Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pewna wygrana Unii Leszno - relacja z III rundy Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski w Lesznie

Pewnym zwycięstwem gospodarzy zakończyła się III runda MDMP w Lesznie. Drużyna Unii zdobyła 39 pkt., a doskonale zaprezentowali się Sławomir Musielak oraz Przemysła Pawlicki. Obaj nie doznali porażki i zakończyli zmagania z dorobkiem 12 punktów. Dobry występ zaliczyła ekipa z Rybnika, która podobnie jak w Częstochowie zajęła drugie miejsce, zdobywając w Lesznie 34 oczka.
Grzegorz Lewandowski
Grzegorz Lewandowski

Początek zawodów pokazał, że liczyć się będą dwie ekipy – z Leszna i Rybnika. Podobnie jak w dwóch poprzednich rundach, to młode "Byki" i "Rekiny" nadawały ton rywalizacji na torze. W pierwszej serii startów jedynym zawodnikiem Unii, który musiał oglądać plecy przeciwnika był Mateusz Łukaszewski. Przegrał on z bardziej objeżdżonym na żużlowych torach reprezentantem RKM-u – Rafałem Flegerem. Pierwsza seria turnieju stała pod znakiem defektów. Pierwszy zdefektował w biegu 2 już na starcie Michał Mitko. Po przejechaniu przez rywali dwóch okrążeń, udało mu się jednak uruchomić motocykl i młody rybniczanin postanowił dokończyć bieg. Dostał za to ostrzeżenie od sędziego, gdyż zawodnik zdublowany, nie może ponownie włączać się do rywalizacji. Z kolei w wyścigu 4 najpierw zdefektował Kamil Cieślar, a na 4 okrążeniu prowadzący w biegu Kamil Fleger. Ponieważ po wcześniejszym defekcie Cieślara, znajdował się on na trzeciej pozycji, przy głośnym dopingu publiczności, Kamil Fleger dopchał motor do mety i w ten niecodzienny sposób zdobył punkt.

Druga seria startów to pewne zwycięstwa w biegach 5 i 6 obytych w Ekstralidze zawodników Unii - Przemysława Pawlickiego i Sławomira Musielaka. Dwa kończące drugą odsłonę startów wyścigi, wreszcie przyniosły kibicom trochę emocji. Najpierw w powtórzonym biegu 7, z którego za dotknięcie taśmy wykluczony został Łukasz Sussman, Kamil Fleger oraz Dawid Bąk stoczyli walkę o drugą pozycję. Natomiast w kończącym serię starciu 8, mimo przegranego startu, odważnie przy siatce Rafał Fleger najpierw wyprzedził Tobiasza Musielaka, a następnie w ten sam sposób poradził sobie z Borysem Miturskim. Po dwóch seriach startów na prowadzeniu umocniła się Unia Leszno, wyprzedzając ekipy z Rybnika, Częstochowy i Opola.

Druga część zawodów rozpoczęła się od kolejnych pewnych zwycięstw Pawlickiego i Musielaka. Z dobrej strony pokazali się także Sławomir Pyszny oraz Michał Mitko, którzy wyraźnie wykazywali wyższe umiejętności od swoich mniej objeżdżonych kolegów. Dość groźnie wyglądający upadek zaliczył w gonitwie 13 Łukasz Sussman, na szczęście zawodnik Kolejarza Opole opuścił tor o własnych siłach. W powtórce biegu bardzo ładną walkę o zwycięstwo stoczyli Rafał Fleger i Kamil Cieślar. Do niespodzianki mogło dojść w biegu 14, w którym po słabszym starcie Pawlickiego na prowadzeniu znajdował się Kamil Fleger, jednakże na drugim kółku zdecydowanie szybszy zawodnik Unii wyprzedził reprezentanta RKM-u i dowiózł komplet punktów do mety. Na uwagę zasłużył także przedostatni bieg, w którym zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli Michał Mitko oraz Borys Miturski. W biegu zwyciężył ostatecznie zawodnik z Rybnika.

W drużynie Unii nie zawiódł żaden z zawodników. Swoją szansę otrzymał także rezerwowy – Kamil Adamczewski, który w dwóch występach zdobył 3 punkty. Bardzo dobre wrażenie zostawiła po sobie ekipa z Rybnika, której zwodnicy ambitnie walczyli o każdy punkt. Przeciętny występ zaliczyła drużyna ekstraligowego Włókniarza Częstochowa, której reprezentanci punkty zdobywali głównie na zawodnikach Kolejarza Opole. Przedstawiciele drugoligowca stanowili tło dla pozostałych ekip, pokazując jak duża jest różnica pomiędzy poszczególnymi klasami rozgrywek.

Wyniki:

I Unia Leszno 39 pkt.
1. Tobiasz Musielak 5 (3,1,1,-)
2. Mateusz Łukaszewski 7 (2,3,2,-)
3. Sławomir Musielak 12 (3,3,3,3)
4. Przemysław Pawlicki 12 (3,3,3,3)
R. Kamil Adamczewski 3 (1,2)

II RKM Rybnik 34 pkt.
5. Sławomir Pyszny 10 (2,2,3,3)
6. Michał Mitko 8 (0,2,3,3)
7. Kamil Fleger 5 (1,2,-,2)
8. Rafał Fleger 8 (3,3,-,2)
R. Mateusz Chochliński 3 (2,1)

III Włókniarz Częstochowa 20 pkt.
13. Dawid Bąk 4 (2,1,1,-)
14. Borys Miturski 7 (1,2,2,2)
15. Adrian Osmólski 4 (1,-,2,1)
16. Kamil Cieślar 2 (d,1,1)
R. Marcin Bubel 3 (1,1,1)

IV Kolejarz Opole 3 pkt.
9. Marek Czerwiński NS
10. Paweł Chudy 2 (2,0,0,0)
11. Tomasz Wolniewicz 1 (1,0,0,0)
12. Łukasz Sussman 0 (0,t,0,w)

Bieg po biegu:
1. Pawlicki, Pyszny, Miturski, Sussman
2. S. Musielak, Bąk, Wolniewicz, Mitko
3. R. Fleger, Łukaszewski, Osmólski
4. T. Musielak, Chudy, K. Fleger, Cieślar (d3)
5. Pawlicki, Mitko, Cieślar
6. S. Musielak, Pyszny, Bubel, Chudy
7. Łukaszewski, K. Fleger, Bąk, Sussman (t)
8. R. Fleger, Miturski, T. Musielak, Wolniewicz
9. Pawlicki, Chochliński, Bąk, Chudy
10. S. Musielak, Miturski, Chochliński
11. Pyszny, Łukaszewski, Bubel, Wolniewicz
12. Mitko, Osmólski, T. Musielak, Sussman
13. S. Musielak, R. Fleger, Cieślar, Sussman (u/w)
14. Pawlicki, K. Fleger, Osmólski, Wolniewicz
15. Mitko, Miturski, Adamczewski, Chudy
16. Pyszny, Adamczewski, Bubel

NCD: 61,90 sek. w biegu 13 uzyskał Sławomir Musielak.
Sędziował: Grzegorz Sokołowski.
Widzów: około 400.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×