KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Transfery. Składy drużyn - eWinner 1. Liga 2021

Od 1 do 14 listopada 2020 roku trwało jesienne okienko transferowe, w trakcie którego kluby z eWinner 1. Ligi podpisywały kontrakty z zawodnikami na rozgrywki ligowe planowane w 2021 roku. Prezentujemy kadry drużyn.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Norbert Kościuch na prowadzeniu WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Norbert Kościuch na prowadzeniu

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2020 lub wcześniej.
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje. W ramach takiego transferu klub może zmienić zawodnik, który wliczając bonusy nie zdobył więcej niż 12 punktów.

Składy drużyn - PGE Ekstraliga 2021 -->>
Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2021 -->>

W trakcie sezonu czynne będą dodatkowe okienka transferowe - po 3., 6., 10. i 14. kolejce. Każde potrwa 5 dni.

Drużyny wystawiając skład do meczu ligowego muszą pamiętać, iż musi znaleźć się w nim czterech krajowych zawodników (w tym dwóch młodzieżowców) oraz żużlowiec mający nie więcej niż 24 lata (nie liczy się on do limitu krajowych zawodników).


ROW Rybnik

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Leon Flint (U24) Wielka Brytania 2003 -
Kacper Gomólski Polska 1993 1,569
Rune Holta Polska 1973 1,596 (Ekstraliga)
Michael Jepsen Jensen Dania 1992 1,488 (Ekstraliga)
Siergiej Łogaczow Rosja 1995 1,465 (Ekstraliga)
Wiktor Trofimow jr (U24) Polska 1999 1,182
Juniorzy:
Przemysław Giera Polska 2001 -
Mateusz Tudzież Polska 2000 0,564 (Ekstraliga)
Paweł Trześniewski* Polska 2005 -
Błażej Wypior Polska 2003 -

Trener: Marek Cieślak  Przyszli: Flint, Gomólski (Gdańsk), Holta (Częstochowa), Jensen (Zielona Góra), Trofimow (Lublin) Odeszli: Woryna (Częstochowa), Lambert (Toruń), Nowacki (Gorzów), Szczepaniak (Krosno), Lebiediew (Krosno), Kłosok (Poznań), Milik (Zielona Góra)

* Do 28 lipca, kiedy skończy 16 lat, może uczestniczyć tylko w zawodach młodzieżowych.


Aforti Start Gniezno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Nick Agertoft (U24) Dania 2002 -
Maksymilian Bogdanowicz (U24) Polska 1998 -
Kevin Fajfer (U24) Polska 1998 1,321 (nieklas.)
Oskar Fajfer Polska 1994 2,088
Philip Hellstroem-Baengs (U24) Szwecja 2003 -
Mirosław Jabłoński Polska 1985 -
Frederik Jakobsen (U24) Dania 1998 2,041
Peter Kildemand Dania 1989 1,725
Timo Lahti Finlandia 1992 2,067
Damian Stalkowski (U24) Polska 1999 1,213
Juniorzy:
Mikołaj Czapla Polska 2003 0,417 (nieklas.)
Marcel Studziński Polska 2001 0,667
Szymon Szwacher Polska 2002 -

Menedżer: Rafael Wojciechowski  Przyszli: Jabłoński, Kildemand (Gdańsk), Bogdanowicz (Gorzów) Odeszli: Pavlic (koniec kariery), Gała (Bydgoszcz), Berntzon (Ostrów), Grzelak (Zielona Góra).


Orzeł Łódź

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Luke Becker (U24) USA 1999 -
Władimir Borodulin Rosja 1992 -
Tom Brennan (U24) Wielka Brytania 2001 -
Ben Ernst (U24) Niemcy 2003 1,091 (2. liga)
Norbert Kościuch Polska 1984 1,857
Brady Kurtz Australia 1996 1,143 (nieklas.) i 1,583 (1. liga - nieklas.)
Aleksandr Łoktajew Ukraina 1994 2,111
Marcin Nowak Polska 1995 1,807
Piotr Pióro (U24) Polska 1999 0,907
Jack Thomas (U24) Wielka Brytania 1999 -
Juniorzy:
Hubert Banaś Polska 2004 -
Mateusz Dul Polska 2002 0,353 (nieklas.)
Aleksander Grygolec Polska 2003 0,667 (nieklas.)
Jakub Sroka Polska 2002 -

Trener: Adam Skórnicki  Przyszli: Becker, Sroka (Rzeszów), Banaś (Rzeszów), Thomas, Brenann Odeszli: Andersen (Daugavpils), Kurtz (Leszno), Soerensen (Rzeszów), Jeleniewski (Krosno), Tungate (Tarnów), Borczuch


Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Lukas Fienhage (U24) Niemcy 1999 1,884 (2. liga)
Michał Gruchalski (U24) Polska 1998 1,447
Jakub Jamróg Polska 1991 1,400 (Ekstraliga - nieklas.)
Rasmus Jensen Dania 1993 1,871
Aleksandr Kajbuszew (U24) Rosja 2001 -
Drew Kemp (U24) Wielka Brytania 2002 -
Wiktor Kułakow Rosja 1995 0,000 (Ektraliga - nieklas.) i 2,361
Kevin Juhl Pedersen (U24) Dania 2001 -
Krystian Pieszczek Polska 1995 1,954
Juniorzy:
Piotr Gryszpiński Polska 2000 0,733
Alan Szczotka Polska 2001 0,808 (nieklas.)
Amadeusz Szulist Polska 2002 -

