KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Piotr Baron najlepszym menedżerem sezonu 2020 według Rankingu WP SportoweFakty

Piotr Baron poprowadził Fogo Unię Leszno do mistrzowskiego tytułu i kolejny rok z rzędu wygrał Ranking Menedżerów WP SportoweFakty. Za jego plecami miejsce na podium zajęli Piotr Żyto (Falubaz) oraz duet Marek Cieślak - Piotr Świderski (Włókniarz).
Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Emil Sajfutdinow, Piotr Baron, Dominik Kubera WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow, Piotr Baron, Dominik Kubera.

Zanim przejdziemy do ostatecznych wyników, wróćmy pamięcią do weekendowych spotkań, które zdecydowały o medalach w PGE Ekstralidze. Zacznijmy od finałów, bo nie sposób podkreślić wielkiej pracy, jaką obaj menedżerowie włożyli w sukcesy swoich drużyn. Stanisław Chomski, który znajdował się na kwarantannie, mógł być dumny ze swojego zmiennika. Nie wiemy, czy telefon na linii dom Chomskiego - park maszyn w Gorzowie rozgrzany był do czerwoności, natomiast kierownictwo Stali trzeba pochwalić za zmysł taktyczny. Dzięki mądrym roszadom udało się wyprowadzić drużynę na prowadzenie i wyszarpać Fogo Unii zwycięstwo.

Za pierwszy mecz zatem najwyższa nota. Rewanż w Lesznie dla gorzowian już tylko z dwójką. Była ambitna walka, ale zabrakło sportowych argumentów. Z kolei Piotr Baron otrzymuje od nas odpowiednio noty cztery i sześć. W pierwszym meczu mógł żałować końcówki, ale w rewanżu wszystko zagrało jak należy.

W meczach o brąz Dariusz Śledź najpierw z mocną czwórką oraz szóstką za rewanż. Generalnie to był dobry weekend dla menedżera Betard Sparty. Miał mocno przetrzebioną drużyną, a mimo tego dał radę i wyszarpał brąz. Medalu z pewnością żałuje Piotr Żyto. Menedżerowi Falubazu przyznajemy piątkę za mecz w Zielonej Górze oraz trójkę za spotkanie we Wrocławiu.

Zakończyliśmy tym samym "zmagania" w tegorocznym rankingu menedżerów PGE Ekstraligi. Zwycięzcą Piotr Baron, dla którego jest to kolejna wygrana. Drugie miejsce dla Piotra Żyto, a trzecie dla duetu Piotr Świderski - Marek Cieślak. Tuż za podium Stanisław Chomski, który po słabym początku mocno piął się w górę i zaliczył imponujący finisz.

Ranking menadżerów PGE Ekstraligi 2020:

Miejsce Trener/Menadżer Klub Średnia not
1. Piotr Baron Fogo Unia Leszno 5,30
2. Piotr Żyto RM Solar Falubaz Zielona Góra 4,63
3. Piotr Świderski/Marek Cieślak Eltrox Włókniarz Częstochowa 4,53
4. Stanisław Chomski Moje Bermudy Stal Gorzów 4,50
5. Dariusz Śledź Betard Sparta Wrocław 4,33
6. Jacek Ziółkowski/Maciej Kuciapa Motor Lublin 4,32
7. Robert Kempiński MrGarden GKM Grudziądz 3,50
8. Lech Kędziora PGG ROW Rybnik 2,60


CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Częstochowa mówi o transferach prezesa Świącika. Będzie królem polowania?

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. Rybnik ogranicza pieniądze na sport. Zła wiadomość dla ROW-u

ZOBACZ WIDEO Żużel. Finał z najlepszym wyścigiem sezonu! Zobacz kronikę PGE Ekstraligi

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×