Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Włókniarz musi wymienić część nawierzchni. Potem zostanie dosypanych 100 ton granitu

- Organizator zwrócił się z prośbą o zgodę na dosypanie 100 ton granitu. Wszystko na to wskazuje, że będzie trzeba usunąć trochę tej nawierzchni, bo nie zmieści się 100 ton dodatkowo - mówił Leszek Demski o sytuacji z torem w Częstochowie.
Szymon Michalski
Szymon Michalski
Włókniarz - GKM Mecz odwołany z powodu deszczu WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Włókniarz - GKM. Mecz odwołany z powodu deszczu.

Nie doszedł do skutku zaplanowany na miniony piątek mecz pomiędzy Eltrox Włókniarz-em Częstochowa a PGG ROW-em Rybnik. Powodem tego był zły stan nawierzchni częstochowskiego toru. Warto podkreślić, że tor w Częstochowie nie nadawał się do jazdy, mimo że ostatnie opady deszczu miały miejsce w czwartek.

- Tor ponownie dostał jakąś ilość wody. Wcześniej nie zdążył dobrze wyschnąć i ta niewielka ilość wody, którą otrzymał, z powrotem spowodowała, że tor nie nadaje się do jazdy. W związku z powyższym, nie można na to pozwolić, żeby tak małe opady ograniczały możliwość rozgrywania zawodów na tym torze - mówił Leszek Demski w Magazynie PGE Ekstraligi w nSport+.

Po meczu z Moje Bermudy Stalą Gorzów, który nie doszedł do skutku, licencja toru w Częstochowie została zawieszona. Po paru dniach postawiono ją jednak przywrócić. Czy z punktu widzenia tego, co wydarzyło się w piątek, nie była to pochopna decyzja i czy nie przywrócono tej licencji za szybko? - pytał Leszka Demskiego prowadzący magazyn Marcin Majewski.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga. Patryk Dudek zmierzył się z quizem!

- Na jakiej podstawie można było nie nadać tej licencji? - ripostował Demski. - Proszę wziąć pod uwagę, że weryfikator nie jest jasnowidzem. Może gdyby pojechał tam ekspert nc+, to może by wiedział, jak ten tor będzie się zachowywać po pewnych opadach deszczu. Awaria została usunięta, w poniedziałek tor już przesychał i praktycznie nadawał się do jazdy. Nikt nie jest jasnowidzem i nie jest w stanie przewidzieć, jak ten tor będzie się zachowywać po opadach deszczu.

- We wtorek, czy w środę, mieliśmy kolejne opady deszczu. Teraz już wiemy, że z nawierzchni częstochowskiego toru, na którą spadnie niewielka ilość deszczu, robi się plastelina. Weźmy pod uwagę to, że tam jest sjenit, a nie granit. Granit przepuszcza, czy wchłania większą ilość wody. W Częstochowie ktoś nie dał się namówić, żeby uzupełniać tor granitem, tylko nawierzchnią sjenitową. Niestety, nawierzchnia sjenitowa, po przemieszaniu, wyciągnięciu tej najdrobniejszej warstwy pyłowej spod spodu i dodaniu gliny, zachowuje się w ten sposób, że dopóki nie przeschnie, nie będzie wiązać. A to, że glina wiąże w momencie schnięcia, to nawet wiedzą uczniowie ze szkoły podstawowej - dodawał Demski.

- Organizator zwrócił się z prośbą o zgodę na dosypanie 100 ton granitu. Wszystko na to wskazuje, że będzie trzeba usunąć trochę tej nawierzchni, bo nie zmieści się 100 ton dodatkowo. Wtedy dopiero będzie można wymieszać to wszystko razem.

Kiedy zatem możemy spodziewać się przywrócenia licencji dla częstochowskiego toru? - Przede wszystkim prace muszą zostać wykonane. Nie będzie już odbioru toru na zasadzie przygotowania nawierzchni i przedstawienia go do weryfikacji. Organizator będzie musiał zapewnić minimum czterech zawodników i trzeba będzie na tym torze rozegrać co najmniej kilka wyścigów, zrosić go wodą i zobaczyć jak się zachowuje. Wtedy będziemy mogli wznowić licencję tego toru.

Decyzja o braku walkowera wzbudziła sporo kontrowersji. Leszek Demski wyjaśnił, dlaczego spotkanie z Moje Bermudy Stalą zakończyło się walkowerem, a pojedynek z PGG ROW-em odbędzie się w innym terminie. - Jeśli taki tor spowodowały opady deszczu, to nie można przyznać walkowera. Wcześniej był walkower za to, że było celowe działanie - nie było zgłoszenia, było zbronowanie toru i nieprzygotowanie pod opady deszczu, a tutaj tego nie było. Teraz tor był wcześniej ubity, ale dostał kolejną ilość wody i nie mógł tego przyjąć, bo nie był wcześniej wysuszony. 

Co w przypadku, gdyby Eltrox Włókniarz awansował do fazy play-off, a nadal nie mógłby korzystać ze swojego toru? - Klub-organizator musi wskazać tor, na którym będą rozgrywane zawody. Komisja licencyjna musi na to wyrazić zgodę, zakładając, że tor w Częstochowie nie będzie nadal nadawać się do jazdy - zakończył Demski.