Menedżer: Eryk Jóźwiak  Przyszli: Kułakow (Toruń), Jamróg (Lublin), Fienhage (Wittstock), Szczotka (Gorzów), Kemp, Gruchalski (Tarnów), Pedersen Odeszli:  Gomólski (Rybnik), Chmiel (Poznań), Kildemand (Gniezno), Thorssell (Opole), Żupiński (Toruń), Wilson-Dean


Unia Tarnów

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Oskar Bober (U24) Polska 1997 0,000 (Ekstraliga - nieklas.)
Niels Kristian Iversen Dania 1982 1,172 (Ekstraliga - nieklas.)
Ernest Koza Polska 1994 1,565
Paweł Miesiąc Polska 1985 1,208 (Ekstraliga - nieklas.)
Kim Nilsson Szwecja 1990 1,516
Artur Mroczka Polska 1989 1,581
Rohan Tungate Australia 1990 2,348
Alexander Woentin (U24) Szwecja 2000 -
Juniorzy:
Mateusz Gzyl Polska 2002 -
Przemysław Konieczny Polska 2001 1,156
Dawid Rempała Polska 2002 0,917 (nieklas.)
Piotr Świercz Polska 2004 -
Patryk Zieliński Polska 2002 0,091 (2. liga - nieklas.)

Menedżer: Tomasz Proszowski Przyszli: Miesiąc (Lublin), Iversen (Gorzów), Tungate (Łódź), Zieliński (Rzeszów), Woentin, Bober (Lublin) Odeszli: Kaczmarek (Ostrów), Cierniak (Lublin), Ljung (Krosno), Gruchalski (Gdańsk)


Arged Malesa Ostrów

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Oliver Berntzon Szwecja 1993 2,017
Adrian Cyfer Polska 1995 1,627
Tomasz Gapiński Polska 1982 1,912
Patrick Hansen (U24) Dania 1998 1,963 (2. liga)
Daniel Kaczmarek (U24) Polska 1998 1,148 (nieklas.)
Nicolai Klindt Dania 1988 2,135
Grzegorz Walasek Polska 1976 1,774
Juniorzy:
Kacper Grzelak Polska 2003 0,393 (nieklas.)
Jakub Krawczyk Polska 2004 0,455 (nieklas.)
Jakub Poczta Polska 2004 -
Sebastian Szostak Polska 2003 0,702

Trener: Mariusz Staszewski Przyszli: Berntzon (Gniezno), Hansen (Rzeszów), Kaczmarek (Tarnów) Odeszli: Jeppesen (Częstochowa)


Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
David Bellego Francja 1993 1,905
Dimitri Berge Francja 1996 1,528
Adrian Gała Polska 1995 1,746
Josh Grajczonek Polska 1990 -
Andreas Lyager (U24) Dania 1997 2,097
Brayden McGuinness (U24) Australia 2000 -
Wadim Tarasienko Rosja 1994 2,146 i 2,652 (2. liga)
Grzegorz Zengota Polska 1988 2,071 (nieklas.)
Juniorzy:
Mateusz Błażykowski Polska 2000 0,250 (nieklas.)
Nikodem Bartoch Polska 2001 0,519 (nieklas.)
Wiktoria Garbowska Polska 2001 -
Hubert Gąsior Polska 2005 -
Wiktor Przyjemski * Polska 2005 -

Trener: Lech Kędziora  Przyszli: Gała (Gniezno), Tarasienko (Krosno), Garbowska Odeszli: Brzozowski (Opole), Huckenbeck (Landshut), Ivacic, Jagła, Orwat (Opole)

* Do 23 maja, kiedy skończy 16 lat, może uczestniczyć tylko w zawodach młodzieżowych.


Cellfast Wilki Krosno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Daniel Jeleniewski Polska 1983 1,723
Jason Joergensen (U24) Dania 1998 -
Witalij Kotlar (U24) Rosja 2001 -
Andrzej Lebiediew Łotwa 1994 1,400 (Ekstraliga - nieklas.)
Peter Ljung Szwecja 1982 1,839
Vaclav Milik Czechy 1993 1,226 (Ekstraliga)
Tobiasz Musielak Polska 1993 2,121
Mateusz Szczepaniak Polska 1987 1,207 (Ekstraliga)
Mathias Thoernblom Szwecja 1992 1,800 (2. liga - nieklas.)
Patryk Wojdyło (U24) Polska 1999 2,342 (2. liga)
Juniorzy:
Bartosz Curzytek Polska 2003 -
Jakub Janik Polska 2000 -
Kacper Przybylski Polska 2003 0,000 (2. liga - nieklas.)
Aleks Rydlewski Polska 2002 0,000 (nieklas.)

Trener: Ireneusz Kwieciński  Przyszli: Lebiediew (Rybnik), Szczepaniak (Rybnik), Ljung (Tarnów), Jeleniewski (Łódź), Joergensen, Rydlewski (Toruń), Janik (Toruń), Curzytek (Wrocław), Milik (Zielona Góra), Musielak (Toruń) Odeszli: Tarasienko (Bydgoszcz), Karpow (Rzeszów), Krcmar (Poznań), Skorja (Landshut), Dróżdż (Rawicz), Jędrzejewski, Wieczorek, Sajdullin, Pickering, Pacalaj (koniec kariery)

Zobacz także:
Robert Sawina o składzie Apatora. Toruń to nie jest dobre miejsce dla dream teamów
Marcin Gortat o żużlu, współpracy z Rohanem Tungatem, negocjowaniu kontraktu i budowie szpitala [WYWIAD]

Kto w 2021 roku wygra eWinner 1. Ligę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (80)
Zobacz więcej komentarzy (26)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×