Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kulturysta pomógł Apatorowi w awansie. Jest tak duży, że na żużlu musi jeździć bez ochraniaczy

To bez wątpienia "największy" trener w polskim żużlu. Radosław Smyk, odpowiadający za przygotowanie fizyczne żużlowców eWinner Apatora Toruń, dołożył dużą cegiełkę do awansu torunian do PGE Ekstraligi.
Dawid Borek
Dawid Borek
Radosław Smyk YouTube / KS Toruń / Na zdjęciu: Radosław Smyk

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Przed laty Radosław Smyk jeździł w toruńskiej szkółce żużlowej. - Trwało to bodajże rok, później miałem jeszcze epizod w Grudziądzu, niemniej skończyłem jeździć, bo uważam, że jeśli ktoś, mimo pasji, nie nadaje się do danego sportu, lepiej w odpowiednim momencie odpuścić, niż dalej w to brnąć. Uważam, że podjąłem dobrą decyzję. Patrząc z perspektywy czasu: nie byłoby ze mnie dobrego zawodnika - wspomina Radosław Smyk, trener przygotowania fizycznego w eWinner Apatorze Toruń, w materiale klubowej telewizji.

Pozostał przy sporcie, w 2010 roku zostając zawodowym kulturystą. Z czasem rozwijał się też trenersko, pomagał braciom Emilowi i Kamilowi Pulczyńskim, później Adrianowi Miedzińskiemu, następnie - za czasów Jacka Gajewskiego - szlifował formę toruńskich juniorów w okresie zimowym, by przed tym sezonem zostać członkiem sztabu Tomasza Bajerskiego. Objął funkcję trenera przygotowania fizycznego, dokładając cegiełkę do awansu Aniołów do PGE Ekstraligi.

- Widać kolosalną zmianę wśród zawodników. Można dostrzec, że podchodzą do przygotowań swojej formy do sezonu bardzo rzetelnie. Chyba zaczęli zauważać, że to przekłada się potem na sezon, szczególnie w jego drugiej połowie - tłumaczy trener-kulturysta.

Radosław Smyk pozostał przy żużlu nie tylko za sprawą przygotowań zawodników eWinner Apatora Toruń. Sam amatorsko nadal jeździ, choć nie jest odziany tak, jak jego koledzy z toru. Powód: jego rozmiar. - Jak zawodowy kulturysta mieści się w kevlarze żużlowym? Mieści się, ale bez ochraniaczy. Tutaj jest problem, ale jakoś daje radę - śmieje się Smyk.


Zobacz też:
Żużel. Adrian Miedziński: Odechciało mi się 1. Ligi. Żużel nie powinien tak wyglądać
Żużel. Jack Holder najlepszym pierwszoligowcem od 2008 roku

ZOBACZ WIDEO Piotr Pawlicki mówi o powrocie do Grand Prix, kadrze i Marku Cieślaku

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×