Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. SGP na PGE Narodowym w 2021 roku mocno zagrożone. Szpital będzie tam co najmniej do lata

Pandemia COVID-19 sprawiła, że nie odbyło się SGP na PGE Narodowym w Warszawie w 2020 roku i zostało przełożone na maj 2021. Ten termin jest już raczej nieaktualny. Obecnie na tym obiekcie jest Szpital Narodowy, który będzie co najmniej tam do lata.
Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Komplet widzów na PGE Narodowym WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Komplet widzów na PGE Narodowym

Niezwykle dynamiczny rozwój pandemii COVID-19 jesienią tego roku sprawił, że powstają dodatkowe szpitale. Jednym z miejsc przekształcanych w zakład leczniczy jest PGE Narodowy w Warszawie. - Sytuacja jest trudna. Widzimy to po liczbie zachorowań i tym, co się dzieje w Polsce, Europie i na świecie. Sport na pewno schodzi w tym momencie na drugi plan. Nie ukrywam, że zasmuciłem się faktem, że PGE Narodowy przekształcany jest w szpital. Zacząłem się wtedy zastanawiać, co z naszym majowym terminem Grand Prix, w który trudno mi w tej chwili wierzyć - mówi nam Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego.

O tym, że sport nie szybko wróci na Stadion Narodowy pisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN, który orientuje się w realiach, bo przecież sam organizuje sporo meczów reprezentacji Polski na sztandarowym obiekcie w naszym kraju, przekazał informację, że szpital na PGE Narodowym będzie funkcjonował co najmniej do lata 2021 roku. - Potem trzeba będzie zrobić generalny remont. Myślę, że przed rokiem 2022 nie będzie tam dostępu do sportu - pisze Boniek.

Jeśli scenariusz ten się sprawdzi, to znacznie maleją szanse na organizację na PGE Narodowym żużlowej Grand Prix, która została przełożona na przyszły rok. Przypomnijmy, że runda SGP zaplanowana na 16 maja 2020 roku ma się odbyć 15 maja 2021 roku. Termin ten nawet, bez przekształcenia PGE Narodowego w szpital, byłby trudny do realizacji. Nie wiadomo bowiem, jak rozwinie się pandemia, czy wówczas będzie już dostępna szczepionka i jakie będą obowiązywały obostrzenia na wiosnę przyszłego roku. Finansowy sens organizacji turnieju na tym obiekcie jest tylko przy możliwości jego pełnego udostępnienia kibicom.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy

- Nie mam na ten moment żadnych przecieków czy informacji, co będzie w przyszłym roku, czy jakakolwiek impreza sportowa odbędzie się na PGE Narodowym. Mamy w kalendarzu jakieś terminy alternatywne dla Grand Prix, ale faktem jest, że remont pomieszczeń, z których my też korzystamy podczas zawodów, będzie potrzebny. Obecnie są tam zamontowane instalacje tlenowe i szpitalne. Rzeczywiście, organizacja Grand Prix w przyszłym roku na PGE Narodowym zaczyna stawać pod dużym znakiem zapytania - dodaje Michał Sikora.

Polski Związek Motorowy pozostaje w kontakcie z BSI, promotorem cyklu Grand Prix. Szukane będzie pewnie alternatywne rozwiązanie, ale w dobie pandemii trudno cokolwiek zaplanować z większym wyprzedzeniem. - Trudno mi powiedzieć, kiedy może zapaść decyzja odnośnie przyszłości Grand Prix na PGE Narodowym. Na pewno nie będziemy przeciągać jej w nieskończoność. Wszyscy, łącznie z nami, chcieliby wiedzieć, co robić i jak się zachować - kończy prezes PZM.

Dodajmy, że bilety zakupione na Grand Prix 2020 zachowywały ważność na turniej w 2021 roku. Kibice, którzy marzą o ponownym zobaczeniu najlepszych żużlowców świata na PGE Narodowym, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz także: Sparta w końcu ma zaatakować złoto
Zobacz także: Żyto żałuje odejścia Martina Vaculika

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Twoim zdaniem uda się zorganizować Grand Prix na PGE Narodowym w 2021 roku ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20)
 • yes Zgłoś komentarz
  Z górnej listwie na stronie (minione i przyszłe imprezy żużlowe) usunięto już informację o przyszłorocznym turnieju SGP na narodowym. W komentarzach proponowano zrobić to kilka
  Czytaj całość
  miesięcy temu - przyszła pora... Ciekawe co teraz powiedzą "szczęśliwi" nabywcy biletów na temat przeniesionej ważności z maja 2020 na rok 2021?
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Nie ma conowijac w bawelne,najblizsze gp nq narodowym mooze w 2022.
   • kiks Zgłoś komentarz
    Teraz o tym co dzieje się w Warszawie decydują Julki na ulicach.
    • hmm Zgłoś komentarz
     Wstępnie do 2022 roku żadna impreza sportowa nie jest przewidziana na Narodowym
     • Nie dla wirusowego zamordyzmu Zgłoś komentarz
      Przestańcie kłamać i napiszcie w końcu że zawody się nie odbędą.
      • Wiraż71 Zgłoś komentarz
       Zawsze mogą przenieść na Śląski, podobna pojemność.
       • Szef na worku Zgłoś komentarz
        Chociaż nie będzie codziennie artykułu ile to ostatnich biletów zostało do kupienia. Ale nic nam kibicom to nie da bo i tak będą codziennie przekazywane wyniki z Narodowego.
        • yes Zgłoś komentarz
         Wczoraj umieściłem wpis, za który dostałem nawet minusa, a dziś jest artykuł. Napisałem między innymi: "W 2020 nie odbyło się żużlowe SGP na narodowym i dzisiaj nie wiadomo czy
         Czytaj całość
         będzie w 2021. Czytam w Ogonowski 19 czerwca 2020, 11:15: "...a także z uwagi na fakt, iż aktualnie nie ma możliwości formalnych na to, aby 8 sierpnia zawody na PGE Narodowym obejrzało ponad 55 tys. widzów, zdecydowaliśmy się...aby wszystkie bilety na tegoroczną imprezę zachowały ważność w 2021 roku"". Napisałem pod informacją dotyczącą piłki nożnej "Reprezentacja Polski musi "wyprowadzić" się z PGE Narodowego. "Zdrowie Polaków na pierwszym miejscu"; Artych 04 listopada 2020, 17:37, zwróciłem na fakt, że nie dostali gwarancji, że na stadion będą wpuszczane komplety widzów i wygonili piłkarzy ;)
         • Adam Mara Zgłoś komentarz
          Tu nawet nie chodzi o szpital. Warszawka jest tak zachłanna na kasę i jak nie pozwolą wejść kompletowi widzów na stadion to GP tam nie będzie. Wielu musi się na tej imprezie dorobić i
          Czytaj całość
          tylko 50 tys ludzi to ilość na jakiej im zależy
          • mrfreeze Zgłoś komentarz
           No to celebryckie słoiki nie polansują się przed kamerami.
           • SpartyFan Zgłoś komentarz
            "SGP na PGE Narodowym w 2021 roku mocno zagrożone. Szpital będzie tam co najmniej do lata" Owszem, 2022 roku. Bądźmy realistami.
            • Nie dla wirusowego zamordyzmu Zgłoś komentarz
             Pora oddać ludziom kasę a nie ściemniać że się coś odbędzie. Daliście sobie wmówić pandemię to teraz trzeba za to zapłacić.
             • AveMotor Zgłoś komentarz
              Dawać SGP do Lublina ! tylko nie w porze monsunowej ale w środku lata.
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×