KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Transfery. Składy drużyn - PGE Ekstraliga 2021

Od 1 do 14 listopada 2020 roku trwało jesienne okienko transferowe, w trakcie którego kluby z PGE Ekstraligi podpisywały kontrakty z zawodnikami na rozgrywki ligowe planowane w 2021 roku. Prezentujemy kadry drużyn.

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
mecz Fogo Unia - RM Solar Falubaz WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: mecz Fogo Unia - RM Solar Falubaz

Zestawienie obejmuje zawodników, którzy:
1. mają ważne kontrakty z klubami wynikające z umów zawartych przed sezonem 2020 lub wcześniej.
2. przedłużyli umowy z dotychczasowym pracodawcą i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.
3. zmienili barwy klubowe i ten fakt został oficjalnie potwierdzony.

Zawodnicy, którzy zmieniają klub na zasadzie wypożyczenia, mogą to zrobić w dowolnym momencie i ich okienko transferowe nie obowiązuje. W ramach takiego transferu klub może zmienić zawodnik, który wliczając bonusy nie zdobył więcej niż 12 punktów.

Składy drużyn - eWinner 1. Liga 2021 -->>
Składy drużyn - 2. Liga Żużlowa 2021 -->>

W trakcie sezonu czynne będą dodatkowe okienka transferowe - po 3., 6., 10. i 14. kolejce. Każde potrwa 5 dni.

Drużyny wystawiając skład do meczu ligowego muszą pamiętać, iż musi znaleźć się w nim czterech krajowych zawodników (w tym dwóch młodzieżowców) oraz żużlowiec mający nie więcej niż 24 lata (nie liczy się on do limitu krajowych zawodników).

News aktualizowany na bieżąco.


Fogo Unia Leszno

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Jason Doyle Australia 1985 2,000
Janusz Kołodziej Polska 1984 1,870
Jaimon Lidsey (U24) Australia 1999 1,787 i 2,440 (2. liga)
Piotr Pawlicki Polska 1994 2,000
Emil Sajfutdinow Rosja 1989 2,523
Szymon Szlauderbach (U24) Polska 1999 1,000 i 1,792 (2. liga)
Juniorzy:
Kacper Pludra Polska 2002 3,00 (nieklas.) i 1,304 (2. liga)
Damian Ratajczak Polska 2005 -
Krzysztof Sadurski Polska 2003 0,846 (2. liga)
Hubert Ścibak Polska 2003 0,200 (2. liga - nieklas.)

Menedżer: Piotr Baron Przyszli: Doyle (Częstochowa) Odeszli: Kubera (Lublin), Smektała (Częstochowa)


Moje Bermudy Stal Gorzów

Zawodnik Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Marcus Birkemose (U24) Dania 2003 2,225 (2. liga)
Rafał Karczmarz (U24) Polska 1999 1,105
Nicolai Klindt (Dania) Dania 1988 1,833 (nieklas.) i 2,135 (1. liga)
Anders Thomsen Dania 1994 1,976
Szymon Woźniak Polska 1993 1,562
Martin Vaculik Słowacja 1990 2,202
Bartosz Zmarzlik Polska 1995 2,430
Juniorzy:
Kamil Pytlewski Polska 2003 -
Wiktor Jasiński Polska 2000 0,585 i 2,077 (2. liga - nieklas.)
Kamil Nowacki Polska 2000 0,614

Trener: Stanisław Chomski Przyszli: Nowacki, Birkemose (powroty z wypożyczenia), Vaculik (Zielona Góra) Odeszli: Kasprzak (Grudziądz), Iversen (Tarnów), Szczotka (Gdańsk), Bartkowiak (Grudziądz)