Zobacz także:
Żużel. RzTŻ - Kolejarz R. Bura dla Maxa Dilgera. Ilja Czałow nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu [NOTY]
Żużel. Kolejka w pigułce. Falubaz nie może pozwolić sobie na kolejną porażkę. Play-offy dla Stali staną się faktem?

Czy Włókniarz powinien zostać ukarany kolejnym walkowerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (50):
 • LordVader Zgłoś komentarz
  Pan wszechmocny kręci jak w GSie z nawozami. Nikt nie jest jasnowidzem i nie wiadomo było jak tor się zachowa po opadach, ale w badanej próbce była niedopuszczalna zawarość warstwy
  Czytaj całość
  pyłowej 40%,więc dlaczego weryfikator nie będący jasnowidzem dopuścił tor do użytku posiadając wiedzę na temat nieregulaminowego składu toru
  • TonySG Zgłoś komentarz
   chyba czas odpoczas od eligi bo organizacyjnie plama
   • banc Zgłoś komentarz
    Ciekawe czy motocykle też badają tak profesjonalnie. Podejdą, postukają, popatrzą pod kątem i potwierdzą, że zgodnie z przepisami. Na prawdę dziwne, że opony to do specjalnego
    Czytaj całość
    laboratorium wysyłali, a tutaj bez badania próbek, bez praktycznej próby toru. Rozumiem, że wszystkie pozostałe obiekty w Polsce są odebrane na tych samych zasadach?
    • obserwator pierwszy Zgłoś komentarz
     cytat z Dębskiego "- Na jakiej podstawie można było nie nadać tej licencji? - ripostował Demski. - Proszę wziąć pod uwagę, że weryfikator nie jest jasnowidzem. Może gdyby
     Czytaj całość
     pojechał tam ekspert nc+, to może by wiedział, jak ten tor będzie się zachowywać po pewnych opadach deszczu. Awaria została usunięta, w poniedziałek tor już przesychał i praktycznie nadawał się do jazdy. Nikt nie jest jasnowidzem i nie jest w stanie przewidzieć, jak ten tor będzie się zachowywać po opadach deszczu." Panie D- Na jakiej podstawie można było nie nadać tej licencji? - ripostował Demski. - Proszę wziąć pod uwagę, że weryfikator nie jest jasnowidzem. Może gdyby pojechał tam ekspert nc+, to może by wiedział, jak ten tor będzie się zachowywać po pewnych opadach deszczu. Awaria została usunięta, w poniedziałek tor już przesychał i praktycznie nadawał się do jazdy. Nikt nie jest jasnowidzem i nie jest w stanie przewidzieć, jak ten tor będzie się zachowywać po opadach deszczu. Panie Dębski to nie trzeba jasnowidzów , wystarczyło by , by panowie od zawieszania i odwieszana licencji mieli większe kompetencje. Pyta pan np na jakiej podstawie mieli nie przyznać licencji. Ano na takiej że nie mieli jeszcze wyniku badań próbki toru. To powinno być podstawą do odwieszenia . Zgadzam się z panem że weryfikator nie jest jasnowidzem. Dlatego powinien być profesjonalny :)
     • Bogusław Kosowski Zgłoś komentarz
      Gdzie jest specjalista od torów Marek?Ile można pieprzyć o tym.Spartolił robotę i Świącik musi po nim posprzątać.
      • Tylko Włókniarz Zgłoś komentarz
       Badger szczeka, szczeka i szczeka... Hauuuuuu, haaauuuuu... DO BUDY! :o)))
       • Szymon Kryst Zgłoś komentarz
        To jest nic
        • wirus szczecin Zgłoś komentarz
         100 ton to jest mało to są 4 naczepy tak zwane łudki po 25 ton . to zaledwie małe kupki rozejdą się po torze że nawet całego nie przykryją
         • Badger Zgłoś komentarz
          Tylko Wlokniarz to skunks czestovhowskiego stowarzyszenia ;)
          • Zoltan Adorian Zgłoś komentarz
           Z kogo ty Demski robisz idiote!!Pól Polski by pojechalo wraz z ekspertem nc plus i golym okiem by stwierdzili ze tor nadaje sie do sadzenia ryzu a nie do jazdy!Fachowcy od siedmiu bolesci z
           Czytaj całość
           EkstraLIPY potrzebuja natomiast jasnowidzenia!!Wystarczylo posluchac jednego madrego goscia o nazwisku Cieslak!
           • jorzin Zgłoś komentarz
            Jeżeli całodzienne opady deszczu to niewiele wody ,gratuluję dowcipu , nie powinno to mieć miejsca aby mecze tak przekładać jednak więcej prawdy w tych artykułach
            • Tylko Włókniarz Zgłoś komentarz
             A co tutaj najwięcej ma do powiedzenia goszofska padlina???
             • stalowy holender Zgłoś komentarz
              opery mydlanej ciag dalszy
              Zobacz więcej komentarzy (37)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×