KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tomasz Gollob zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski

29 września, o 17:30, czyli przed meczem Polska - Rosja w Bydgoszczy, dojdzie do bardzo ważnej uroczystości. Tomasz Gollob zostanie wprowadzony oficjalnie do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Tomasz Gollob WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Tomasz Gollob
- Gdy zaczynaliśmy organizować mecze Żużlowej Reprezentacji Polski, pierwszy z nich odbył się w 2011 roku w Toruniu. To właśnie reprezentacja z Tomaszem Gollobem na czele pokazała nam, że żużel może być sportem narodowym. 29 września, Tomasz Gollob zostanie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Ja sam, jako kibic sportu wiem, że żużel to Tomasz Gollob, a Tomasz Gollob to Bydgoszcz. Jesteśmy dumni, że to tutaj nasz mistrz zostanie wprowadzony do galerii sław. Najlepiej to zrobić właśnie tutaj. W domu. Jako One Sport, bez twojej pomocy nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Bardzo Ci za to dziękujemy - powiedział podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy, prezes One Sport, Karol Lejman.

Bydgoszczanin zostanie oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski w swoim rodzinnym mieście, a co za tym idzie - będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, by podziękować mistrzowi za wszystko, co zrobił dla polskiego żużla. Ceremonia rozpocznie się na stadionie Polonii w dniu zawodów, o godzinie 17:30.

- Bardzo dziękuję za te wszystkie słowa. Są one wzruszające i nie przypuszczałem, że w tak młodym wieku będę miał na swoim koncie tak duże odznaczenie. Tak ja zauważyliście, jestem na różnych meczach, robię wszystko by wspierać kolegów. Nie obrażam się na to, co się wydarzyło... - mówi Tomasz Gollob.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Kto niespodzianką sezonu? Majewski żałuje, że jego kandydat nie został nominowany

- Uważam, że Bydgoszcz jest odpowiednio przygotowana na powrót wielkiego żużla na ten stadion. Sport jest piękny, ponieważ łączy nas wszystkich w walce, bez podziałów. Bydgoski żużel odradza się, a te zawody pokażą, że jest to wstęp do tego, by na tym stadionie ponownie odbyły się zawody z cyklu Grand Prix. Tak wielkie wydarzenie z pewnością wzmocniłoby ten ośrodek żużlowy jeszcze bardziej. Kiedyś powiedziałem, że żużel to sport narodowy i tę opinie podtrzymuję. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w to, by ta dyscyplina trwała i była w jak najlepszej kondycji. Tak długo jak tylko będę mógł, to będę do waszej dyspozycji - zakończył Tomasz Gollob.

W Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, znajdują się zawodnicy, którzy od roku 1960, czyli od daty rozegrania pierwszego finału Drużynowych Mistrzostw Świata na żużlu, startując z orłem na piersi zdobywali medal Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz tacy, którzy w swojej historii startów, reprezentowali Biało-Czerwone barwy w międzypaństwowych meczach towarzyskich lub Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz Drużynowym Pucharze Świata minimum 30 razy.

Ponadto, do Galerii Sław można zostać wprowadzonym za wybitne zasługi dla polskiego żużla, o których decyduje kapituła złożona z przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego oraz One Sport. Każdy "wprowadzany" do Galerii Sław zawodnik, otrzymuje pamiątkową paterę, przygotowaną specjalnie na tą okazję. Nazwiska kolejno wprowadzanych reprezentantów Polski, są ogłaszane tuż przed meczami Żużlowej Reprezentacji Polski.

- Siedzi obok mnie gość, który zrobił dla tego sportu tyle, że nie można opisać tego słowami. Miałem szczęście, że mogłem pracować z Tomkiem przez tak wiele lat. To było wspaniałe, gdy nasza kadra zaczęła odnosić sukcesy, to właśnie Tomasz stał na jej czele, był za nią odpowiedzialny. Cieszę się, że Tomasz dołączy do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. To wspaniałe, że odbędzie się to właśnie w Bydgoszczy. W jego domu, gdzie odnosił największe sukcesy. To będzie wielkie święto, dla całego żużla - skomentował wprowadzenie Tomasza Golloba do Galerii Sław, trener Żużlowej Reprezentacji Polski, Marek Cieślak.

Składy na mecz Polska - Rosja:

Rosja
1. Artiom Łaguta
2. Wadim Tarasienko
3. Grigorij Łaguta
4. Wiktor Kułakow
5. Emil Sajfutdinow
6. Andriej Kudriaszow

Polska
9. Bartosz Zmarzlik
10. Szymon Woźniak
11. Patryk Dudek
12. Bartosz Smektała
13. Janusz Kołodziej
14. Dominik Kubera

Organizatorzy informują, że kibice, którzy nabyli wejściówki na mecz Polska - Australia (który miał odbyć się w Toruniu) mają prawo do wymiany biletów na te, które obowiązywać będą podczas meczu Polska - Rosja.

Honorowym Patronem meczu Żużlowej Reprezentacji Polski jest Poseł do Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki.

Mecz Polska - Rosja odbędzie się we wtorek, 29 września 2020 roku o godzinie 17:30. Bilety na to wydarzenie dostępne są na portalu eBilet.pl.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:
Trybuna Główna - 100 zł
Nowa Trybuna - 40 zł
Sektor A - 30 zł
Sektor B - 25 zł

Bilet rodzinny (A+B) - 1+1 oznacza jedna osoba dorosła + 1 dziecko do 18 roku życia (rocznikowo)
- 45 PLN (1+1)
- 65 PLN (1+2)
- 70 PLN (2+1)
- 95 PLN (2+2)

Zobacz także:
Kacper Woryna w PGE Ekstralidze - za i przeciw. Co powinien zrobić wychowanek ROW-u Rybnik?
Vaculik o upadku Pawlickiego. "Wypadek nie był konieczny"

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
 • yes Zgłoś komentarz
  Czarnecki to już przesada! Okaże się, że gdyby nie on, to żużla by w Polsce nie było nawet przed 1960. Czy nie może zająć się innymi sprawami? Czy patron płaci, czy tylko jest i
  Czytaj całość
  czyni/przyjmuje honory?
  • yes Zgłoś komentarz
   "...za wybitne zasługi dla polskiego żużla, o których decyduje kapituła złożona z przedstawicieli Polskiego Związku Motorowego oraz One Sport" - czyli decydują przedstawiciele
   Czytaj całość
   one sport. Ciekawe kto zadecydował w ich sprawie? Pewnie oni sami??
   • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
    Ogon,gdzie jest Ostaf?
    • Kim Un Yest Zgłoś komentarz
     A honorowego patrona to ktos podrzuci do Bygdoszczy czy wybiera sie swoim punciakiem cabrio..?
     • Sebastian1978 Zgłoś komentarz
      Nie ma szans na GP w Bydgoszczy ….nasza nowa pseudotrybuna bez zadaszenia wyglada jak prehistoria w porównaniu do stadionów w Gorzowie , Toruniu czy Wrocławiu…..(a o planowanym nowym
      Czytaj całość
      stadionie w Lublinie to lepiej nie wspominac)do tego nowe trybuny w Bydgoszczy pomieszczą 11 tys ……zatem przestańcie pisać głupoty o powrocie GP do Bydgoszczy….
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×