Betard Sparta Wrocław

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Daniel Bewley (U24) Wielka Brytania 1999 1,240 (nieklas.)
Gleb Czugunow (U24) Polska 1999 1,765
Francis Gusts (gość - U24) Łotwa 2003 1,529 (1. liga)
Jakub Jamróg (gość) Polska 1991 1,400 (nieklas.)
Maciej Janowski Polska 1991 2,160
Andrzej Lebiediew (gość) Łotwa 1994 1,400 (nieklas.)
Artiom Łaguta Rosja 1990 2,480
Tai Woffinden Wielka Brytania 1990 2,169
Juniorzy:
Michał Curzytek Polska 2002 0,586 (nieklas.)
Przemysław Liszka Polska 2000 0,826 (nieklas.)
Mateusz Panicz Polska 2004 0,480 (2. liga)

 Trener: Dariusz Śledź Przyszli: A.Łaguta (Grudziądz), Panicz (powrót z wyp.) Odeszli: Fricke (Zielona Góra), Garbowska, B.Curzytek (Krosno)


Marwis.pl Falubaz Zielona Góra

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Patryk Dudek Polska 1992 1,890
Max Fricke Australia 1996 1,554
Jan Kvech (U24) Czechy 2001 0,000 (nieklas.)
Wadim Tarasienko (gość) Rosja 1994 2,146 (1. liga) i 2,652 (2. liga)
Damian Pawliczak (U24) Polska 1999 1,263 (nieklas.) i 1,923 (2. liga - nieklas.)
Piotr Protasiewicz Polska 1975 1,779
Mateusz Tonder (U24) Polska 1999 1,182 i 1,417 (2. liga - nieklas.)
Matej Zagar Słowenia 1983 2,069
Juniorzy:
Kacper Mateusz Grzelak Polska 2002 0,500 (2. liga - nieklas.)
Fabian Ragus Polska 2003 -
Nile Tufft Polska 2001 -
Jakub Osyczka Polska 2000 1,235 (2. liga - nieklas.)

 Trener: Piotr Żyto  Przyszli: Fricke (Wrocław), Zagar (Lublin), Milik (Rybnik), Grzelak (Gniezno). Odeszli: Vaculik (Gorzów), Krakowiak (Grudziądz), Jensen (Rybnik), Lindbaeck (koniec kariery), Milik (Krosno).


Eltrox Włókniarz Częstochowa

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Jonas Jeppesen (U24) Dania 1998 1,944 (1. liga - nieklas.)
Fredrik Lindgren Szwecja 1985 1,892
Leon Madsen Dania 1988 2,206
Oskar Polis (gość) Polska 1996 2,325 (2. liga)
Bartosz Smektała (U24) Polska 1998 1,863
Kacper Woryna Polska 1996 1,514
Juniorzy:
Patryk Kowalik Polska 2003 -
Bartłomiej Kowalski Polska 2002 0,00 (nieklas.) i 1,654 (2. liga)
Kamil Król Polska 2003 -
Jakub Martyniak Polska 2002 -
Jakub Miśkowiak Polska 2001 1,609
Mateusz Świdnicki Polska 2001 1,114

  Trener: Piotr Świderski Przyszli: Woryna (Rybnik), Smektała (Leszno), Jeppesen (Ostrów) Odeszli: Doyle (Leszno), Przedpełski (Toruń), Holta (Rybnik), Majchrzak (koniec kariery)


Motor Lublin

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Krzysztof Buczkowski Polska 1986 1,098
Jarosław Hampel Polska 1982 1,849
Mark Karion (U24) Rosja 2000 -
Dominik Kubera* (U24) Polska 1999 1,890
Dawid Lampart Polska 1990 1,482 (1. liga) i 2,043 (2. liga)
Mikkel Michelsen Dania 1994 2,000
Grigorij Łaguta Rosja 1984 2,157
Rohan Tungate (gość) Australia 1990 1,308 (nieklas.) 2,348 (1. liga)
Juniorzy:
Mateusz Cierniak Polska 2002 1,755 (1. liga) i 1,500 (2. liga - nieklas.)
Wiktor Firmuga Polska 2002 -
Wiktor Lampart Polska 2001 1,041
Jakub Szpytma Polska 2002 -
Maksymilian Śledź Polska 2002 -

Trener: Maciej Kuciapa  Przyszli: Kubera (Leszno), Buczkowski (Grudziądz), Cierniak (Tarnów), D.Lampart (Rzeszów), Karion Odeszli: Zagar (Zielona Góra), Jamróg (Gdańsk), Miesiąc (Tarnów), Bober (Tarnów), Kuromonow

* Zawodnik będzie mógł być potwierdzony do startów między 19 a 23 kwietnia.


ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Kenneth Bjerre Dania 1984 1,786
Frederik Jakobsen (gość) (U24) Dania 1998 2,041 (1. liga)
Krzysztof Kasprzak Polska 1984 1,244
Norbert Krakowiak (U24) Polska 1999 1,566
Roman Lachbaum (U24) Rosja 1998 0,667 (nieklas.) i 1,750 (2. liga - nieklas.)
Przemysław Pawlicki Polska 1991 1,024
Nicki Pedersen Dania 1977 2,057
Krystian Pieszczek (gość) Polska 1995 1,954 (1. liga)
Juniorzy:
Mateusz Bartkowiak Polska 2003 0,000 (nieklas.)
Kacper Łobodziński Polska 2004 0,100 (nieklas.)
Denis Zieliński Polska 2002 0,200 (nieklas.)

 Trener: Janusz Ślączka  Przyszli: Krakowiak (Zielona Góra), Kasprzak (Gorzów), Bartkowiak (Gorzów) Odeszli: A.Łaguta (Wrocław), Buczkowski (Lublin), Lotarski


eWinner Apator Toruń

Zawodnik Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2020 roku
Petr Chlupac (U24) Czechy 2002 -
Chris Holder Australia 1987 1,746 i 2,300 (1. liga)
Jack Holder Australia 1996 2,052 i 2,625 (1. liga)
Igor Kopeć-Sobczyński (U24) Polska 1999 1,308 (1. liga)
Wiktor Kułakow (gość) Rosja 1995 0,000 (Ektraliga - nieklas.) i 2,361
Robert Lambert (U24) Wielka Brytania 1998 1,838
Adrian Miedziński Polska 1985 1,241 i 1,889 (1. liga)
Paweł Przedpełski Polska 1995 1,579
Juniorzy:
Kamil Marciniec Polska 2001 0,658 (1. liga)
Justin Stolp Polska 2001 0,000 (1. liga - nieklas.)
Krzysztof Lewandowski Polska 2005 -
Karol Żupiński Polska 2002 1,255 (1. liga)

Menedżer: Tomasz Bajerski Przyszli: Lambert (Rybnik), Przedpełski (Częstochowa), Żupiński (Gdańsk) Odeszli: Kułakow (Gdańsk), Chlupac, Douglas, Hlib, Janik (Krosno), Rydlewski (Krosno), Musielak (Krosno)

Zobacz także:
- Robert Sawina o składzie Apatora. Toruń to nie jest dobre miejsce dla dream teamów
- Marcin Gortat o żużlu, współpracy z Rohanem Tungatem, negocjowaniu kontraktu i budowie szpitala [WYWIAD]

