KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Pomysł na biznes w Gorzowie. Moje Bermudy Stal chce rozbudować stadion, żeby zarabiać dwa miliony rocznie

Kolejny pomysł prezesa Moje Bermudy Stali. Marek Grzyb rozmawia z prezydentem miasta o rozbudowie gorzowskiego stadionu o kolejne loże. Jeśli dojdzie ona do skutku, to klub zarobi fortunę.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Marek Grzyb WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Marek Grzyb
W tej chwili na gorzowskim stadionie są 24 loże o różnej wielkości. W tych mniejszych mecze ogląda do 10 osób, a w większych do 20. Moje Bermudy Stal na ich sprzedaży zarabia w trakcie sezonu ponad milion złotych. To w sumie około 30 proc. kwoty, która trafia do klubu ze sprzedaży wejściówek i karnetów. Mówimy zatem o doskonałym biznesie. Gorzowianie widzą w lożach ogromny potencjał i dlatego chcą, żeby było ich dużo więcej.

- Walka o większe wpływy to jedno, ale chodzi także o podniesienie prestiżu. Spotkania przy okazji meczów żużlowych mają także wymiar biznesowy, a żeby tak było, to konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków. W Gorzowie chcemy do tego dążyć, bo widzimy, że już teraz się to sprawdza. Nasz stadion odwiedziło w tym roku wiele poważnych osób i wszyscy są zachwyceni lożami. To tylko pokazuje, że czasy siedzenia na ławce w strefie VIP powinny odejść w niepamięć - mówi nam prezes Marek Grzyb.

Moje Bermudy Stal ma jasny plan. W klubie chcieliby, żeby lóż było 48, czyli dwa razy więcej niż obecnie. Dzięki temu klub mógłby zarabiać rocznie ponad dwa miliony złotych. - Rozmawiamy już o tym z prezydentem i konstruktorami, żeby zorientować się, jakim wyzwaniem byłaby taka przebudowa. Coś w tej sprawie już się dzieje - podkreśla Grzyb.

Wstępnie mówi się o tym, że koszt rozbudowy gorzowskiego stadionu o nowe loże mógłby zamknąć się w kwocie czterech milionów złotych. Inwestycja zwróciłaby się zatem stosunkowo szybko. Oczywiście, przy założeniu, że klub sprzeda wszystkie loże. W Gorzowie nie mają jednak wątpliwości, że tak by się stało, bo zainteresowanie oglądaniem meczów w takich warunkach jest ogromne.

Zobacz także:
Trwa plebiscyt WP SportoweFakty na Żużlowca Roku 2020!
Prezes Stali Gorzów odsłania kulisy rozmów ze Zmarzlikiem

ZOBACZ WIDEO Prezes PZM tłumaczy, skąd wziął się przepis o zawodniku U24 i dokąd ma zaprowadzić polski żużel
Czy rozbudowa gorzowskiego stadionu o kolejne loże to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (87)
 • Kacper.U.L Zgłoś komentarz
  @Verner: On nie myśli co pisze.Stary gówniarz:)Pewnie te swoje opętanie z beczeniem zmieszanym z mentalną rzeżączką w tym czymś blogiem nazwanym usunie wkrótce sam sobie strzelając
  Czytaj całość
  w facjatę z multi przed lustrem lub tę robotę wykona Nocnik.A,pisałem przeca,iż wystarczy Kacperka poprosić,nie gryzie,jest lubiany Gumiś a on udzieli rozgrzeszenia,zgłosi uprzejmie i jeszcze pokutę zada do budy Pankracemu.No i pagiera dostanie aby punkt 12-ta w południe codziennie padał na kolana i mówił to co ma mówić do pagiera:)
  • gorzowianin z Mazowsza Zgłoś komentarz
   Na stronie głównej przy tym artykule podano 85 komentarzy. pozostało 37, resztę wykasowano. Czy ma sens taka dyskusja na tym forum.
   • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Niech zainteresowani sie dorzuca,w zamian kazdy miec swoja loza nazwana swoim nazwuskiem:))
    • kiks Zgłoś komentarz
     Wydoją miasto (czyli każdego gorzowianina) na rozbudowę lóż, aby zawodowy klub mógł więcej zarobić. Jest władkowa logika.
     • tomas68 Zgłoś komentarz
      Przy obecnych problemach nie ma nawet co myśleć. Może kiedyś jak już zapanują nad tym chorobotwórczym problemem.
      • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
       Decyzja o rozbudowie stadionu w obecnych czasach, to trochę jak gra w rosyjską ruletkę.
       • Pan Jot Zgłoś komentarz
        To zależy ile jest tych fal wirusa planowanych i jakie obostrzenia i ilu sponsorów to położy na łopatki ;] Pomysł dobry jakby jeśli nie będą w to mieszane pieniądze tych, którzy na
        Czytaj całość
        żużel nie chodzą ;]
        • banc Zgłoś komentarz
         Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Miasto inwestuje raz i mówi klubowi "zarabiajcie sobie". Oczywiście jednocześnie obcinając dotację do 0.
         • Robert Mutu Zgłoś komentarz
          Nie ma znaczenia jak to zbudują i czyja będzie kasa na budowę. Ważne, że wkładając jednorazowo 4, można zarobić dodatkowo 2 rocznie, a teraz pomnóż to przez 10 lat. Czy lepiej mieć
          Czytaj całość
          16 mln od biznesu czy nie?
          • mglexar Zgłoś komentarz
           W formule PPP to słyszałem tylko o jednej inwestycji, która finalnie była strzałem w '10', mianowicie - metro w Kopenhadze, odcinek linii w stronę portu lotniczego. Ale sporo było też
           Czytaj całość
           inwestycji w formule PPPP - /4 P to prokurator/.. No więc davo tego Stali życzysz?? Wpływy środków finansowych uzyskane z gospodarowania majątkiem miasta nie mogą być przeznaczone dla osób prywatnych. Są wykorzystywane w klubach podobnie jak dotacja od miasta dla klubu sportowego, która przecież pochodzi z dochodów własnych budżetu miasta, głównie podatków lokalnych. No i koło się zamyka.
           • Gekon Zgłoś komentarz
            Dobrze, że usunęli mój komentarz. Prawda boli:) 75 lóż na 75 lecie panie prezesie:) obywatele się zrzucą żebyś z kolegami miał wygodne miejscówki.
            • Geronimo Zgłoś komentarz
             I ja to szanuję , płonie las nie szkoda róż. Pal licho że w Gorzowie nie można dostać się do lekarza specjalisty , ale loże mus być . Chyba Grzyb pozazdrościł Komarnickiemu
             Czytaj całość
             senatorowania i też chciałby zwłaszcza że Komarnicki ma już swoje lata :)
             • davo Zgłoś komentarz
              Komu inwestycja by się zwróciła? Obiekt jest miejski...więc koszt poniesie miasto czyli wszyscy mieszkańcy,zyska prywatny klub czyli garstka osób... Czy miasto będzie też wspierać
              Czytaj całość
              innych przedsiębiorców dotacjami? Skodo to taki złoty interes niech Prezes i Miasto dogadają się w formule PPP i Prezes nich wyłoży kasę....
              Zobacz więcej komentarzy (24)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×