Żużel. Lokomotiv spada, a Wybrzeże wyprzedziło Unię. Tabela i statystyki eWinner 1. Ligi Żużlowej

W eWinner 1. Lidze wszystko jest już jasne. Apator Toruń wygrał rozgrywki i po roku wraca do PGE Ekstraligi. Sezon na podium kończą też Start Gniezno i Orzeł Łódź. Z ligi spada Lokomotiv Daugavpils.

Wojciech Ogonowski
mecz Lokomotiv - Apator WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: mecz Lokomotiv - Apator
Łotysze w niedzielę pokonali na swoim torze Orła Łódź 47:43, ale nie zdobyli punktu bonusowego. To oznacza, że sezon kończą na ostatnim, ósmym miejscu w tabeli i po trzynastu latach startów na zapleczu Ekstraligi (w latach 2015-2016 wygrywali te rozgrywki) spadają do 2. Ligi Żużlowej.

eWinner Apator Toruń już wcześniej zapewnił sobie awans do PGE Ekstraligi. Po tym weekendzie wiemy też, że na drugim miejscu sezon zakończy Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno, a na trzecim Orzeł Łódź.

Do rozegrania zostały jeszcze dwa zaległe mecze, w których Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie Arged Malesa TŻ Ostrovię, a Start Gniezno zmierzy się z Apatorem.

Miejsce Apatora i Lokomotivu w eWinner 1. Lidze w 2021 zajmą PGG ROW Rybnik (spadkowicz z PGE Ekstraligi) i Wilki Krosno (zwycięzca 2. Ligi Żużlowej).

W klasyfikacji indywidualnej rządzą zawodnicy Apatora. Pierwszy jest Jack Holder (2,625), a drugi Wiktor Kułakow (2,424). Na trzecie miejsce awansował Rohan Tungate z Orła Łódź (2,348). Najlepszy z Polaków, Oskar Fajfer (2,079), zajmuje ósmą pozycję. Najskuteczniejszym młodzieżowcem jest Mateusz Cierniak z Unii Tarnów. Średnia 1,755 daje mu 24. miejsce w ogólnym rankingu.

8. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 3 0 0 0 0 3 -49

Zobacz także:Wilki dopełniły formalności. Nikt im już nie odbierze 1. miejsca! Tabela i statystyki 2. Ligi Żużlowej - Lokomotiv na otarcie łez pokonał Orła Łódź [RELACJA]