Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Wilki - PSŻ. Kosmiczny mecz Tarasienki. Polacy z Poznania do zapomnienia

Wadim Tarasienko pojechał doskonale w meczu Wilki Krosno - SpecHouse PSŻ Poznań (59:30). Rosjanin zdobył 14 punktów i bonus, prezentując ciekawą, ofensywną jazdę. Poniżej krytyki spisali się polscy zawodnicy ekipy z Wielkopolski.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wadim Tarasienko WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Wadim Tarasienko

Noty dla zawodników Wilków Krosno:

Marcin Jędrzejewski 3. Najsłabszy senior Wilków Krosno potrafił jednak dorzucić ważne punkty do dorobku zespołu. Dwukrotnie pokonał Zbigniewa Sucheckiego. Mimo to odstawał od reszty kolegów z drużyny.

Damian Dróżdż 4+. Początek przeciętny w jego wykonaniu, gdyż przegrał z dwoma obcokrajowcami SpecHouse PSŻ-u. Im dalej w las, tym lepiej wyglądała jego jazda. Przed biegami nominowanymi wygrał indywidualnie, a następnie przywiózł podwójnie mocnego Woelberta. Nie dostał jednak szansy w biegu nominowanym.

Eduard Krcmar 4+. Podobny występ indywidualny do Damiana Drożdża. Przez cały mecz przegrał z dwoma rywalami, w pozostałych wyścigach wygrywał. Mocno solidny mecz w wykonaniu Czecha.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulcow. GKM oprze skład na Duńczykach? Prezesi największym złem Ekstraligi?


Andriej Karpow 5. Prawdziwy showman. Ukrainiec był niezwykle skuteczny, jedynie w 11. biegu po błędzie na starcie nie zdołał minąć rywali. W pozostałych biegach dawał popis jazdy, wprawiając kibiców w ekstazę. Świetny mecz reprezentanta Ukrainy.

Wadim Tarasienko 6. Trudno wyobrazić sobie lepszy występ w meczu ligowym. Wadim Tarasienko rządził i dzielił na torze w Krośnie. Zdobył "płatny" komplet punktów, a nawet gdy jechał za rywalami, potrafił ich mijać jak tyczki po bardzo dobrze przygotowanych atakach. Wyraźnie przerasta 2. Ligę Żużlową.

Bartłomiej Kowalski 4. W tym meczu zrobił co mógł. Bartłomiej Kowalski przyjechał pierwszy w biegu młodzieżowców, a potem dwa razy przegrał z najlepszym w zespole rywala Marcusem Birkemose. Trudno wymagać od niego więcej.

Patryk Wojdyło 3-. Na duży plus szósty bieg, w którym pokonał Hjelmlanda i Sucheckiego. W pozostałych wyścigach jechał bardzo "dziko" i trudno było mu opanować motocykl. Na swoim torze powinien jednak potrafić jechać bardziej płynnie.

Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ-u Poznań:

Zbigniew Suchecki 1. Wyjechał na tor czterokrotnie i pokonał jedynie na sam koniec Patryka Wojdyłę. Nie tego wymagają od niego w SpecHouse PSŻ-cie.

Filip Hjelmland 2+. Na pewno lepszy występ od polskich zawodników zespołu z Poznania, jednak szału nie było. Przez cały mecz pokonał tylko jednego seniora - Marcina Jędrzejewskiego.

Robert Chmiel 1. Bohater SpecHouse PSŻ-u w meczu w Rzeszowie tym razem nie pokazał się z dobrej strony. Gość w zespole z Poznania może momenty startowe miał niezłe, jednak już na pierwszym łuku przegrywał z krośnianami. Mecz do zapomnienia.

Marcus Birkemose 4-. Od początku zdecydowanie najlepszy zawodnik swojego zespołu. To on przy wyniku 15:2 potrafił wygrać bieg. Nota mogła być dużo wyższa, jednak w ostatnich dwóch biegach, gdy miał za rywali mocnych zawodników ze strony gospodarzy, przyjeżdżał ostatni.

Kevin Woelbert 4-. Podobny rezultat co Birkemose. Zaczął źle, później jednak przywióżł "trójkę", pokonał Krcmara i wygrał 5:1 z Karpowem. Czegoś jednak zabrakło, by można mówić o Niemcu jak o liderze, który ciągnie wynik zespołu.

Jakub Poczta 1. Miał olbrzymie problemy z jazdą na krośnieńskim owalu. Najpierw dojechał do szczytu łuku po czym upadł, a następnie zjechał z toru podróżując za rywalami daleko z tyłu. Przegrał nie z rywalami, a z samym sobą.

Mateusz Panicz 1+. Wyraźnie lepszy od Poczty, choć wielu punktów to nie dało. W dwunastym biegu gdy jechał drugi, na tor upadł Wojdyło. Ostatecznie przywiózł jedno "oczko".

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czytaj także:
Unia pewnie wygrała z Ostrovią 
Cieślak otwiera drzwi Janowskiemu

Czy Wadim Tarasienko to najlepszy zawodnik 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×