ZOBACZ WIDEO Żużel. Pawlicki nigdy nie wyobrażał sobie, że może go spotkać taki sezon
Kto w 2021 roku zostanie Drużynowym Mistrzem Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (142)
  • BlackMoon Zgłoś komentarz
    1.Leszno 2.Wrocław 3.Częstochowa 4.Gorzów Wielkopolski 5.Lublin 6.Zielona Góra 7.Toruń 8.Grudziądz
    • Spartanin79 Zgłoś komentarz
      1.SPARTA a póżniej dłuuuuuugo dłuuuuuugo nic............
      • tomson 63 Zgłoś komentarz
        Ja widzę to tak ; 1 LESZNO , 2 WROCŁAW , 3 CZĘSTOCHOWA , 4 GORZÓW , 5 LUBLIN , 6 TORUŃ , 7 ZIELONA GÓRA, 8 GRUDZIĄDZ
        • tofik1981 Zgłoś komentarz
          ale byki w rocznikach zawodników, np. Joonas Jepessen ma wc SF ponad trzy dychy ;) a to nie jedyny byk :)
          • Thunder84 Zgłoś komentarz
            Leszno, Wrocław, Gorzów, Lublin, Częstochowa, Grudziądz, Toruń, ZG
            • torun1980 Zgłoś komentarz
              APATOR namiesza w 2021 roku na sinikach RK i stabilnym budrzetem o Tomku Bajerskim nie wspomne . Byle do wiosny .
              • real_M Zgłoś komentarz
                Gorzów,Wrocek, Leszno, Motor , Czewa ,ZG, Toruń , GKM
                • Laszlo84 Zgłoś komentarz
                  1Motor Lublin 2Betard Sparta Wrocław 3Eltrox Włókniarz Częstochowa 4Moje Bermudy Stal Gorzów
                  • Krzysztof Wrocławski Zgłoś komentarz
                    Na jakiej podstawie wielu tu obecnych uważa że Motor będzie się liczył w walce o mistrzostwo? Przy Wrocławiu, Gorzowie i Lesznie to skład najwyżej na czwarte miejsce , po walce z
                    Czytaj całość
                    Czewą.
                    • erik stelmacher Zgłoś komentarz
                      lubicie trochę smektałę,kuberę?,czy tylko chcecie ich wykorzystać?-niby jesteście kibicami unii,a dzielicie jej zawodników na lepszych i
                      Czytaj całość
                      gorszych-sajfutdinow,pawlicki,kołodziej-niech zarabiają-a pozostali mają jeździć za okruchy?-no co z wami,pojawił się regulamin u24-pobłogosławiony zresztą m.in.przez prezesa leszna to skorzystali-wy odmówilibyście jakby ktoś wam dał 2-3razy więcej zarobić?,dla mnie to tak wygląda-ci co zostali zarabiają ,a ci co odeszli mieli słabo zarabiać-tak,czy nie?-nie wiem,bo nie znam do końca co tam w lesznie się wyrabia,życzę wam jak najlepiej-to jest typowy kłopot bogactwa-za dobrze w klubie się dzieje i pojawiło się za dużo graczy,część musiała odejść i szukać swojej drogi,może jeszcze wrócą... drugi wątek to ciągle wieszczony upadek motoru-może i tak się stać-ale nie boli was zmarzlik utrzymywany przez orlen??,tylko pieniądze dla lublina widzicie?,inni sponsorzy w pozostałych klubach to tylko prywatni entuzjaści?,dla mnie motor to coś nowego-odświeżenie starych układów,ktoś nowy i przez to nie tolerowany-tak nam gratulowaliście sezonu 2019-a teraz niech spadają do 2 ligi i znów stały zestaw już sto razy rozegranych i nic nie wnoszących nudnych zdarzeń i układów....
                      • banc Zgłoś komentarz
                        Nie bardzo wiem co większość piszących widzi takiego wspaniałego w Gorzowie i tak tragicznego we Włókniarzu. 3 armaty: Zmarzlik, Thomsen, Vaculik. A potem co. Szukający nie wiadomo
                        Czytaj całość
                        czego przez pół sezonu Woźniak, Karczmarz na U24 i nieopierzona juniorka. We Włókniarzu jest Madsen, Lindgren, Smektała i najbardziej doświadczeni juniorzy. A Woryna jest/był równiejszy niż Woźniak.
                        • CKM_ Zgłoś komentarz
                          Leszno, Wrocław, Lublin, Gorzów, Częstochowa, Toruń, Zielona Góra, Grudziądz.
                          • erik stelmacher Zgłoś komentarz
                            będzie liszka jako drugi niby senior?,okres transferowy się skończył a wrocław co???
                            Zobacz więcej komentarzy (41)
                            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
                            ×
                            Sport na ×