Żużel. "To był błąd. Jason Doyle nigdy nie powinien odejść". Rossiter docenia Australijczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jason Doyle w kasku czerwonym
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Jason Doyle w kasku czerwonym
zdjęcie autora artykułu

Jason Doyle w sezonie 2021 będzie jedną z największych gwiazd brytyjskiej Premiership. Starty Australijczyka w Wielkiej Brytanii nie mogą dziwić, ponieważ jest tam odbierany jako wielka gwiazda. Potwierdza to szef Swindon Robins - Alun Rossiter.

Jason Doyle wobec nowych przepisów PGE Ekstraligi, zadeklarował, że w sezonie 2021 oprócz startów w lidze polskiej wystąpi również w brytyjskiej Premiership. O ile ta informacja zasmuciła fanów szwedzkiego speedwaya, to dla Brytyjczyków oznaczała utrzymanie jednej z największych gwiazd ligi.

Radości z zatrzymania kluczowego zawodnika nie krył przede wszystkim szef Swindon Robins - Alun Rossiter. - Chcemy go w Swindon w przyszłym roku. Jest fantastycznym zawodnikiem, który bez wątpienia może zostać po raz drugi mistrzem świata. Posiadanie takiego zawodnika jak on to gwarancja 12-14 punktów w każdym spotkaniu na najwyższym szczeblu. Jest po prostu doskonały - zachwalał swojego Australijczyka.

Co ciekawe, Alun Rossiter w materiale dla "Swindon Advertiser" po raz pierwszy przyznał się publicznie do błędu. Z wszystkich swoich ruchów najbardziej żałuje, że w 2018 roku pozwolił odejść Jasonowi Doyle'owi do Somerset Rebels.

- Z perspektywy czasu, stwierdzam, że popełniliśmy błąd pozwalając mu odejść po zdobyciu tytułu mistrzowskiego w 2017 roku. Powinniśmy go wtedy zatrzymać. Dopiero po tej stracie uświadomiliśmy sobie jak ważne jest posiadanie takiego lidera - komplementował Doyle'a Alun Rossiter.

Jason Doyle swoją przygodę ze Swindon Robins rozpoczął w 2016 roku. Od tamtego czasu reprezentuje ten zespół z przerwą na sezon 2018, kiedy to na jeden sezon odszedł do Somerset Rebels. Razem z popularnymi "Rudzikami" sięgnął dwukrotnie po drużynowe mistrzostwo Wielkiej Brytanii (w 2017 r. i 2019 r.).

Zobacz także: Nowe zajęcie Antonio Lindbeacka Zobacz także: Oliver Berntzon zderzy się ze ścianą

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Źródło artykułu:
Czy Jason Doyle dobrze zrobił wybierając ligę brytyjską kosztem ligi szwedzkiej w sezonie 2021?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
Bydgoszczanin w Pradze
5.12.2020
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Kogo obchodzi liga angielska ?  Chyba tylko historyków speedwaya i maniaków żużla, rozpamiętujących jazdy naszych zawodników tamże, przed epoką jurajską czyli w latach 60tych i 70tych...  
avatar
Angrift
5.12.2020
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
A w Toruniu p.Terminski i Kruzynski wybrali zamiast Doyla wybrali Chrisa Holdera.