KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel według Jacka: Lublin zasługuje na duże imprezy. Mam nadzieję, że trudności SoN ich nie zniechęcą [FELIETON]

- Organizatorzy biorą na siebie ogromne ryzyko. Mam nadzieję, że nie tylko oni, a BSI oraz FIM rozumie, w jakich okolicznościach rozgrywany jest SoN i jakie były problemy ze znalezieniem lokalizacji - pisze w swoim felietonie Jacek Gajewski.

Jacek Gajewski
Jacek Gajewski
efektowna oprawa kibiców Motoru Lublin WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: efektowna oprawa kibiców Motoru Lublin
"Żużel według Jacka" to cykl felietonów Jacka Gajewskiego, byłego menedżera Get Well Toruń.


***
Mam nadzieję, że FIM i BSI podchodzą do organizacji Speedway of Nations w Lublinie zdroworozsądkowo. Wiadomo, jakie są warunki i ograniczenia. W obecnej sytuacji organizator bierze na siebie ogromne ryzyko. Ograniczenia związane z możliwością uczestniczenia publiczności w zawodach oraz większe koszty spełniania wymogów sanitarnych odnośnie COVID-19 powodują, że nie łatwo spiąć takie zawody pod względem finansowym. Mam nadzieję, że Lublin się nie zniechęci do organizacji imprez międzynarodowych i nie powie po Speedway of Nations: do diabła z takimi imprezami, jak mamy do nich dokładać sporo kasy.

Organizatorzy biorą na siebie ryzyko. Mam nadzieję, że nie tylko oni. Wierzę, że BSI i FIM zdają sobie z tego sprawę i nie wycisną organizatorów jak cytryny. W Lublinie dużo fajnego dzieje się w ostatnich latach. Szkoda byłoby, żeby się zniechęcili przez trudności, w jakich przyszło im organizować SoN.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Madsen jako Polak? Włókniarz nie zaczął konkretnych rozmów, a problem sam się rozwiązał

Mamy radykalnie inny czas i okoliczności w stosunku do tego, co było wcześniej. Cały cykl Grand Prix, który zaczynał się pod koniec kwietnia lub na początku maja, a kończył się w październiku też został zagęszczony i odjechany w 1,5 miesiąca. Termin Speedway of Nations jest mało szczęśliwy, ale priorytetem było odjechanie Grand Prix i wyłonienie indywidualnego mistrza świata.

Perturbacje z lokalizacją SoN pojawiły się już jakiś czas temu. Jedynym rozwiązaniem było przerzucenie tej imprezy z Anglii do Polski. Na dzień dzisiejszy tylko nasz kraj wchodził w grę, choć z drugiej strony widzimy, co się teraz dzieje także u nas. Poza Polską podejrzewam, że nie było chętnych i nie było warunków na jej zorganizowanie gdziekolwiek indziej.

Lublin na pewno nie jest jakąś egzotyczną lokalizacją. Jestem przekonany, że pod względem organizacyjnym Lublin stanie na wysokości zadania. Ten klub i miasto zasługują, żeby taką imprezę zorganizować. Z roku na rok w każdym wymiarze robią postęp. Jestem przekonany, że poradzą sobie zarówno od strony organizacyjnej, w wymiarze sportowym, a także przygotowania toru. Myślę, że dla nich to będzie też kolejny krok, żeby coraz lepsze imprezy organizować w Lublinie i wyciskać tyle, ile się da z infrastruktury tego obiektu. Mam nadzieję, że plany odnośnie nowego stadionu w Lublinie nie są zawieszone. Dobrze, że nowa lokalizacja trafia na mapę tych dużych imprez międzynarodowych. Szkoda tylko, że zmieniają się warunki dotyczące liczby kibiców na stadionach, bo pewnie frekwencja w Lublinie byłaby gwarantowana.

Kwestie pogodowe mogą odcisnąć się na rywalizacji w SoN. Mimo wszystko, z dużą wyrozumiałością trzeba patrzeć na tegoroczny SoN. Mam nadzieję, że te zawody w ogóle się odbędą i nie będzie żadnych perturbacji związanych z pogodą. Lepiej jednak spróbować zrobić je w takich warunkach, niż nie robić ich wcale. Mielibyśmy wówczas pusty sezon jeśli chodzi o rywalizację drużynową na poziomie FIM. Mam nadzieję, że zawody dojdą do skutku i wszystko odbędzie się bezpiecznie bez jakichkolwiek perturbacji. Wierzę, że również w tej rywalizacji Polska będzie miała tytuł mistrzów świata.

Zobacz także: Wojna o PGE Ekstralige. Będzie wielu chętnych o awans
Zobacz także: Unia bez Kubery i Smektały będzie również mocna

Czy powierzenie organizacji Speedway of Nations Lublinowi jest dobrym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (15)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×