Żużel. Lokomotiv - Orzeł. Łotysze w dobrym stylu pożegnali się z 1. Ligą. Znakomity występ Tungate'a [NOTY]

Lokomotiv Daugavpils pokonał na własnym torze Orła Łódź (47:43) i oficjalnie spadł z eWinner 1. Ligi. Wśród gospodarzy najlepiej spisali się Jewgienij Kostygow i Pontus Aspgren. W zespole gości brylował Rohan Tungate.

Michał Juraszek
Juniorzy Lokomotivu Daugavpils WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Juniorzy Lokomotivu Daugavpils
Noty dla zawodników Lokomotivu Daugavpils:

Pontus Aspgren 5. Bardzo dobry występ Szweda. Był solidnym punktem drużyny, punktując w każdym biegu, a na zakończenie pokonał świetnie dysponowanego tego dnia Rohana Tungate'a.

Daniił Kołodinski bez oceny. Nie pojawił się na torze.

Ernest Matjuszonok bez oceny. Pojechał tylko w pierwszym biegu, później był zastępowany.

Andriej Kudriaszow 3. Zaprezentował się nieco lepiej, niż w ostatnich spotkaniach, jednak ciągle można oczekiwać więcej od tego zawodnika. Mimo wszystko zaliczył przyzwoite spotkanie, zdobywając 7 punktów z bonusem.

Jewgienij Kostygow 5. Młody Łotysz był liderem swojej drużyny. Początek meczu nie był idealny w jego wykonaniu, później jednak rozkręcił się, ostatecznie zapisując na swoim koncie dwanaście punktów w sześciu startach.

Francis Gusts 4+. Znów udowodnił, że ma naprawdę spory potencjał i wiele talentu. Punktował w każdym wyścigu, a biegi z jego udziałem ani razu nie zakończyły się drużynową porażką Lokomotivu. Junior tej klasy to prawdziwy skarb.

Ricards Ansviesulis 3+. Wygrał bieg młodzieżowy, później udało mu się wywalczyć jeszcze dwa punkty. Widać, że to kolejny młody łotewski żużlowiec, który dobrze się rozwija.

Oleg Michaiłow 2+. Po brązowym medaliście Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów można było oczekiwać trochę lepszego występu. W tym meczu nie radził sobie jednak najlepiej i łącznie zdobył jedynie 5 punktów w 5 startach.

Noty dla zawodników Orła Łódź:

Marcin Nowak 5-. Dobry występ Polaka. Obok Rohana Tungate'a był najlepszym zawodnikiem w swoim zespole. Punktował we wszystkich biegach, łącznie osiągając dwucyfrową zdobycz punktową.

Rohan Tungate 5+. Australijczyk znów zaprezentował się znakomicie. Był bardzo szybki, wygrywał bieg za biegiem, a jedyny punkt stracił dopiero w ostatniej gonitwie dnia. Ten występ był w zasadzie podsumowaniem naprawdę udanego sezonu w jego wykonaniu.

Norbert Kościuch 3. W pierwszych trzech startach zdobył 7 punktów, wygrywając dwa biegi indywidualnie. Później wyraźnie obniżył loty, dwukrotnie przyjeżdżając na metę jako ostatni. Przeciętny mecz dla polskiego żużlowca.

Daniel Jeleniewski 2-. Na początku spotkania zdobył dwa punkty i taki był też jego łączny dorobek. Słaby występ doświadczonego zawodnika, który na Łotwie strasznie się męczył.

Aleksandr Łoktajew 3+. W ostatnim czasie przyzwyczaił kibiców do lepszej jazdy. Nie był to zły mecz w jego wykonaniu, jednak czegoś mu brakowało. Łącznie dowiózł do mety 8 punktów.

Piotr Pióro 2-. Zdobył dwa punkty w trzech startach, więc występ ten do znakomitych nie należał. W swoim pierwszym biegu starał się walczyć, w drugim zdobyty punkt zawdzięcza temu, że defekt pod koniec wyścigu zanotował Oleg Michaiłow.

Mateusz Dul 1. Upadek i wykluczenie w biegu młodzieżowym, dwa kolejne wyścigi także bez punktów. Bardzo słaby występ juniora Orła.