Żużel. PSŻ - Kolejarz R. Fruwający Marcus Birkemose dał zwycięstwo Skorpionom. Kompromitacja Roberta Chmiela [NOTY]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Marcus Birkemose, Mateusz Panicz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Marcus Birkemose, Mateusz Panicz
zdjęcie autora artykułu

SpecHouse PSŻ Poznań pokonał Metalika Recycling Kolejarza Rawicz 49:41 w 9. kolejce 2. Ligi Żużlowej. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził zdobywca kompletu punktów Marcus Birkemose. Fatalnie za to wypadł Robert Chmiel.

Noty dla zawodników SpecHouse PSŻ-u Poznań:

Marcus Birkemose 6. Ręce same składały się do oklasków, gdy młody Duńczyk wyjeżdżał na tor. Nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że w niedalekiej przyszłości będą z niego ludzie. Nie zdziwimy się, jeśli w przyszłym sezonie wywalczy sobie miejsce w składzie Moje Bermudy Stali Gorzów.

Matias Nielsen 4. Pokazał się z dobrej strony. Zaprezentował ofensywny styl jazdy. Duńczyk może być ze swojego występu zadowolony.

Lars Skupień 4-. Minus przy jego ocenie pojawił się za dotknięcie taśmy w pierwszym z biegów nominowanych. Lepiej prezentował się w pierwszej części spotkania. W drugiej trochę osłabł, jednak pozostawił po sobie dobre wrażenie.

ZOBACZ WIDEO Birkemose już w 2021 roku w PGE Ekstralidze? Chomski lubi stawiać na młodzież

Robert Chmiel 1. Nie ma sensu pastwić się nad zawodnikiem, który w barwach PSŻ-u Poznań występuje jako "gość". 22-latek musi przeanalizować sobie pewne rzeczy i wyciągnąć z nich wnioski. Stać go bowiem na zdecydowanie lepsze wyniki.

Kevin Woelbert 5. Kolejny mecz, w którym Niemiec jest bardzo pewnym punktem drużyny. Przydarzyła mu się jedna wpadka, kiedy to przegrał podwójnie z parą Kajzer-Dilger. W ostatnim biegu dnia wspólnie z Marcusem Birkemose przypieczętowali zwycięstwo PSŻ-u.

Mateusz Panicz 2-. Zdobył jeden punkt w biegu 4., w którym pokonał Krzysztofa Sadurskiego. Przed młodym zawodnikiem jeszcze sporo pracy.

Jakub Poczta 2+. Ocena trochę na zachętę. W jego jeździe widać przebłyski, a biorąc pod uwagę, że w tym roku skończył 16 lat, to w przyszłości może stać się całkiem solidnym zawodnikiem.

Noty dla zawodników Metalika Recycling Kolejarza Rawicz:

Keynan Rew 4. Występ dobry, ale bez większego błysku. Dopiero w 14. biegu udało mu się zgarnąć trójkę za indywidualne zwycięstwo. Ogólnie jednak nie można mieć do niego pretensji.

Anders Rowe 2. Dopiero w swoim ostatnim biegu udało mu się zdobyć pierwsze punkty. Po trzech zerach na jego konto trafiła "trójka" za zwycięstwo w 12. wyścigu. Młody Brytyjczyk oczekiwał od siebie z pewnością lepszego występu.

Marcel Kajzer 3-. Były kapitan PSŻ-u powrócił na dobrze mu znany tor. 30-latek nie zachwycił, ale w wyścigu 8. udało mu się przywieźć za plecami szybkiego Kevina Woelberta.

Max Dilger 4. Pokazał się z dobrej strony, bowiem jako jedyny po stronie rawiczan został desygnowany do boju z rezerwy taktycznej. Zdobył 9 punktów i dwa bonusy i może być ze swojego występu dość zadowolony.

Damian Baliński 3+. Jeśli biegi kończyłyby się po pierwszym okrążeniu, to doświadczony zawodnik zapisałby przy swoim nazwisku dwucyfrową zdobycz. 43-latek w kilku wyścigach tracił pozycje na dystansie. Udało mu się jednak zainkasować "trójkę" w biegu z udziałem Kacpra Pludry, który zakończył się podwójnym zwycięstwem gości.

Krzysztof Sadurski 2-. Udało mu się pokonać tylko Mateusza Panicza. Musi się jeszcze sporo nauczyć.

Kacper Pludra 4. Przyjemnie patrzyło się na jego jazdę. Do samego końca walczył o każde "oczko". Pokazał się z dobrej strony.

Skala ocen: 6 - Fenomenalnie 5 - Bardzo dobrze 4 - Dobrze 3 - Przeciętnie 2 - Słabo 1 - Kompromitacja

Zobacz także: Żużel. Michał Świącik o częstochowskim torze, składzie na przyszły sezon i polskim obywatelstwie dla Leona Madsena Żużel. Stal Gorzów przekazała pieniądze na szkolenie młodych adeptów żużlowych w Wawrowie

Źródło artykułu: