Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wymowne słowa Leona Madsena. PGE Ekstraliga straci na sile?

- Chcąc utrzymać miano najlepszej żużlowej ligi świata, w każdej drużynie powinni jeździć najlepsi zawodnicy - stwierdza Leon Madsen, komentując przepis o żużlowcu U-24 w meczowym składzie.
Dawid Borek
Dawid Borek
Leon Madsen WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Leon Madsen

Od przyszłego sezonu w każdym meczu ligowym, na każdym poziomie rozgrywkowym, w składzie będzie musiał pojawić się zawodnik do lat 24. Leon Madsen jest sceptycznie nastawiony do tego przepisu, między słowami sugerując, że PGE Ekstraliga może stracić na sile.

- Trochę szkoda, że tak będzie, ponieważ chcąc utrzymać miano najlepszej żużlowej ligi świata, w każdej drużynie powinni jeździć najlepsi zawodnicy. Mamy już przepis o dwóch polskich juniorach, teraz U-24. Polska liga to topowy produkt i trzeba uważać z wprowadzaniem zbyt dużej liczby ograniczeń. Moim zdaniem w PGE Ekstralidze powinni jeździć najlepsi z najlepszych - mówi żużlowiec Eltrox Włókniarza Częstochowa w rozmowie z Krystianem Natońskim z Radia FON.

Reprezentant Danii wraca wspomnieniami do minionych rozgrywek PGE Ekstraligi, które częstochowianie zakończyli na piątym miejscu w tabeli, nie awansując tym samym do fazy play-off. To dla klubu, który celował w walkę o najwyższe cele, było dużą porażką.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

- Oczywiście nie jest tajemnicą, że jestem bardzo rozczarowany tym, co się stało w tym roku. To nie jest miejsce, w którym chciałbym być z Włókniarzem. Kiedy podpisywałem trzyletni kontrakt z klubem, chcieliśmy zrobić kolejny krok do przodu, ambicją była walka o złoty medal. Musimy być lepsi, musimy się poprawić. Mam nadzieję, że w kolejnych latach zanotujemy progres - stwierdza Madsen.

To, co nie udało się w minionym sezonie, Eltrox Włókniarz Częstochowa postara się osiągnąć w kolejnym. Mają pomóc w tym ściągnięci w okresie transferowym Bartosz Smektała i Kacper Woryna. - Zaczynam czuć się staro, będąc jednym z najstarszych zawodników w drużynie. To niedobrze - żartuje Madsen.

- Cieszę się z przyjścia nowych zawodników. Uważam ich za dobrych żużlowców, którzy mogą wnieść wiele pozytywów do zespołu. Myślę, że będziemy stanowić dobrą ekipę w przyszłym sezonie. Miejmy nadzieję, że zaprezentujemy się z dobrej strony - przyznaje Madsen. Dodajmy, że oprócz Smektały i Woryny, nowym zawodnikiem Eltrox Włókniarza został też Jonas Jeppesen.

Zobacz też:
Żużel. Ile bonusów zdobyły kluby w ostatnich latach PGE Ekstraligi?
Żużel. Najlepsi "trójkowicze" w PGE Ekstralidze. W ostatnich latach to te gwiazdy wygrywały najczęściej

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (13)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Leon sie troszczy o polska elige;) a moze kolegow co sie do niej nie zalapali?;)
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   W zależności od pola widzenia,Czy utraci jeżeli tak to minimalnie,Ale zyskuje się na przyszłość powiedzmy dobrego zawodnika, Wszyscy dobrze wiedzą trąbione było kilka lat wstecz
   Czytaj całość
   Przyjdą takie chwile że dobry junior będzie rarytasem ,Tak mamy, Czy wszyscy teraz juniorzy mają taką klasę jak Bartek ,Maciek i kilku innych juniorów Też jest utrata poziomu, Też wszyscy wiedzą że pierwszy rok seniorki zawodnik obniża loty później odnowa buduje ,U 24 właśnie daje możliwości młodemu zawodnikowi przez lata 21 do 24 nie kończyć kariery zawodniczej lecz budować swój potencjał na torze, później może to procentować.
   • peek Zgłoś komentarz
    Oczywiście ,że ma rację . A dobry junior nie potrzebuje "ochronki" .Od ćwierć wieku znawcy nie zauważają , że przepis o obowiązkowym starcie juniorów nic nie daje.
    • zulew Zgłoś komentarz
     I Madsen ma rację.
     • banc Zgłoś komentarz
      Tylko najlepsi? To już było. Zagraniczni juniorzy, wszyscy z EU jak krajowi. I co z tego wyszło? 3-4 kluby napakowane kasą (czasami wirtualną) kupują najlepszych. Reszta, żeby tylko nie
      Czytaj całość
      spaść, licytuje powyżej swoich możliwości (bankructwa). No i mecze typu 60:30. Produkt, który teraz powstaje jest pod telewizję. Dlatego sztuczne wyrównanie składów ma sens.
      • Eda Unia Zgłoś komentarz
       Leon jak się nie podoba. To zawsze możesz zrezygnować z startów w Polskiej lidze
       • bartas b Zgłoś komentarz
        "- Chcąc utrzymać miano najlepszej żużlowej ligi świata, w każdej drużynie powinni jeździć najlepsi zawodnicy - stwierdza Leon Madsen" A niby która liga ma nas
        Czytaj całość
        zdetronizować?
        • gryf Zgłoś komentarz
         No Ameryki to Madsen nie odkrył, zapomniał jeszcze o wymogu minimalnej ilości polskich zawodników w drużynie , a dobrych klasowych polskich seniorów jak wiadomo brakuje, .... ośmiu trudno
         Czytaj całość
         się doliczyć.
         • MarS_80 Zgłoś komentarz
          Dodanie zawodnika U24 może tylko chwilowo zachwiać poziomem E-ligi. A później ją jeszcze wzmocni i wyklaruje , bo czy każdy szczwany lis prezentuje wyborną formę? Jespen Jensen, Iversen?
          Czytaj całość
          Spadli niżej? Doyle musiał wybrać Leszno, bo propozycji jak na lekarstwo? Gdzie w poprzednim wybierał i doił każdego jak chciał? Stare wymagające, przede wszystkim drogie w eksploatacji meble znudziły się, i zostały przeniesione piętro niżej? Takie to życiowe i z praktyki znane...
          • erik stelmacher Zgłoś komentarz
           co ma mówić-zaczyna brakować miejsca dla dinozaurów,dla niego jeszcze jest,ale kilku innych musiało się spakować i wylądowali szczebel niżej,jedni chwalą u24-dla mnie jak
           Czytaj całość
           najbardziej,inni niezadowoleni-trudno się dziwić-mieli od wielu lat monopol na wyciąganie co roku milionów z ligi i GP, ...to stawało się nudne-oglądanie ciągle tych samych coraz starszych zawodników-blokowanie miejsc dla nowych-jakby ciągle ten sam film puszczali-z niewielkimi zmianami na pozycjach ciągle jednak tych samych koni...
           • PABL0 Zgłoś komentarz
            Rację ma Madsen co do samego faktu, bo każde tego typu ograniczenia obniżają moc drużyn. Jednak ten przepis nie miał służyć podniesieniu poziomu rozgrywek, tylko tzw. daniu szansy.
            Czytaj całość
            Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Krakowiak, Kubera czy Lambert zacierają ręce z radości., podczas gdy Jespen Jensen, Zagar czy Iversen musieli spuścić łby.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×