze nastawienie znowu coś spartolą. :D
          • yes Zgłoś komentarz
           Pamiętam z początku lat 60-tych, że startowali zawodników i zawodnicy startowali. Wszystko było jasne i proste, a regulamin miał pewnie kilka stron.
           • Nίghtmare Zgłoś komentarz
            @zgryźliwy: do tego to cza powołać jusz 4 komisje każda do jednego kułka
            • zgryźliwy Zgłoś komentarz
             A nad procedurą pokonywania czterech kółek, nikt się nie pochyli ?
             • Nίghtmare Zgłoś komentarz
              śmih na sali s takom komisyjom. ot i jeszcze Gollob - tosz ten człowiek słowa sfojej prawdy jeszcze nie powiedział a ino lawiruje tak samo jak Krzyś i Dobrucki .... a te dwa: Kowalski i
              Czytaj całość
              Demski teoretyki z borzej łaski - leżem i siem smiejem z tej komisyji - ci ludzie nie majom sfego zdania wienc in powiedzom co majom powiedzieć - ha ha ha
              Zobacz więcej komentarzy (10)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×