KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Przed okresem transferowym. Duże zainteresowanie jazdą w Rzeszowie. RzTŻ buduje skład na awans

RzTŻ w przyszłym roku chce powtórzyć sukces sąsiadów z Krosna i awansować na zaplecze PGE Ekstraligi. Zmiany w składzie są zatem nieuniknione. Potencjalnych kandydatów jest kilku. Dla części z nich byłby to powrót do Rzeszowa po latach.

Bartosz Komsta
Bartosz Komsta
Peter Kildemand w barwach Stali Rzeszów / Na zdjęciu: Peter Kildemand w barwach Stali Rzeszów
Mają: Ilja Czałow, Adam Ellis, Patryk Rolnicki, Mateusz MajcherJakub Stojanowski

Trzon drużyny pozostaje bez zmian. W Rzeszowie szczególne nadzieje pokładają w osobie Ilja Czałowa, który w tegorocznym sezonie ze względu na sytuację epidemiczną pojawił się tylko raz. Zdobył wówczas komplet punktów. Szefowie klubu wierzą, że w przyszłym roku uda się wykorzystać potencjał Rosjanina w większym zakresie. Drugą szansę od klubu otrzyma Patryk Rolnicki, któremu istotnie zależy na wymazaniu z pamięci tego roku i udowodnienie swojej wartości.

Sezon 2020 był pierwszym pełnym dla młodzieżowców, którzy najczęściej tworzyli parę juniorską Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Jak na debiutantów, szału nie było, ale niejednokrotnie zaskakiwali ambicją i wolą walki. Mateusz Majcher i Jakub Stojanowski, bo o nich mowa, zostają w zespole. Polityka klubu zakłada, że mając dwóch młodych chłopaków z dużym potencjałem trzeba dać im szansę na regularne występy. Nie sposób się z tym nie zgodzić, szczególnie, gdy mowa o startach na najniższym szczeblu rozgrywkowym.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Dyskusja o Apatorze Toruń. Eksperci oceniają ruchy kadrowe

W zestawieniu zawodników, których "ma" RzTŻ nie wymieniono Patricka Hansena i Dawid Stachyra, z którymi klub wciąż prowadzi rozmowy. W jednej z ostatnich rozmów prezes Jan Madej zapewniał, że nie ma przesłanek, które mówiłyby, że Duńczyka, okrzykniętego bohaterem sezonu, zabraknie w przyszłorocznym składzie RzTŻ.

- Z Patrickiem Hansenem jestem w dobrych relacjach, zarówno osobistych, jak i zawodowych. Jego wizyta w ubiegłą sobotę w Rzeszowie tylko to potwierdza, natomiast to co się ukazało w mediach parę dni później uznałbym za szum medialny, który po prostu musi być - zapewniał przed kilkoma dniami prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Rzeszowskiego.

Przychodzą:
Hubert Łęgowik (?), Paweł Miesiąc (?), Karol Baran (?), Peter Kildemand (?), Sam Masters (?), Josh Grajczonek (?), Chris Harris (?)

Jedno jest pewne. Któryś z wymienionych zawodników dołączy do kadry Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego. Kibiców szczególnie zadowoliłby powrót któregoś z wychowanków Stali. Jan Madej potwierdza, że niezobowiązująco rozmawiał z Pawłem Miesiącem, którego prywatnie był sponsorem przez wiele lat.

- Z Karolem Baranem bardzo chętnie nawiązalibyśmy współpracę, natomiast pewne pozasportowe aspekty są dużą przeszkodą. Zbyt dużą - mówił Jan Madej.

W kontekście jazdy w stolicy Podkarpacia mówi się również o Peterze Kildemandzie, dla którego byłby to powrót do Rzeszowa, z którym ma dobre wspomnienia. Duńczyk startował w Stali w sezonie 2015, w którym uzyskał średnią 2,000 pkt./bieg. ustępując w drużynie jedynie Gregowi Hancockowi. Powrót Kildemanda do Rzeszowa mógłby zostać okrzyknięty bombą transferową w 2. Lidze Żużlowej.

Inny kierunek rozmów transferowych to obszar OK Bedmet Kolejarza Opole. Sam Masters i Hubert Łęgowik byliby chętnie widziani w przyszłorocznym składzie RzTŻ. Jak dotąd, Polak odwiedził ostatnio Rzeszów i spotkał się z jednym z reprezentantów RzTŻ Dawidem Stachyrą, który podzielił się na swoim Instagramie zdjęciem z tego spotkania. O czym rozmawiali panowie? Być może młodszy z nich zbierał wywiad dotyczący współpracy z rzeszowskim klubem.

Ostatni z zawodników wymienionych jako potencjalny kandydat do zasilenia szeregów RzTŻ to dobrze znany rzeszowskim kibicom Chris Harris, który startował przy Hetmańskiej w sezonach 2010, 2011 oraz 2017. Brytyjczyk, który próbuje swoich sił również w zawodach na długim torze, bardzo chciałby wrócić do Rzeszowa. W poniedziałek na swoim profilu na Instagramie dodał zdjęcie w kevlarze z sezonu 2011, pod którym wspomina świetne lata w Rzeszowie i chwali lokalnych kibiców. W komentarzach pod zdjęciem czytamy również, że Harris otwarcie potwierdza, że bardzo chętnie powróciłby do Rzeszowa, ale nie tylko wspomnieniami.

Odchodzą:
Kenneth Hansen, Dawid Lampart, Marcin Rempała (?), Stanisław Burza (?)

W sezonie 2021 z pewnością nie zobaczymy w Rzeszowie Dawida Lamparta, z którym klub nie będzie prowadził rozmów dotyczących dalszej współpracy. Ta informacja sprawia, że konieczny wydaje się być wspomniany wyżej transfer któregoś z Polaków. Starszy z braci spróbuje swoich sił szczebel wyżej. Przypomnijmy, że w sezonie 2020 startował jako "gość" w barwach Abramczyk Polonii Bydgoszcz, która do końca rozgrywek walczyła o utrzymanie w pierwszej lidze.

Z racji przemodelowania celów sportowych zespołu w składzie raczej nie wystarczy miejsca dla Marcina Rempały i Stanisława Burzy, którzy w sezonie 2020 wystąpili tylko w jednym spotkaniu.

Braki: solidny Polak i stranieri

W kontekście odejścia z klubu Dawida Lamparta i nieprzedłużeniu umowy z Kennethem Hansenem konieczne jest wzmocnienie drużyny na pozycjach seniorskich. Prezes Jan Madej anonsował, że klub szykuje dwie bomby transferowe, zatem bardzo prawdopodobne, że będą to nazwiska polskiego i zagranicznego seniora. Klub nauczony sytuacją z tego roku musi się zabezpieczyć przed ewentualną blokadą występów Czałowa przez obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem.

Plebiscyt WP SportoweFakty: Ruszyliśmy z wyborem najlepszego żużlowca sezonu 2021! -->>

Kto wspomógłby najmocniej RzTŻ w walce o awans do 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×